KAT vs Шофьори. Как да се защитим ? (кратък наръчник)

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Tututy
Мнения: 1
Регистриран на: Нед 03 апр 2016 23:29
Автомобил:
Двигател:

Re: KAT vs Шофьори. Как да се защитим ? (кратък наръчник)

Мнениеот Tututy » Нед 03 апр 2016 23:39


Аз имам въпрос- ако си превишил ограничението на булевард и срещу теб се движи полицейска кола ( на 2 ленти разстояние) може ли да те снима с камера от полицейската кола?




kosatkata
Мнения: 6
Регистриран на: Чет 05 май 2016 11:49
Автомобил:
Двигател:

Re: KAT vs Шофьори. Как да се защитим ? (кратък наръчник)

Мнениеот kosatkata » Вто 10 май 2016 10:26


Може да се получи , тъй като системата за видеоконтрол на скоростта е с вграден GPS , който отчита собствената скорост и съответно изчислява скоростта на движение на следящият от нея обект.Интересното в случая е , че това , по време на движение е много трудно изпълнимо , понеже камерата прикрепена към системата за видеоконтрол е с ръчен фокус и най вероятно няма да се вижда добре рег. номера на засечения автомобил.Може да се получи , ако снимащия с камерата знае доло горе на какво разстояние камерата има добър фокус и е заснел нарушението точно в този участък.Но пак казвам това правейки го в движение , когато нещата се случват доста бързо е много , много трудно.Другият вариант , да се е получил видеоклипа , е катаджията да е голям професионалист , което до голяма степен граничи с късмета.


excessive
Мнения: 17
Регистриран на: Сря 30 дек 2015 12:41
Автомобил:
Двигател:

Re: KAT vs Шофьори. Как да се защитим ? (кратък наръчник)

Мнениеот excessive » Сря 18 май 2016 9:26


Здравейте. На кое гише в КАТ-София трябва да отида да си взема отнетата книжка. Няма да задълбавам как и защо ми я отнеха, но куката ми каза да мина през КАТ и да си я взема. Първо провинение ми е и нямам представа на кои гишета се обслужват тези неща.


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: KAT vs Шофьори. Как да се защитим ? (кратък наръчник)

Мнениеот myrshavija » Сря 18 май 2016 10:08




denontel
Мнения: 18
Регистриран на: Сря 15 авг 2012 21:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: KAT vs Шофьори. Как да се защитим ? (кратък наръчник)

Мнениеот denontel » Нед 07 авг 2016 16:13


МОЛЯ админите да не ми трият мнението, имам проблем с кат пловдив .След несправедливо спиране и отнемане на малък талон на кола , и талон на книжка.Каква е процедурата. Оправил съм предписанията по автомобила писани в акта. ТОВА БЕШЕ задна дясна гума , крушки и т,н. Някой минавал ли е към 2016 пускане отново в движене на автомобил .Какво изискват в кат и какви такси се плащат?


gddbg
Мнения: 244
Регистриран на: Съб 18 юни 2016 20:05
Автомобил:
Двигател:

Re: KAT vs Шофьори. Как да се защитим ? (кратък наръчник)

Мнениеот gddbg » Пет 26 авг 2016 14:10


Здравейте, искам да споделя моя случай и да ми кажете какво можеше да се направи. През април в едно тясно паркингче в което бях спрял на излизане на заден съвсем леко усурках ъгъла на единия край на задната броня на едно ауди което так беше спряло след като съм заминал ,че аз за да изляза трябваше кран да си викна или да съборя дървото до него. Та огледах се но нямаше кой да питам на кой е колата ,за да се разберем и да му платя да си я оправи въпреки че беше усуркана цялата сигурно щото редовно запушва входовете...и аз си тръгнах,защото и без това имах доста работа него ден и бързах. След около час ми се обадиха ,че някъв дъртак ме е видял(интересно как е видял усуркването не съм я блъскал все пак) и ме извикаха да се разберем с жената на която е колата иначе започвало съдебно производство или нещо такова. Отидох и не стига ,че питаха мен и жената къде е усуркана от мен колата и ми написаха акт в който пишеше ,че съм причинил птп на заден ход(а мисля, че това не е птп ,но тогава не бях на ясно). Тръгнах да отказвам ама ми казаха ,че това било свързано с обжалване и шанса да спечеля бил мноого малък, а си казах ,че за усуркването най-много някоя глоба да отнеса и подписах акта. След няколко месеца отидох да видя какво става щото ми взеха талона тогава и ми връчиха наказателния лист(не помня как се казваше точно) и ,че след 7 дена влиза в сила наказанието да ми вземат книжката...Отказах се да обжалвам ,защото един адвокат ми каза ,че било безмислено и си дадох книжката като изтече срока. Та ми стана интерсно това със скатаването на акта и карането без талон в моя случай дали щеше да стане? И има ли нещо друго което можеше да направя? Яд ме е просто ,че ми взеха книжката за нещо което на мен ми направиха наяколко пъти(свалиха ми бронята една вечер, огънаха едната ми врата и са ми чупили огледало) и нищо не стана като звъннах в кат първия път. Извинявам се за дългият пост.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: KAT vs Шофьори. Как да се защитим ? (кратък наръчник)

Мнениеот muns61 » Пет 26 авг 2016 17:58


Колата ми е цялата УСУРКАНА от такива като теб. Доволен съм, че поне един си е понесъл последствията.


Потребителски аватар
Lupender
Мнения: 708
Регистриран на: Съб 29 окт 2011 18:22
Автомобил: SEAT Cordoba
Двигател: TDI 1.9 ASV
Местоположение: Благоевград

Re: KAT vs Шофьори. Как да се защитим ? (кратък наръчник)

Мнениеот Lupender » Пет 26 авг 2016 18:28


denontel написа: Някой минавал ли е към 2016 пускане отново в движене на автомобил. Какво изискват в кат и какви такси се плащат?

Минаваш си отново цялата процедура по регистрация без номерата - подаване на заявление, от там канал, технически преглед и от там на гишето за талон ~40 лева, ако минеш канала.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6148
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: KAT vs Шофьори. Как да се защитим ? (кратък наръчник)

Мнениеот VWGT » Вто 23 мар 2021 19:37


КАТ и МВР не могат да отнемат свидетелство за правоспособност (книжка), както и да свалят номерата на автомобила, при неплатени глоби. Решението е на КС и действа от този момент нататък. Който обаче вече е санкциониран към днешна дата и е с отнета книжка, ще трябва да изчака да му изтече наказанието, за да си я получи. Което не ми е ясно какво точно означава, защото отнемането на книжка при неплатени глоби важеше до заплащането на глобите. И при положение, че това вече не е причина за отнемане на книжката, защо да не може да си я получи обратно?


Потребителски аватар
lokva
Мнения: 832
Регистриран на: Сря 07 яну 2009 20:34
Автомобил: Passat 3c
Двигател: CBAB 2008
Местоположение: Гоце Делчев Hamburg

Re: KAT vs Шофьори. Как да се защитим ? (кратък наръчник)

Мнениеот lokva » Вто 23 мар 2021 20:21


заради едни финикийски знаци които иска държавата да си вземе



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта