Свалят номерата ако си без книжка или пиян !

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.

Одобрявате ли промените в закона?

Да
71
70%
Не
31
30%
 
Общо гласове: 102
Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Свалят номерата ако си без книжка или пиян !

Мнениеот Iezekil » Сря 22 фев 2017 10:58


Говоря за оня закон по едно време,че трябва да слагат знак за присствиеда са на осветено,видно и т.н.място??




Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11928
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Свалят номерата ако си без книжка или пиян !

Мнениеот К.Одаджийски » Пет 24 фев 2017 21:26


Няма такъв закон.
icoico написа: Май след първите няколкостотин умрели акумулатора мераците отекоха

Мани акумулаторите, изгоряха бурканите :mrgreen


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Свалят номерата ако си без книжка или пиян !

Мнениеот icoico » Съб 25 фев 2017 15:46


К.Одаджийски написа:...Мани акумулаторите, изгоряха бурканите :mrgreen


Някакъв гений щеше да въвежда униформи без джобове, а друг гений да забранява на полицаите да носят по време на дежурство повече от десет лева на стотинки май... :mhihi :mhihi


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Свалят номерата ако си без книжка или пиян !

Мнениеот Iezekil » Съб 25 фев 2017 16:48


А третия гени като измисли да се снима и записва проверката,30% решиха да напуснат?


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Свалят номерата ако си без книжка или пиян !

Мнениеот icoico » Съб 25 фев 2017 17:10


Iezekil написа:А третия гени като измисли да се снима и записва проверката,30% решиха да напуснат?


Това никой тук не го е измислил, копи-пейстнаха го от запад. А полицията ни е все пак отражение на държавата, тоест хората, които са навити да бачкат без келепир не са абсолютно мнозинство :mhihi


Потребителски аватар
M3ntata
Мнения: 843
Регистриран на: Нед 07 юни 2015 16:02
Автомобил: Golf MK4 4motion
Двигател: V5 AGZ

Re: Свалят номерата ако си без книжка или пиян !

Мнениеот M3ntata » Съб 25 фев 2017 17:39


И това ще отшуми както всеки един закон за който се говореше месеци наред а след 1-2г не останаха дори и спомени... Аз в градско никога не си слагам колана дори когато видя полицаи отпред, когато изляза на извънградско щракам винаги за безопасност знам ли кой джигит ще се натресе у мен до като прави чудни маневри за себе си. Какво беше за коланите супер строг закон не знам си кво е го 1-2г и забравиха. Последно се сещам излезе за фаровете натряскаха супер много глоби за 1-2 седмици и година след това никой не те отразява, че си без светлини. Пак ще е същото не съм против законите за да има дисциплина трябва да има правила. В момента обикалям от майната си за да избегна кратерите по пътищата тази година да видим колко време ще е нужно да ги закърпят... 390 000лв за ремонта на тунела WTF??
Дори и да свалям номерата човека още на следващия ден ще си намери нова барака за без пари дето се вика и какъв е смисъла.... Трябва да се действа срещу водача като глобата трябва да е най малкото, съд присъда за повторно нарушение може за 3 месеца (ако не е предизвикал ПТП) при 3-то нарушение 1 година. Ако има ПТП много по строго трябва да се гледа и да видим няма ли да има едно на ум когато се качва в колата.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Свалят номерата ако си без книжка или пиян !

Мнениеот Iezekil » Съб 25 фев 2017 17:46


Ти верно ме върна в миналото...как ми беше неудобно да карам с колан...сега без колан не тргвам,много ми е удобно.Кво нещо е навика.


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Свалят номерата ако си без книжка или пиян !

Мнениеот $100 » Съб 25 фев 2017 18:49


M3ntata написа:Дори и да свалям номерата човека още на следващия ден ще си намери нова барака за без пари дето се вика и какъв е смисъла....

Това са големи глупости. Значи човек с кола за 5000лв остава без номера и на другия ден си купува друга (временна) за 1000лв. Представяш ли си колко няма да го бърка? Ако пак го спрат какво - ще си купи още една за 1000лв и ще продължи да пие?


Потребителски аватар
M3ntata
Мнения: 843
Регистриран на: Нед 07 юни 2015 16:02
Автомобил: Golf MK4 4motion
Двигател: V5 AGZ

Re: Свалят номерата ако си без книжка или пиян !

Мнениеот M3ntata » Съб 25 фев 2017 19:07


$100 написа:
M3ntata написа:Дори и да свалям номерата човека още на следващия ден ще си намери нова барака за без пари дето се вика и какъв е смисъла....

Това са големи глупости. Значи човек с кола за 5000лв остава без номера и на другия ден си купува друга (временна) за 1000лв. Представяш ли си колко няма да го бърка? Ако пак го спрат какво - ще си купи още една за 1000лв и ще продължи да пие?


Аз знам за няколко "истории" където са конфискували мотори и коли заради тези две причини и хората продължават в същия дух. Единият дори ми е познат и в момента си купи bmw e46 coupe и няма книжка все още. По твоята логика излиза, че колата ти е по скъпа от живота или иначе казано ще влезеш в затвора, но няма да си дадеш колата вместо това ?


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Свалят номерата ако си без книжка или пиян !

Мнениеот $100 » Съб 25 фев 2017 19:45


Не знам как тълкуваш моята логика, но твоята логика е, че 1000, 2000 или 5000лв всеки човек може да ги извади без проблем и спирането от движение няма да повлияе по никакъв начин - на всички. Така ли е? Какво предлагаш - 15 години затвор, 20 хиляди лева глоба или отрязване на едната ръка? Познатият ти е циганин предполагам или 17 годишния син на някой местен играч?


Потребителски аватар
M3ntata
Мнения: 843
Регистриран на: Нед 07 юни 2015 16:02
Автомобил: Golf MK4 4motion
Двигател: V5 AGZ

Re: Свалят номерата ако си без книжка или пиян !

Мнениеот M3ntata » Съб 25 фев 2017 20:08


$100 написа:Не знам как тълкуваш моята логика, но твоята логика е, че 1000, 2000 или 5000лв всеки човек може да ги извади без проблем и спирането от движение няма да повлияе по никакъв начин - на всички. Така ли е? Какво предлагаш - 15 години затвор, 20 хиляди лева глоба или отрязване на едната ръка? Познатият ти е циганин предполагам или 17 годишния син на някой местен играч?


Не съм казал, че всеки може да си ги извади ей така от нищото и да си позволи нов автомобил. Ама рано или късно пак ще си го позволи или след като си плати нужната глоба за да си върне автомобила. Ако не му е за първи път и е предизвикал ПТП и в което е пострадал тежко или отнел живота на човек защо да не лежи 15г. Глобата е най малката работа тук и 100 000лв да е пак няма да я плати, другото няма да го споменавам защото е наистина глупост. Познатият ми е вече на 23 или 24г мисля не е циганин не е син на мутра, родителите му до последно знам че бяха в чужбина което не означава, че са богати. Но може да си позволи някой таралясник за 500-600лв и някоя друга умряла пистарка или кросов, та дори имам спомени, че е обикалял дори из другите градове, не само родния град или из селата. Та точно колко пъти са го спирали не знам, но не е 1 или 2 пъти било с кола или мотор (мотоциклет). А щом си е закупил кола за 3-5 000лв и кара без книжка значи не са го изплашили достатъчно. А да влезе 3месеца (примерно) вътре за повторно нарушение (без да има птп) да го видим като излезе няма ли да си изкара книжка или пък дали ще кара пиян, защото 3-то нарушение примерно ще е 1 година :c020. Исках да кажа, че ще уплашат една минимален брой нарушители с такъв закон (сваляне на табели), вътре не те посрещат с чай и бисквитки... На КАТ може да дължиш до живот...


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Свалят номерата ако си без книжка или пиян !

Мнениеот Iezekil » Съб 25 фев 2017 20:13


И двамата сте с една логика и няма смисл да спорите.Първия път мярката е превантивна.Повечето с ума си ще си извадят извода.От там насетне така и така си има солидни наказания.3 месеца пандиз звучи добре,както и доживотно отнемане на книжката.Това пък ще е превантивната мярка за останалите нехранимайковци.


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Свалят номерата ако си без книжка или пиян !

Мнениеот $100 » Съб 25 фев 2017 20:14


M3ntata написа:...

Твоят човек щом на 23-24г все още кара без книжка трябва или да живее в село или да има роднини/приятели цигани. Само чужд опит и съвети могат да го крепят да продължава да е без книжка. При нормалните хора като чуе няколко реплики, че е голям нещастник или глупак да няма книжка, ще се сети да изкара един курс. А иначе - темата е за спиране от движение на пияни и без книжка, така че не виждам за какво говориш за убити и затвор.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Свалят номерата ако си без книжка или пиян !

Мнениеот icoico » Съб 25 фев 2017 20:31


M3ntata написа:... Исках да кажа, че ще уплашат една минимален брой нарушители с такъв закон (сваляне на табели), вътре не те посрещат с чай и бисквитки...


Ти май си позабравил, че освен ЗДвП има и други книжки, където са описани екстри за нарушители? Не са от вчера повечето...

Наказателният Кодекс на РБ написа:
Чл. 343б. (Нов - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г., изм. - ДВ, бр. 50 от 1995 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 74 от 2015 г.) Който управлява моторно превозно средство с концентрация на алкохол в кръвта си над 1,2 на хиляда, установено по надлежния ред, се наказва с лишаване от свобода от една до три години и с глоба от двеста до хиляда лева.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 92 от 2002 г., изм. - ДВ, бр. 74 от 2015 г.) Който управлява моторно превозно средство с концентрация на алкохол в кръвта си над 0,5 на хиляда, установено по надлежния ред, след като е осъден с влязла в сила присъда за деянието по ал. 1, се наказва с лишаване от свобода от една до пет години и с глоба от петстотин до хиляда и петстотин лева.
(3) (Нова - ДВ, бр. 21 от 2000 г., изм. - ДВ, бр. 74 от 2015 г.) Който управлява моторно превозно средство след употреба на наркотични вещества или техни аналози, се наказва с лишаване от свобода от една до три години и с глоба от петстотин до хиляда и петстотин лева.
(4) (Нова - ДВ, бр. 74 от 2015 г.) Ако деянието по ал. 3 е извършено повторно, наказанието е лишаване от свобода от една до пет години и глоба от петстотин до хиляда и петстотин лева.
Чл. 343в. (Нов - ДВ, бр. 50 от 1995 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 74 от 2015 г.) Който управлява моторно превозно средство в срока на изтърпяване на наказанието лишаване от право да управлява моторно превозно средство, след като е наказан за същото деяние по административен ред, се наказва с лишаване от свобода до три години и с глоба от двеста до хиляда лева.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 74 от 2015 г.) Който в едногодишен срок от наказването му по административен ред за управление на моторно превозно средство без съответно свидетелство за управление извърши такова деяние, се наказва с лишаване от свобода от една до три години и с глоба от петстотин до хиляда и двеста лева.
(3) (Нова - ДВ, бр. 95 от 2016 г.) Наказанието по ал. 1 се налага и на лице, което управлява моторно превозно средство в срока на изтърпяване на принудителна административна мярка за временно отнемане на свидетелството за управление на моторно превозно средство.


Потребителски аватар
M3ntata
Мнения: 843
Регистриран на: Нед 07 юни 2015 16:02
Автомобил: Golf MK4 4motion
Двигател: V5 AGZ

Re: Свалят номерата ако си без книжка или пиян !

Мнениеот M3ntata » Съб 25 фев 2017 20:36


$100 написа:
M3ntata написа:...

Твоят човек щом на 23-24г все още кара без книжка трябва или да живее в село или да има роднини/приятели цигани. Само чужд опит и съвети могат да го крепят да продължава да е без книжка. При нормалните хора като чуе няколко реплики, че е голям нещастник или глупак да няма книжка, ще се сети да изкара един курс. А иначе - темата е за спиране от движение на пияни и без книжка, така че не виждам за какво говориш за убити и затвор.


Негова си работа ако иска да изкарва, пък ако иска да кара каручка за нея не искат категория.
"не виждам за какво говориш за убити и затвор" Наказанието трябва да е различно ако има ПТП или пострадал за това давам примери. Иначе лично на мен ми е все тая за това "правило" нито карам пиян, нито без книжка. Планувах да си взема мотоциклет това лято, но не бях в час с новите промени и се оказа, че трябва да дочакам още една година за нужната категория. Лично не бих хххх лева на вятъра, дори и да си закупя през това време бих го обслужвал и да е готов за другото лято като изкарам кат. Както казах има достатъчно "умни" хора които това ново въведение няма да ги спре! Трябва си по строга сила, като в някои други страни, да не говорим, че след 1-2 години ще се забрави, както все става.


icoico Ти колко хора познаваш или за колко случаи знаеш, че са вкарали нарушителя вътре това искам да кажа, че закони има, и в повечето случаи дори и "полицията" не ги спазва. Трябва си по строг режим както казах. Тези теми могат да се дъвчат и 2 месеца и пак до едно ще се стигне...



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 10 госта