Мечтаният VW T3 :)

Бусове проекти или как се грижим за своя любим бус
Правила на форума
Изображение
Fireman90
Мнения: 2
Регистриран на: Чет 06 окт 2016 21:26
Автомобил: Vw T3
Двигател:

Мечтаният VW T3 :)

Мнениеот Fireman90 » Чет 06 окт 2016 22:36


Здравейте!
Отдавнашната ми мечта – да имам бусче, се сбъдна. Идеята отдавна съществуваше в главата ми, но през последните няколко месеца (може би и близо година) започнах все по-често да разглеждам обявите. Търсех бусче на достъпна цена – какви ли мисли не ми минаха през главата. Т3 ли, Т4 ли? Бензин ли, дизел ли? Синхро ли? („Аз искам да ходя по гората, трябва да е синхро“) Е да, ама синхрота излизат рядко, читави още по-рядко, евтини – никога :D. Примирих се – няма да е синхро . Започнах и да звъня по обяви... изтървах няколко изгодни буса, но така или иначе не се отнасях сериозно към идеята „Ще си купувам бус!“.
И така до една вечер, когато за пореден път разглеждах обявите и... ето го – моят бус. Обява на един ден – звъннах – уговорихме се. След 20 мин тръгнах от София към гр. Батановци (Пернишко) в 20.00 ч. да гледам буса. Хареса ми, спазарихме го... и вече имам бус! 
Буса е Транспортер Т3, 81 година, 1,6 бензин въздухар, 8+1 с редовни документи. Не беше каран 2 години, но го запалихме без много зор и го подкарах! 
И вече като „бусаджия“ да се представя:
Иво Николов, 25 години, пожарникар
Родом от Велико Търново, в момента работя в София.
Тел. 0883452952.
Реших да пусна тема за буса, тъй като ще имам нужда от съвети, а съм останал с впечатлението че сред „бусаджиите“ има доста компетентни хора! През последните 7 години се занимавам с шареното въздушно Поло 6N (на снимките по-долу). За него така и не се намери желание и време да му пусна тема... май няма й да има, въпреки че доста снимах докато го правих. Продължавам да си го карам.
Сега на дневен ред ще е буса. Основната ми идея е бусчето де се ползва като кемпер. Но също така от време на време ще си го карам вместо колата (когато поло-то е в бокса ). Ще върши и работа – да се превози нещо, да дърпа ремаркето. Ще ходи и по гората, за да не надирам поло-то с що годе новата боя.
Ето го и него...
Прикачени файлове
12512650_1318816711466977_109059872706667457_n.jpg
1473851539118.jpg
1473851463771.jpg




Fireman90
Мнения: 2
Регистриран на: Чет 06 окт 2016 21:26
Автомобил: Vw T3
Двигател:

Re: Мечтаният VW T3 :)

Мнениеот Fireman90 » Чет 06 окт 2016 23:09


Започвам да споделям идеите и съответоно търся съвети... 
Реших буса да е бензин/газ, затова и търсех бензинов. Преди да го купя (а го бях капарирал) се замислях да го карам с въздухара... След като го покарах се отказах – много няма душа това моторче . Идеята е да сменям мотора с АГГ (2.0 115 к.с.). Наред с това ще се оправят ръждички тук-там – гнило има много малко – на вратите отдолу и на степенките. За боята имам идея...
Запознах се с едно момче, дато е фен на VW Bus. С думите си той ме накара да се замисля:
„Имам Т3 с редовни документи, оригинален мотор и здраво купе. Тези машини ще стават все по редки. Да караш такава машина носи много емоции...“ НО, голямото НО. Аз не искам да реставрирам буса в оригинално състояние. Знам колко средства и усилия ще ми коства и накрая ще имам бус, който ще ме е страх да не го одраскам, да не го счупя... Искам да си го направя както ми харесва за да си пътувам с него насам-натам (това задължително включва смяна на мотора с воден). Всичко това значи че ще съсипя оригиналния Бус – въздухар. Като автомобилен фен осъзнавам че много хора няма да харесат идеята... но какъв избор имам?
Мислих по въпроса и реших че съм готов да разменя буса, ако някой фен иска да го върне в оригинален вид. Проблема е че бих го разменил единствено за Т3 бензин, 8+1, с редовни документи, а такива трудно се намират. Но все пак да знаете че буса го има. В следващите поне 2-3 месеца една ли ще го разглобя. Не искам да го развалям, но не виждам други варианти. Ако излезе друг и го купя, а този го запазя така – нито има къде да го държа, нито някога ще имам времето да го направя... а ако имам друг бус – на дали и ще го карам този.
Дайте съвет!
Да слагам ли един воден мотор на здравото купе и да си го карам? Други варианти?


Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Мечтаният VW T3 :)

Мнениеот PACH » Пет 07 окт 2016 20:49


Лично аз бих те посъветвал да помислиш за друг бус, цената на всички необходими части да го направиш с водно охлаждане ще са доста сериозна цифра, отделно няма регистрация с новия мотор, защото сегашния е 50 коня, а технотест видят ли разлика от повече 10% по-голяма мощност и вдигат ръце. Минималния мотор, който си заслужава да се монтира на това купе е 1.8 моно 90 к.с. Пускай го за продажба и търси друг бус.



Върни се в “Моят VW Bus”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта