Затяга се събирането на глоби,НАП и КАТ вече са вързани !

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Затяга се събирането на глоби,НАП и КАТ вече са вързани !

Мнениеот vucata » Съб 26 ное 2016 13:16


Вие двамата май взимате неква сииилна синтетика. Хахахахахахха. Не може да разберете, хем двама души Ви го казват на прост български език. Ако катаджия ти иска документите и ти чакаш на опашка пред КАТ няма да му ги дадеш ли? Ако си сам и нямаш СУМПС какво ще правиш бе? Тая кола извънземен ли ще ти я кара до каналите? Що се правите на щипани кокошки? Съвсем законово в МОМЕНТА могат да всемат СУМПС за неплатени актове по всяко време само с една справка. Просто пред КАТ е по-лесно, щото ходиш на място. Ама всъщност какво се обеснявам на хора, които си навиват на пръста, че са прави, а реално като ги спре катаджия се насират до задната седалка. И не ми викай, че няма как да стане някой да те спре без каска докато буташ мотор и се опитваш да го натовариш в бус. Това, че на теб тая ситуация ти е тъмна Индия, не означава в никакъе случай, че не е така. Имам и приятел на който му взеха книжката за неплатен АКТ за не носене на каска. Та твойте разсъждения са точно като на 15 годишно лапе каращо скутер и лада на село!




Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Затяга се събирането на глоби,НАП и КАТ вече са вързани !

Мнениеот инжектопляктор » Съб 26 ное 2016 13:21


vucata написа:Ако катаджия ти иска документите и ти чакаш на опашка пред КАТ няма да му ги дадеш ли?

KAT-аджия няма никакво право да ми иска документите, ако не съм в кола и не я шофирам. Ако съм пътник в автомобил, по какво основание ще ми иска СУМПС?


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Затяга се събирането на глоби,НАП и КАТ вече са вързани !

Мнениеот vucata » Съб 26 ное 2016 13:29


Ти си малоумен! Аз до сега ти обяснявам, че няма как да откажеш на катаджия ако ти поиска документи и си сам в колата, ти пак от 9 кладенеца води ми носиш за твоя приятел. Хубаво неговите ще искат и какво? Ще го водя в данъчното да си плащам данъка, ще го ангажирам тоя човек ако ме снимат с мобилна или стационарна камера, ще му губя цял ден в КАТ да обясняваме, че аз карам колата, ще му затрия цял де да виси с мен в КАТ да ми регистрира колата щото аз съм се насрал с 200 неплатени акта? Ти достойнство нямаш май инжектопляктор. И като сравняваш в Англия как се регистрира кола, аз да ти сравня ли в Германия как се плаща глоба? В Швейцария за 1км/ч над ограничението плащаш, във Франция на място си плащаш и не ги интересува имаш или нямаш пари, иначе колата остава при тях и заминава на търг и не ги грее дали ти отърва на тебе! Мноого може да си говорим тук, но истината е, че докато сме с тоя манталитет като твоя и на оня другия привърженик на неплатени глоби, никога няма да влезем в час и няма да имаме право ДА ИСКАМЕ СИСТЕМАТА да бъде променена, щото има някои си ганьовци, на които им харесва да карат с една жабка актове фулл до горе!


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Затяга се събирането на глоби,НАП и КАТ вече са вързани !

Мнениеот инжектопляктор » Съб 26 ное 2016 13:34


vucata написа:Ти си малоумен! Аз до сега ти обяснявам, че няма как да откажеш на катаджия ако ти поиска документи и си сам в колата, ти пак от 9 кладенеца води ми носиш за твоя приятел.

Не съм малоумен! Регистрираш кола на твое име, докато я кара друг човек. Какво не разбра? Колата е движимо имущество. И не ти трябва СУМПС за притежание на имущество. Ако беше така, при покупката на МПС от съпрузи, как така другият съпруг, дори и да няма СУМПС се води собственик на половината придобито през брака имущество?
И да те питам - дали в Англия го има абсурда лелка и чичко да седнат и да броят 3 пъти дните по календарчето на стената и да се правят на интересни да ме глобяват, при условие че не съм виновен?
А ти защо не си плати всичките глоби и се радваш как си минал по давност?
Докато могат да ме глобят за нищо, няма как да съм съгласен да плащам. Докато ме мислят за по-лесна плячка, а ония с моторите, дето хвърчат с 300км/ч без номера - никой не ги спира никога!

Последна промяна от инжектопляктор на Съб 26 ное 2016 13:35, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Затяга се събирането на глоби,НАП и КАТ вече са вързани !

Мнениеот vucata » Съб 26 ное 2016 13:34


На какео основание ще искаш да не плащаш нотаруис? В КАТ можеш да плащаш с пластика и такси няма, ама и това ти бяга?! Що да си баровец и да не си плащаш данъка пък искаш ГТП да минеш? В Германия ти го теглят данъка от сметката директно! И е 300 евро на година за дизел, а тука не искаш и 20-30-40 лева да дадеш. И имаш претенции за пътища ? Кой си ти бе? Айде моля Ви се! Аман от такива дето се путката е в косми и е крива, ама ги е страх в огледалото да се видят. После що това, що онова. Ми щото такъв Ви е живота скапан, така се чуватвате и такива ше сте до края на дните Ви, докато не се промените морално.

Последна промяна от Spas на Съб 26 ное 2016 14:22, променено общо 1 път.
Причина: Тук прекали зверски!


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Затяга се събирането на глоби,НАП и КАТ вече са вързани !

Мнениеот инжектопляктор » Съб 26 ное 2016 13:36


vucata написа:На какео основание ще искаш да не плащаш нотаруис? В КАТ можеш да плащаш с пластика и такси няма, ама и това ти бяга?! Що да си баровец и да не си плащаш данъка пък искаш ГТП да минеш?

Нужен ли е нотариус в Англия, за да прехвърлиш автомобил? А като платиш с "пластика" дали банката не ти слага такса за транзакцията? Аз имам платен данък! А да те попитам ли защо колата автоматично се зачислява в данъчното вече, ама не се отчислява автоматично, ако вече я нямам - продадена е?? И последен въпрос - когато беше в Германия много ли порасна морално, че ще ни нареждаш "тука ние такива" и да пишеш надменно? И това докато се радваш как си минал по давност и хубаво, че не ти поискали още 300лв?
И само да знаеш - колко пъти съм си мислел да си взема мотор! Никой не те спира, можеш да си без гражданска, без винетка, технически неизправен - шумен. Можеш да караш и с 200 в града и никой не те спира! А мен само ме спират и се чудят за какво да се заядат! Последният път ми гледат стикера на разсрочената гражданска и ме питат - това последна вноска ли е?(за да приготвят глобата). Дааа, ама НЕ ГИ огря! Следващият стикер ми беше приготвен в полицата, както и платежен документ! Чаках просто да изтече старият стикер, за да го сложа новия!

Последна промяна от инжектопляктор на Съб 26 ное 2016 13:40, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Strosner
Мнения: 295
Регистриран на: Пет 06 май 2016 11:48
Автомобил: VW - Audi - Skoda
Двигател: 2001г
Местоположение: Карлово

Re: Затяга се събирането на глоби,НАП и КАТ вече са вързани !

Мнениеот Strosner » Съб 26 ное 2016 13:39


Инжектопляктор, остави го тоя, не виждаш ли, че е неадекватен, явно той взема нещо! Цял ферман се изписа нагоре, да вземе да прочете /ако може да чете/, стига сме им обяснявали, на някакви пишман-катофили...


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Затяга се събирането на глоби,НАП и КАТ вече са вързани !

Мнениеот vucata » Съб 26 ное 2016 13:42


Такса за транзакция има навсякъде! Ама не е 3 лв! Не се отчислява автоматично щото още има гъзари, които не си плащат данъка дори и след автоматичното зачисляване в данъчното. Преди мрънкахте, че трябеа да ходите в данъчното, сега е автоматично и пак мрънкате. Ще дойде и този момент не се притеснявай. Всичко ще е автоматично, няма да има и нотариуси. Сега се кефя много ако гражданската стане както е в Германия, поне ще се разкарат 60% от олигофрените по пътищата, щото няма да имат кеш да плащат гражданска. И най-якото е, че и приятелите които описваш няма да се навиват вече на схемата да регистрират коли на тяхно име щото и грацданската ще трябва да плащат, а ти да караш. Много ше ми е густо!


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Затяга се събирането на глоби,НАП и КАТ вече са вързани !

Мнениеот vucata » Съб 26 ное 2016 13:47


За мотор ти трябва сърце инжектоплякторе.. Не става както си го мислиш ти! И колко познати твои карат с 200 без гражданска, шумни са и така нататък? В цял свят моторите са без винетки не е само в БГ недей да садваш и да те е яд! Плюс това ти мотор едва ли можеш да поддържаш, като ти гледам темите и ми се повръща... И не почвай пак с темата, че държавата ти е виновна! И мотористите имат коли! И аз имам винетка на колата, гражданска и данък съм платил 160лева и преглед минах. Винаги съм си плащал тия неща и ще си ги плащам, защото после ми излиза тройно и не искам да съм един от многото тарикати! Strosner ти имаш сериозни проблеми с кат ми се струва :mhihi


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Затяга се събирането на глоби,НАП и КАТ вече са вързани !

Мнениеот инжектопляктор » Съб 26 ное 2016 13:52


vucata написа:Такса за транзакция има навсякъде!

Айде бе. Каква такса за нотариус има в Англия, като не минаваш през нотариус? Пак не разбра явно - регистрирам кола на МОЕ ИМЕ, като използвам услугите на приятел със СУМПС, за да ШОФИРА. Аз ПРИТЕЖАВАМ колата, той просто ми е ЛИЧЕН ШОФЬОР. Капиш?
vucata написа:Сега се кефя много ако гражданската стане както е в Германия, поне ще се разкарат 60% от олигофрените по пътищата, щото няма да имат кеш

Интересно ми е, ти с 2500лв глоби за 6 години като какъв се класифицираш? И като искаш да сме като там, защо не почнат от отстъпка в ГО за ти, без глоби и инциденти - като мен, например??
-----
Тук сме затънали в бюрокрация, а навсякъде дебнат вампири и паразити, които искат само да ти изпият кръвчицата, не да ти свършат работата - ей това е проблема!


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Затяга се събирането на глоби,НАП и КАТ вече са вързани !

Мнениеот icoico » Съб 26 ное 2016 13:56


Ако може някой модератор да поразчисти, моля? Подфорумът е "ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване". За жалване и протести против вселенската несправедливост спрямо гражданите на Клета Майка България май имаше някъде специално място в "БГмама" :mhihi


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Затяга се събирането на глоби,НАП и КАТ вече са вързани !

Мнениеот vucata » Съб 26 ное 2016 14:06


Къде са тия 2500 лупа да ти дам ли? Актовете са платени до един! Новия син талон ми е с 39 красиви точки. Фишовете след време и тях ще оправя, това си е моя работа. Разбрах те за твоя приятел вече, НО момента на изненадата познат ли ти е и пак ще се повторя, че си в КАТ и ако си неподготвен ще те клатят. Сега за всяка услуга ли ще има жокер доведи приятел? Аз проблеми с бюрокрацията нямам. Знам закона какъв е, знам къде и кога да ходя. Ти защо подскачаш като щипан ми е интересно? Кое не ти хареса, че има движещи се лица с 300-500-1000лева задължения за нарушения? И после имаш и претенции? Е на какво основание? Защо трябва да се чудим и да извиваме ръце как да минем метър? Има си Закон за движение по пътищата, който е за всички. И ако си изряден и следиш знаците, никога няма да имаш проблеми, аз ти го казвам от личен опит. 3 години съм без нито едно нарушение. Спирали са ме много пъти за тоя период. Защо според теб нямам нарушения? Щото си седнах на дупето, видях,че смисъл от тарикатлък и обяснения няма. Карам си колата изрядна, оборудвана с всичко по закон, от аптвчка до 2 комплекта крушки! Никой не е виновен на тези, които мислят схеми как да минат метър.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Затяга се събирането на глоби,НАП и КАТ вече са вързани !

Мнениеот инжектопляктор » Съб 26 ное 2016 14:10


vucata написа:...И ако си изряден и следиш знаците, никога няма да имаш проблеми, аз ти го казвам от личен опит.

Глупости. Онзи ден се опитаха да глобяват за "изтекла ГО" по изтичащ стикер. И се правеха на интересни какво бил правил стар изтичащ стикер на стъклото. Аз им обясних, че чакам да изтече стикера и вноската, за да сложа новия стикер. Един път им обяснявах и дете след колко години може да стои на предната седалка. Чудят се само за какво да те глобят и ако не познаваш закона си лесна жертва.


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16285
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Re: Затяга се събирането на глоби,НАП и КАТ вече са вързани !

Мнениеот Pichaga » Съб 26 ное 2016 14:17


придържайте се към добрия тон на дебат


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Затяга се събирането на глоби,НАП и КАТ вече са вързани !

Мнениеот icoico » Съб 26 ное 2016 14:57


инжектопляктор написа:... Пак не разбра явно - регистрирам кола на МОЕ ИМЕ, като използвам услугите на приятел със СУМПС, за да ШОФИРА. Аз ПРИТЕЖАВАМ колата, той просто ми е ЛИЧЕН ШОФЬОР. Капиш?...


Тогава катаджиите проверяват твоя приятел в системата и ако има неплатени глоби му задържат въпросното СУМПС, докато не си ги плати, капиш? Ку си много отворен пич можеш даже си закараш и откараш колата с платформа и да биеш тъпана, че си прецакал тотално системата :mhihi



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 11 госта