Проблем с гражданската отговорност към Алианц - дайте съвет.

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Потребителски аватар
Ceco_bg
Мнения: 262
Регистриран на: Пон 04 мар 2013 22:46
Автомобил: Vw Golf mk4
Двигател:
Местоположение: София

Проблем с гражданската отговорност към Алианц - дайте съвет.

Мнениеот Ceco_bg » Пон 22 май 2017 14:54


Колеги на новата кола която закупих миналия месец има сключена ГО до януари месец без разсрочено плащане към Алианц. Днес като отидох в техен офис да ми издадът добавък че вече не е на същото име служителката ми каза че най-вероятно ще има някаква такса но понеже ще се забави ваденето на добавъка тя ще ми се обади когато е готов. Звъни ми след час два с новината че има такса 50 и няколко лева и въпроса да казва ли на колегите си да я правят ... Някакви идей за какво иде реч ? До момента съм правил добавъци на поне 2/3 граждански в SDI и никога не са ми искали и стотинка за което но те не работят с Алианц,де да знам малко дебело ми се вижда тая "такса" за един добавък ...

Има ли проблем да карам с тази гражданска докато изтече без да правя добавъка ?




Потребителски аватар
DaDiablo
Мнения: 676
Регистриран на: Пет 22 фев 2013 22:50
Автомобил: Passat
Двигател:

Re: Проблем с гражданската отговорност към Алианц - дайте съвет.

Мнениеот DaDiablo » Пон 22 май 2017 15:16


Таксата е заради различна възраст между стар и нов собственик или за промяна на регион. Виждам, че си от София, ако колата е купена от Монтана примерно - ще има завишение.
Има проблем да караш без издаден добавък, да. Ако пропуснеш законовия срок, в който си длъжен да предупредиш застрахователя, той няма да плати при евентуална щета. Да не говорим, че всъщност ще си караш без гражданска и при една проверка .. сам се досещай.


Потребителски аватар
Ceco_bg
Мнения: 262
Регистриран на: Пон 04 мар 2013 22:46
Автомобил: Vw Golf mk4
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с гражданската отговорност към Алианц - дайте съвет.

Мнениеот Ceco_bg » Пон 22 май 2017 15:36


Не,регистрацията не е сменяна само имената на талоните,мисля че при една обикновенна проверка няма нищо да се каже защото зеленото талонче което се дава на господиш милиционер не пише име а само рег. на автомобила и до кога важи ... За евентуална ситуация на ПТП не знам вече как ще стоят нещата...


Потребителски аватар
DaDiablo
Мнения: 676
Регистриран на: Пет 22 фев 2013 22:50
Автомобил: Passat
Двигател:

Re: Проблем с гражданската отговорност към Алианц - дайте съвет.

Мнениеот DaDiablo » Пон 22 май 2017 16:27


Няма нищо да се каже, ако полицая не ти поиска полицата. Освен това при проверка в ГФ се вижда, че не е изпълнено задължението за прехвърляне на полицата.
Новия собственик на колко години е? 50 лв. е много за такова доплащане.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12790
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Проблем с гражданската отговорност към Алианц - дайте съвет.

Мнениеот Zdravko Zankov » Пон 22 май 2017 16:38


Нещо се опитват да те "гъбаркат".
50лв е първа вноска за нова Гражданска.
Провери в друг офис на Алианц.


Потребителски аватар
Ceco_bg
Мнения: 262
Регистриран на: Пон 04 мар 2013 22:46
Автомобил: Vw Golf mk4
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с гражданската отговорност към Алианц - дайте съвет.

Мнениеот Ceco_bg » Пон 22 май 2017 17:34


Да,утре ще ходя в един друг офис да видя как седят там нещата.Стария собственик най-много 5/10 години да е по-стар от мен но може би не е въпроса годините а има някакъв праг да кажем 30 който той е минал а аз не но въпреки всичко 50 лв за един добавък ми се виждат много.Да на стойност първа вноска за нова е но тази е платена до 10-ти януари демек ако си направя нова ще трябва да направя поне 2 вноски демек ще ми излезе по-скъпо ...


Потребителски аватар
buller
Мнения: 2164
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 11:33
Автомобил: VW Passat B5_5 Exclusive
Двигател: 1_8T AWT
Местоположение: София

Re: Проблем с гражданската отговорност към Алианц - дайте съвет.

Мнениеот buller » Пон 22 май 2017 18:25


Направи си нова ГО към друга компания и си готов.


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7651
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Проблем с гражданската отговорност към Алианц - дайте съвет.

Мнениеот goppa » Пон 22 май 2017 19:01


:eek Защо да сключва нова полица , като може за 50 лв да има застраховка до Януари 2018?


Потребителски аватар
buller
Мнения: 2164
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 11:33
Автомобил: VW Passat B5_5 Exclusive
Двигател: 1_8T AWT
Местоположение: София

Re: Проблем с гражданската отговорност към Алианц - дайте съвет.

Мнениеот buller » Пон 22 май 2017 19:30


Моя грешка - прочетох, че е на разсрочено. Два пъти съм правил добавък и досега не съм плащал нищо (по спомен).


Потребителски аватар
DaDiablo
Мнения: 676
Регистриран на: Пет 22 фев 2013 22:50
Автомобил: Passat
Двигател:

Re: Проблем с гражданската отговорност към Алианц - дайте съвет.

Мнениеот DaDiablo » Пон 22 май 2017 21:30


Доплащането е заради попадането на колата и собственика в друга част на тарифата за ГО. Не е просто цена на добавъка. Много често тези добавъци са безплатни.
Причините за исканото доплащане може да са 3. Промяна на регистрация, промяна на възраст на собственика по талон и виновно причинено ПТП при въпросния застраховател. Последната причина отпада, защото доплащането нямаше да е само 50 лв.
Казваш, че не си сменял регистрация. Остават или да си на 22 с шофьорски стаж 1 година, или някой да иска да те метне, разбира се.


Потребителски аватар
Ceco_bg
Мнения: 262
Регистриран на: Пон 04 мар 2013 22:46
Автомобил: Vw Golf mk4
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с гражданската отговорност към Алианц - дайте съвет.

Мнениеот Ceco_bg » Вто 23 май 2017 15:02


Сега минах през друг офис,служителката отново ми каза че ще има доплащане но не каза каква е сумата защото там дето ги издавали ги смятат,причината за доплащане е годините.Колега DaDiabo тези години които казваш реални ли са или примерни? Стажа ми е 7/8 години,на 27 съм.


Потребителски аватар
DaDiablo
Мнения: 676
Регистриран на: Пет 22 фев 2013 22:50
Автомобил: Passat
Двигател:

Re: Проблем с гражданската отговорност към Алианц - дайте съвет.

Мнениеот DaDiablo » Вто 23 май 2017 15:58


В Алианц под 30 години е много по-скъпо. По действащата тарифа доплащането излиза към 80 лв. за цяла година.
Принципно повечето застрахователи слагат границата за млад шофьор на 25 г. и след това 26-40 г. и т.н. При Алианц границите са: под 25, след това има 25-30, което е твоя случай. Нормалните цени ги дават на 30+.
Най-безболезненият вариант ти е да си доплатиш това, което искат. Пък догодина ще ходиш при друг застраховател.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1626
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Проблем с гражданската отговорност към Алианц - дайте съвет.

Мнениеот MMX » Вто 23 май 2017 16:14


Искай им обяснение защо е тая сума и как точно са я сметнали. Ако не я платиш не мисля, че КАТ могат да се усетят, но наложи ли се ГО да плаща - няма да дадат нищо. Така че не си струва риска, но все пак трябва да изяснят за какво искат парите. То като видиш колко е платил стария собственик и погледнеш в интернет калкулатора колко ще ти струва на теб в Алианц, може да видиш дали вади същата разлика.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8293
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Проблем с гражданската отговорност към Алианц - дайте съвет.

Мнениеот Stivi » Вто 23 май 2017 19:39


Ако предишния собственик е бил над 30г значи това е причината :a045 Бързо попълване на калкулатора на Алианц показва че за една и съща кола шофьор на 27г ще плати 245лв а ако е на 31 ще плати 172лв icon_idea Ей,да има една файда ,че човек го е одъртил :mhihi



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 132 госта