Глоба с фиш - въпроси и личен опит

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
ceko84
Мнения: 264
Регистриран на: Нед 13 юли 2008 23:09
Автомобил: Passat B5 AFN Synhro
Двигател:
Местоположение: Видин

Re: Въпрос за глоба с фиш

Мнениеот ceko84 » Вто 24 яну 2012 17:28


lou написа:
ceko84 написа:
jonn_krissy написа:Мисля че, до 7 дни ако не го платиш автоматично става АКТ и се води в досието ти.

Няма такова нещо,аз бях забатачил един фиш почти адна година,после ме спряха за колана и ми взеха талона,след като си платих акта и фиша си взех талона,фиша си беше 20 лв.


Е добре ако минат 2 години от датата на фиша тогава не отпада ли ?

За две години незнам.Най добре си плати фиша и така.




Потребителски аватар
Traytor
Мнения: 1657
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 3:09
Автомобил: Audi A4 B6 Avant Quattro
Двигател: AKE 2004
Местоположение: София

Re: Глоба с фиш - въпроси и личен опит

Мнениеот Traytor » Сря 25 яну 2012 4:42


Отпада ако 2 години не ти се наложи да плащаш акт. Системата им по толкова ги пази! Веднъж вкарани там седят по 2 години и никой не ги променя, маха и така нататък... Дори и да се плати остава в системата им докато не изтекат 2-те години.


Потребителски аватар
lou
Мнения: 905
Регистриран на: Вто 23 сеп 2008 20:22
Автомобил: Passat Variant
Двигател: BMR TDI
Местоположение: Шумен

Re: Глоба с фиш - въпроси и личен опит

Мнениеот lou » Сря 25 яну 2012 19:19


Traytor написа:Отпада ако 2 години не ти се наложи да плащаш акт. Системата им по толкова ги пази! Веднъж вкарани там седят по 2 години и никой не ги променя, маха и така нататък... Дори и да се плати остава в системата им докато не изтекат 2-те години.


Да не е платен 2 години а и съм нямал акт през тези 2 години :)


Потребителски аватар
Traytor
Мнения: 1657
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 3:09
Автомобил: Audi A4 B6 Avant Quattro
Двигател: AKE 2004
Местоположение: София

Re: Глоба с фиш - въпроси и личен опит

Мнениеот Traytor » Сря 25 яну 2012 20:39


Значи вече нямаш..


Потребителски аватар
shpeki
Мнения: 168
Регистриран на: Пет 04 яну 2008 11:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Глоба с фиш - въпроси и личен опит

Мнениеот shpeki » Пон 06 фев 2012 14:45


Traytor написа:Отпада ако 2 години не ти се наложи да плащаш акт. Системата им по толкова ги пази! Веднъж вкарани там седят по 2 години и никой не ги променя, маха и така нататък... Дори и да се плати остава в системата им докато не изтекат 2-те години.

Глупости.
Имам фиш отпреди 2 години. Миналата година имах акт. Отидох платих си акта и си взех талона. Никой не ми е искал да си платя фиша и т. н.
За всеки случай проверх онлайн дали имам фиш и си излезе.


Потребителски аватар
shpeki
Мнения: 168
Регистриран на: Пет 04 яну 2008 11:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Глоба с фиш - въпроси и личен опит

Мнениеот shpeki » Пон 06 фев 2012 14:46


pesho_sl написа:
shpeki написа:Верно ли още има балъци дето си мислят, че тоя фиш ще стане акт и чак писмо ще им пратят. Недейте да се подлъгвате. Няма как да имате акт без да сте били на място демек без да сте го подписали.

Не знам кои са балъците, но в закона си е написано:

.....
П.П. Малко законите в България са като "врата в полето", но да си имаме уваженето "shpeki", че явно за теб повечето писали в тая тема сме балъци. Нищо лично :beer

То може много неща да си пише. Реалноста е друга. Няма да се повтарям с предходния ми пост. Прочети го.


Потребителски аватар
dnn
Мнения: 319
Регистриран на: Нед 22 фев 2009 0:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: burgas
Контакти:

Re: Глоба с фиш - въпроси и личен опит

Мнениеот dnn » Пон 06 фев 2012 16:23


здравей те колеги

преди и аз бях като колега с 14 акта за год. това беше преди около 10г доста приятели и приятелки си отида ха от тоя свят заради пиянски гонитби и на кой повече му вървяла колата разбрах, че живота може да бъде много кратък

случая е следния преди около месец ме спира полицай в София, защото не съм пропуснал пешеходците на пешеходната пътека ,а то нямаше пешеходци но колата с бургаски номер и палката

е се почва познатата песен какво работиш и т.н

иска да пише акт за пешеходци бил 50 лв. и колко точки

викам му пиши след 100 уговорки пише фиш за 10лв и ми казва да не го плащам

когато го попитах дали няма да стане на акт полицая каза като имаш излишни пари го плащай

аз не го платих не, че нямам 10лв ами да видим какво ще стане сега

нарушение няма от доста време опитвам се да спазвам закона, колкото се може

:неграмотно


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Глоба с фиш - въпроси и личен опит

Мнениеот brum » Чет 09 фев 2012 13:50


Я поровете малко в нета. Информацията, че става АКТ е вярна. Но не става АКТ като този дето ти пишат катаджиите, а АКТ за неплатена глоба дето е към някой от данъчните. Могат да та накарат да го платиш след дело, че ще платиш и разходите за делото после.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Глоба с фиш - въпроси и личен опит

Мнениеот icoico » Нед 30 сеп 2012 20:59


Да реанимирам темата с един въпросТ...преди няколко дни ме спряха без светлини през деня и ми написаха фиш за 20 лева. Днес реших да се направя на съвестен гражданин и ги преведох по банков път на посочената сметка, като за основание за плащане написах traffic ticket и номера на фиша. После се замислих дали изобщо ще се отчете това плащане някъде, или ще ми изскочи след време... :gruebel ..та някой да е минавал по тази пътечка?


Потребителски аватар
mely
Мнения: 2728
Регистриран на: Пет 26 авг 2005 10:28
Автомобил: Citroen C crosser
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Глоба с фиш - въпроси и личен опит

Мнениеот mely » Пон 01 окт 2012 7:49


Пазиш си бележката от банката и ако стане нещо....Де го измисли това като основание.На това мясно се пише глоба по фиш № ............


eddyman
Мнения: 672
Регистриран на: Чет 12 фев 2009 16:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Глоба с фиш - въпроси и личен опит

Мнениеот eddyman » Пон 01 окт 2012 8:22


А как си нареди парите, онлайн или с платежно? Странно ми е, че в банката са ти приела плащането, не е позволено на левов превод основание на латиница, а не дай си боже да има проблем много ми е чудно лелките от КАТ как ще го разчетат


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Глоба с фиш - въпроси и личен опит

Мнениеот icoico » Пон 01 окт 2012 9:41


eddyman написа:А как си нареди парите, онлайн или с платежно? Странно ми е, че в банката са ти приела плащането, не е позволено на левов превод основание на латиница, а не дай си боже да има проблем много ми е чудно лелките от КАТ как ще го разчетат

Онлайн. Там е и част от проблема, че платих в евро от сметка в чужда банка, където пък не върви кирилицата mhihi Изобщо първо се о..ах, а след това се замислих mhihi Реших, че щом фиша е преведен на английски би трябвало да приемат и такъв вид разплащане...


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6148
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Глоба с фиш - въпроси и личен опит

Мнениеот VWGT » Пон 01 окт 2012 10:41


що пък да не може основание на латиница ?! те системите само на кирилица работят :)
аз на такива само по електронен път им плащам, щото много забравят, а аз губя хартията, та ако някога ти се появи като неплатено, винаги можеш да си го извадиш като доказателство. Верно, интересна схема си избрал, ама няма никаква причина да не мине :)


Потребителски аватар
miro_hack
Мнения: 461
Регистриран на: Пет 03 сеп 2010 23:17
Автомобил: CLK 270
Двигател:

Re: Глоба с фиш - въпроси и личен опит

Мнениеот miro_hack » Пон 17 фев 2014 21:43


"" В квартал "Изгрев" има 6 големи блока - "Преспите" в които има по 20 етажа, на които има по 8 апартамента, в които живеят по 3-ма човека, които имат приблизително, общо 1 кола - 6x20x8x1 = 960 коли само и единствено в тези блокове. Има 200-250 неплатени места за паркиране и платен паркинг със 300 места. 250+300 = 550 места за паркиране. Искам да попитам останалите 410 коли къде да паркира, ако не паркират неправилно, и защо при тази безизходица "Общинска Полиция" всеки ден размахват фишове по 30 лв. Къде да паркираме искам да попитам ? ""

Е съобщението, което пратих до кмета на Пловдив, видял го е и не отговяря, не ми и пука, защото 3-те фиша които имам, не илизат нито когато отписвам кола от данъчното, нито когато вписвам кола, нито с данъците, нито в кат. Само от време на време идват някакви мишлета в нас и лепят някакви лепенки на вратата, че съм имал пратка в тяхната фирма от някой си, аз пратка не чакам от никой така че ме боли х.я ...
Тези фишове ще ги платя тогава, когато инфлацията стане толкова голяма,че с тея 3 по 30 лв ще могат да си купят половин хляб.


StrEagle
Мнения: 792
Регистриран на: Вто 19 юли 2011 13:11
Автомобил: Polo 6C
Двигател: DAJA
Местоположение: София

Re: Глоба с фиш - въпроси и личен опит

Мнениеот StrEagle » Вто 18 фев 2014 19:50


icoico написа:Да реанимирам темата с един въпросТ...преди няколко дни ме спряха без светлини през деня и ми написаха фиш за 20 лева. Днес реших да се направя на съвестен гражданин и ги преведох по банков път на посочената сметка, като за основание за плащане написах traffic ticket и номера на фиша. После се замислих дали изобщо ще се отчете това плащане някъде, или ще ми изскочи след време... :gruebel ..та някой да е минавал по тази пътечка?


Аз съм плащал по електронен път фиш, и след време изчезна.
Евентуално ако нещо се обърка - отиваш до КАТ с платежното нареждане, пишеш молба до началника на КАТ, да ти махнат фиша, че е платен, прилагаш копие, бла бла бла няколко дена се разхождаш по гишетата..
След това пиеш една вода, забравяш за него два месеца и пак проверяваш в КАТ - може да е платено вече. Но онлайн може все още да излиза, и ще продължава да излиза още дълго време. Един мой познат така в КАТ фиша го няма вече, но онлайн още си излиза, и от КАТ му казаха да не се притеснява - евентуално някога ще падне.

А за фишовете, които изчезвали след 2 год - ако платен фиш ме спира за златен талон - и изтекат 2 год, той ще изчезне ли от системата и да мога да си взема златен талон, или трябва да чакам 6 нови години.



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта