Търся сърф бус

Техническа и сервизна информация за бусовете с въздушно охлаждане
Потребителски аватар
romabavareca
Мнения: 12
Регистриран на: Вто 25 ное 2008 19:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Търся сърф бус

Мнениеот romabavareca » Нед 27 яну 2013 21:31


Здравейте, приятели
Дойде времето да осъществя мечтата си и да си купя бус. Наследих 4500лв и с тях трябва да си взема нещо читаво. Не ми трябват никакви екстри, само да харчи малко и да е голям :) Карам хавайски сърф и един такъв бус ще ми е много полезен. Моля ви за малко помощ, въпреки че съм инженер( строителен), не разбирам нищо от коли.
Отворен съм за всякакви съвети, предложения и препоръки. До един месец, максимум, смятам вече да имам бус. Намерих няколко обяви в мобиле, но незнам дали са добри. Ето една от тях, какво мислите? Още не съм звънял за оглед.

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=1wn5y1

А Дали познавате някой разбирач, който може да погледне машината и да ми каже има ли забележки по двигателя и ходовата част.

Благодаря ви предварително :wink




Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Търся сърф бус

Мнениеот PACH » Нед 27 яну 2013 23:31


Много добре си го решил, лично аз бих ти препоръчал туристически вариант Westfalia, за да го ползваш като кемпер. Ето няколко оферти, които можеш да погледнеш:

http://karavani.cars.bg/index.php?go=us ... ferId=5044

За съжаление не виждам кухненското оборудване и шкафовете, провери как стоят нещата.
Другия вариант е да пуснеш обява че търсиш точно такъв модел, Мултиван също е добра идея в краен случай Каравел.

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=1wqcv9

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=1wqcv9

Опция е и Т4 Мултиван, задната седалка става на легло.

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=1wqf00


Потребителски аватар
romabavareca
Мнения: 12
Регистриран на: Вто 25 ное 2008 19:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Търся сърф бус

Мнениеот romabavareca » Пон 28 яну 2013 14:07


Благодаря ти, PACH, за бързия отговор. Reino-то ме зарибява, но от тези снимки немога да си го представа от вътре. Колко човека в него могат да се возят? Леглата се падат на втори етаж ли? Забелязвам и ражда по веждите и праговете - това голям проблем ли е?
А по отношение на типа двигател - дизелов или бензинов? Какви са предимствата и недостатъците? Колко горе долу ще харчи? Бензинов на газ добър вариант ли е? По принцип не си падам по големите скорости и ускорение, така че ми трябва възможно най-икономичният вариант - кой е той?


Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Търся сърф бус

Мнениеот PACH » Пон 28 яну 2013 15:04


romabavareca написа:Благодаря ти, PACH, за бързия отговор. Reino-то ме зарибява, но от тези снимки немога да си го представа от вътре. Колко човека в него могат да се возят? Леглата се падат на втори етаж ли? Забелязвам и ражда по веждите и праговете - това голям проблем ли е?
А по отношение на типа двигател - дизелов или бензинов? Какви са предимствата и недостатъците? Колко горе долу ще харчи? Бензинов на газ добър вариант ли е? По принцип не си падам по големите скорости и ускорение, така че ми трябва възможно най-икономичният вариант - кой е той?


Я ми се обади да поговорим: 0888 417 383, 0898 590 500 или на скайп: pach_bs

Провери и тази оферта:

http://www.carmarket.bg/vw-transporter- ... =13&sort=1

Този с пазарлъка може да смъкне на 6, ама не знам дали ти се дава такава сума ;)

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=1x58y9


warfare
Мнения: 7
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 12:27
Автомобил:
Двигател:

Re: Търся сърф бус

Мнениеот warfare » Вто 29 яну 2013 12:49


Хахаха, много се смях като прочетох темата, защото и аз съм стр. инженер и покарвам малко сърф ,само че съм от Варна. От няколко месеца зорко следя абсолютно същите обяви....само че аз определено търся с таванна палатка и вестфалиа оборудване ....миналото лято изпуснах страхотна оферта . А ако има сенник и бахажник за колело ще е идеално- но тези неща са поправими :)

сега ще обясня защо предпочитам с поп топ;
1. може да се вкарва в гараж, за разлика от твърдите надстройки
2.лесно се монтират греди от типа на туле например, което прави слагането на сърфове и каяци много по-лесно
3.лично мое мнение е,че изхлежда много по готино
4.предполагам че челното съпротивление е много по малко и е по приятно при пътуване .

Но предимството на твърдите надстройки е, че в по-студените месеци имаш по добра изолация.
Така или иначе отдавна си мислех да се регистрирам тук и да пусна обява че се търси vw westfalia pop top.

Другият ми съвет към теб е задължително да гледаш дали се завъртат предните седалки(обикновено тази на шофьора на 90 градуса а другата до 180)- Не всички го имат това, понякога има твърда преграда преграда.

Ако все пак вземеш със твърда надстройка имай в предвид, че ще трябва да мислиш за страничен багажник за сърф,който се монтира за надстройката (прилича малко като стойките за стена за сърф- мисля че ме разбра)

Поздрави и Успех Колега! Ако си взема и аз кемпер ще идвам на гости по южните спотове - най много ми харесва силистар...а пък на теб ще покажем прелестите на северното черноморие.

Дано повече такива бусчета да има, че са изключително красиви.


Потребителски аватар
romabavareca
Мнения: 12
Регистриран на: Вто 25 ное 2008 19:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Търся сърф бус

Мнениеот romabavareca » Вто 29 яну 2013 20:36


С поп топ е яко, не съм виждал на живо и немога да си го престава много добре.
Аз за сега се спираме на един Т4 Мултиван 2.4 ТД , неговите седалки се въртят, широк е , има масичка, и място за преобличане :). Багажник няма, може би ако го взема ще му сложа, но се надявам да си возя сърфовете вътре. Иначе варненци са си прословути сърфисти от години, чат пат ги засичам на Ахтопол като има по-добра прогноза, но не се познаваме лично. На север не съм карал, сигурно има яки спотове, но може би има вълни още по-рядко и от южното черноморие.


Потребителски аватар
romabavareca
Мнения: 12
Регистриран на: Вто 25 ное 2008 19:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Търся сърф бус

Мнениеот romabavareca » Чет 31 яну 2013 20:03


Намерих бус, понеделник ще пътувам да го взимам :)


Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Търся сърф бус

Мнениеот PACH » Чет 31 яну 2013 21:48


romabavareca написа:Намерих бус, понеделник ще пътувам да го взимам :)


Стискам палци всичко да е ок, обади се на колегите от Варна ако потрябва помощ, точни пичове са :)


Потребителски аватар
romabavareca
Мнения: 12
Регистриран на: Вто 25 ное 2008 19:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Търся сърф бус

Мнениеот romabavareca » Вто 05 фев 2013 18:55


Всичко мина идеално. Вече имам бус. Много съм доволен. Благодаря Йовчи от Варна и Ванката от Бургас за помоща.
Айде аз бягам да си плащам данъците ... :smackbum


BURKAN
Вечен БАН
Мнения: 723
Регистриран на: Вто 09 юни 2009 11:42
Автомобил: VW T3 1.6 D AUDI A6 2.5TDI
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Търся сърф бус

Мнениеот BURKAN » Вто 05 фев 2013 22:17


Честито и хиляди безаварийни!! :beer Ако не те мързи може да качиш някоя снимка да му се порадваме на звяра. :beer


Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Търся сърф бус

Мнениеот PACH » Сря 06 фев 2013 20:19


Саше честито, радвам се че успяхме да помогнем. пожелавам ти много безавариини километри. Препоръчвам посещение на някой от съборите ни, ще се запознаем, ще поговорим за бусове а до тогава опознавай новата придобивка, изтегли си ремонтното ръководство чети ;)


Потребителски аватар
romabavareca
Мнения: 12
Регистриран на: Вто 25 ное 2008 19:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Търся сърф бус

Мнениеот romabavareca » Пет 08 фев 2013 22:29


Приятели, кажете някой добър и евтин сервиз в София, да прегледат буса. Нещо хидравликата свири, а и цялостно да го прегледат



Върни се в “T1 и T2”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта