KAT vs Шофьори. Как да се защитим ? (кратък наръчник)

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
K.Georigev
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 21 юни 2015 15:05
Автомобил:
Двигател:

Re: KAT vs Шофьори. Как да се защитим ? (кратък наръчник)

Мнениеот K.Georigev » Нед 21 юни 2015 15:07


Колеги , тъй като днес мисля , че ме снимаха с 20-30 км отгоре.. Възможно ли е да обжалвам , след като нямаше знак за мобилната камера ?




Потребителски аватар
Traytor
Мнения: 1657
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 3:09
Автомобил: Audi A4 B6 Avant Quattro
Двигател: AKE 2004
Местоположение: София

Re: KAT vs Шофьори. Как да се защитим ? (кратък наръчник)

Мнениеот Traytor » Нед 21 юни 2015 15:27


Ако можеш да докажеш че знака го е нямало, можеш.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: KAT vs Шофьори. Как да се защитим ? (кратък наръчник)

Мнениеот muns61 » Нед 21 юни 2015 18:01


K.Georigev написа:Колеги , тъй като днес мисля , че ме снимаха с 20-30 км отгоре.. Възможно ли е да обжалвам , след като нямаше знак за мобилната камера ?

Превишил ли си? Плащай!


K.Georigev
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 21 юни 2015 15:05
Автомобил:
Двигател:

Re: KAT vs Шофьори. Как да се защитим ? (кратък наръчник)

Мнениеот K.Georigev » Нед 21 юни 2015 18:55


Traytor написа:Ако можеш да докажеш че знака го е нямало, можеш.

Благодаря !
muns61 написа:
K.Georigev написа:Колеги , тъй като днес мисля , че ме снимаха с 20-30 км отгоре.. Възможно ли е да обжалвам , след като нямаше знак за мобилната камера ?

Превишил ли си? Плащай!

Не издребнявай , не всички караме като пенсионери ! :)


Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: KAT vs Шофьори. Как да се защитим ? (кратък наръчник)

Мнениеот anonym0us » Пон 22 юни 2015 19:57


Здравейте колеги, от 9 години нямам никакви нарушения, и днес направих сефтето. Спряха ме в една уличка, като патрулката беше паркирана на тротоара на сянка, и беше само една. И спираха почти всички на кръстовището както и мен. Та сега към случая. Аз си бях виновен, и накрая излязоха пичове, и ми писаха само фиш за без светлини, а дефакто си бях за АКТ. Аз ще си платя фиша, на заплатата но ми беше интересно, защо бяха без камера в колата, и бяха само една патрулка, явно затова пишеха само фишове. Възможно ли е това, или не съм могъл да видя камерата? Патрулката беше на 20 метра от мен, и беше със задницата към моята кола. Не е имало заяждане, нито от моя нито от тяхна страна. Някой запознат да каже, ще съм благодарен.

п.п Не питам, нито за избягване на плащането, нито да се плача. Просто ми е любопитно.


Потребителски аватар
sim_ex
Мнения: 107
Регистриран на: Сря 18 юни 2014 18:24
Автомобил: Passat b5.5 1.9 TDI PD
Двигател: AVF

Re: KAT vs Шофьори. Как да се защитим ? (кратък наръчник)

Мнениеот sim_ex » Нед 19 юли 2015 21:13


K.Georigev написа:
Traytor написа:Ако можеш да докажеш че знака го е нямало, можеш.

Благодаря !
muns61 написа:
K.Georigev написа:Колеги , тъй като днес мисля , че ме снимаха с 20-30 км отгоре.. Възможно ли е да обжалвам , след като нямаше знак за мобилната камера ?

Превишил ли си? Плащай!

Не издребнявай , не всички караме като пенсионери ! :)

като не си пенсионер и си гъзар ще плащаш


Потребителски аватар
dimovip
Мнения: 1085
Регистриран на: Вто 18 авг 2009 19:16
Автомобил: Passat B5
Двигател: ADR
Местоположение: Бургас

Re: KAT vs Шофьори. Как да се защитим ? (кратък наръчник)

Мнениеот dimovip » Сря 22 юли 2015 10:02


Колеги мога ли да обжалвам хартиен фиш от 30 лв за неспазване на пътен знак, който реално е поставен на грешно място и няма как да го видя.


Потребителски аватар
calm
Мнения: 979
Регистриран на: Пет 28 дек 2007 0:17
Автомобил: VW PASSAT B5
Двигател: 1.8T
Местоположение: София
Контакти:

Re: KAT vs Шофьори. Как да се защитим ? (кратък наръчник)

Мнениеот calm » Пет 24 юли 2015 1:37


Не и ако си го подписал. Подпис- съгласяваш се. Липса на подпис- не си съгласен, съставят ти АУАН, който можеш да обжалваш.


Потребителски аватар
didkoltd
Мнения: 1410
Регистриран на: Нед 29 яну 2006 22:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Казанлък/Ст.Загора

Re: KAT vs Шофьори. Как да се защитим ? (кратък наръчник)

Мнениеот didkoltd » Пет 24 юли 2015 17:45


Фиш съставен на място не се обжалва.Само електронен можеш както и акт!Няма значение дали и какво си писал в акта както и дали или не си се разписал,имаш 3 дни в които можеш да го обжалваш!


Потребителски аватар
ABSOLUT
Мнения: 4425
Регистриран на: Пет 20 яну 2006 1:14
Автомобил: Passat B4+B7+Golf Mk1+Mk2 Country
Двигател: 1Z + CFGC + JB + 1P
Местоположение: София
Контакти:

Re: KAT vs Шофьори. Как да се защитим ? (кратък наръчник)

Мнениеот ABSOLUT » Пет 24 юли 2015 23:08


Подписа на акта означава единствено, че той ти е връчен и си запознат какво пише в него.


jamie
Мнения: 15
Регистриран на: Пон 18 юли 2005 17:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: KAT vs Шофьори. Как да се защитим ? (кратък наръчник)

Мнениеот jamie » Вто 25 авг 2015 15:17


Абсолютно незаконно, никой не може да ви задължи да си дадете книжката според закона: "Акция има и срещу неплатените глоби, като вече се отнемат книжки от нарушители с неплатени актове.

Всеки хванат нарушител вече се проверява за неплатени глоби. Ако шофьорът има неплатени актове, остава без книжка докато не внесе парите."

Не че е изненадващо в страната на произвола, нито пък някой очаква полицаите и техните ръководители да познават, спазват и прилагат закон вместо разни вътрешни разпоредби. Само се отваря работа на съда - и КАТ губи дела после...


"Чл. 171. (Доп. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., изм., бр. 51 от 2007 г.) За осигуряване на безопасността на движението по пътищата и за преустановяване на административните нарушения се прилагат следните принудителни административни мерки:
1. временно отнемане на свидетелството за управление на моторно превозно средство на водач:
а) за когото видимо се установи, че не отговаря на медицинските или психологическите изисквания - до отпадане на основанието за това;
б) (изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) който управлява моторно превозно средство с концентрация на алкохол в кръвта над 0,5 на хиляда, установена с медицинско изследване или с техническо средство, определящо съдържанието на алкохол в кръвта чрез измерването му в издишания въздух, или е под въздействието на друго упойващо вещество, както и при отказ да бъде проверен с техническо средство или да даде кръв за медицинско изследване - до решаване на въпроса за отговорността му, но за не повече от 6 месеца; при наличие на медицинско изследване от кръвна проба по реда на чл. 174, ал. 4 установените стойности са определящи;
в) който поради незнание е извършил немаловажно нарушение на правилата за движение - до успешното полагане на проверочен изпит;
г) (нова - ДВ, бр. 43 от 2002 г., изм., бр. 85 от 2004 г.) който извършва обществен превоз на пътници или товари с превозно средство, което не е включено в списък към лиценз или удостоверение за регистрация - до решаване на въпроса за отговорността му, но за не повече от един месец;
д) (нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) който управлява моторно превозно средство в нарушение на разпоредбата на чл. 157, ал. 8 - до заплащане на дължимата глоба;
е) (нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) който управлява моторно превозно средство без застраховка "Гражданска отговорност" на автомобилистите - до предоставяне на сключена валидна застраховка;"


Потребителски аватар
vasko_bulgaria
Мнения: 223
Регистриран на: Нед 25 апр 2010 9:10
Автомобил: VW Passat B8 Variant_Polo 6R
Двигател:
Местоположение: София

Re: KAT vs Шофьори. Как да се защитим ? (кратък наръчник)

Мнениеот vasko_bulgaria » Вто 01 сеп 2015 14:05


Нови камери мерят средната скорост :screwy :screwy :screwy

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1491907


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: KAT vs Шофьори. Как да се защитим ? (кратък наръчник)

Мнениеот vucata » Вто 01 сеп 2015 14:08


Това е нормално. Кое е :screwy в случая? Не може масово да се прелита през селата с 80км/ч. Дано сложат навсякъде :mhihi


Потребителски аватар
дърт милиционер
Мнения: 732
Регистриран на: Пет 24 май 2013 6:33
Автомобил: WV Polo 2F 1993
Двигател: 1.4 DIESEL
Местоположение: София

Re: KAT vs Шофьори. Как да се защитим ? (кратък наръчник)

Мнениеот дърт милиционер » Вто 01 сеп 2015 18:04


Чудя се защо КАТ не изземват предната рег. табела на водачи , които имат по няколко акта......и нямат никакво намерение да плащат.Хване ли се водач да управлява без преден номер - да му се конфискува колата/както е на митницата за трафик/и да се продава на тръг.Не може да има 50% събираемост на глобите.Има гъзари със скъпи коли......и с по 100неплатени акта. В Гърция много добре са го решили проблема по този начин. Българите сме с изкривено самосъзнание.......като идеме в чужбина - всеки е внимателен и стриктен .......в България караме като араби в пустиня. Овче племе.


Потребителски аватар
betaserk
Мнения: 1261
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 9:57
Автомобил: Renault Zoe
Двигател: electric 2014
Контакти:

Re: KAT vs Шофьори. Как да се защитим ? (кратък наръчник)

Мнениеот betaserk » Вто 01 сеп 2015 18:25


:th_up Прав си!



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта