Регистрация на ремарке до 750кг

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Потребителски аватар
vladovelin
Мнения: 1323
Регистриран на: Чет 27 дек 2007 11:18
Автомобил: Golf3 GTI
Двигател: 2E 1994
Местоположение: Пазарджик

Re: регистация на туристическо ремарке

Мнениеот vladovelin » Съб 06 окт 2012 18:06


Наскоро видях учебна кола с ремарке с буква "У" и на ремаркето.Беше оформено с шпригли и брезент и беше доста обемно. Предполагам, че курсита се обучаваше за категория "BE"/ или държеше изпит/.

Та въпроса ми е кога се изисква тази категория? Може би при караваните?




Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8339
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: регистация на туристическо ремарке

Мнениеот samo_pechka » Съб 06 окт 2012 19:38


Съвсем наскоро карах такъв курс . Мога да дам пояснение по въпроса . Б+Е е необходимо само, ако се налага да "дърпате" ремарке (каравана) с общо тегло над 750 кг ! До 750 кг. включително НЕ Е необходимо да я имате тази категория!Само с Б си го дърпате :beer Инак курса не е голяма философия - само кормуване :beer Ценово това "удоволствие" ми струваше малко над 3 стотака :twisted: (всички разходи) Поне в наше село е толкова :roll:


Потребителски аватар
DA@KA
Мнения: 1081
Регистриран на: Съб 24 юли 2010 18:41
Автомобил: Caravelle
Двигател: ACV 1998
Местоположение: гр.Русе

Re: регистация на туристическо ремарке

Мнениеот DA@KA » Съб 06 окт 2012 19:44


Гражданската е 50лв.а прегледа 25лв.за 2 години. :beer На колесара за лодката ми е същото.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13418
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: регистация на туристическо ремарке

Мнениеот kris11 » Пон 08 окт 2012 8:52


Имам много запазено ремарке.Но от края на 2000г не е излизало от гаража.Не ми се е налагало да го използвам.Още е с жълтите номера :D
Иначе му плащам пътен данък 10 лв на година


Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: регистация на туристическо ремарке

Мнениеот PACH » Пон 08 окт 2012 9:09


samo_pechka написа:Съвсем наскоро карах такъв курс . Мога да дам пояснение по въпроса . Б+Е е необходимо само, ако се налага да "дърпате" ремарке (каравана) с общо тегло над 750 кг ! До 750 кг. включително НЕ Е необходимо да я имате тази категория!Само с Б си го дърпате :beer Инак курса не е голяма философия - само кормуване :beer Ценово това "удоволствие" ми струваше малко над 3 стотака :twisted: (всички разходи) Поне в наше село е толкова :roll:


Вие сте добре, у наше село искат 500 лв :(
Освен за каравана Б+Е е необходима ако теглите платформа с автомобил.


Потребителски аватар
vin_d
Мнения: 272
Регистриран на: Пет 08 яну 2010 17:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Търговище o0 W 0o

Re: регистация на туристическо ремарке

Мнениеот vin_d » Чет 11 окт 2012 10:08


Здравейте.
Имам сходно питане като темата на колегата.Имам ремарке с стари бели номера в данъчното не излиза нищо за плащане по-него.Искам да го пререгистрирам.Направо с ремаркето и старите номера ли да отида в КАТ или да ги смъкна преди това.Ще мога ли да го регистрирам и ще ме накарат ли да платя данъците му до сега.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13418
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: регистация на туристическо ремарке

Мнениеот kris11 » Чет 11 окт 2012 10:28


vin_d написа:Здравейте.
Имам ремарке с стари бели номера в данъчното не излиза нищо за плащане по-него.и ще ме накарат ли да платя данъците му до сега.

Много интересен случай -не излизат данъците за стари години. Явно не го водят на отчет. Талон имаш ли за него? Да не би да е свалено от отчет в КАТ и после общината .а номерата да са останали ???
Данъците плащаш само 5г назад от момента когато решиш да плащаш и регистрираш. Ако нямаш талон -по всяка вероятност ще трябва да минаваш Технотеста.


Потребителски аватар
vin_d
Мнения: 272
Регистриран на: Пет 08 яну 2010 17:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Търговище o0 W 0o

Re: регистация на туристическо ремарке

Мнениеот vin_d » Чет 11 окт 2012 10:46


Имам талон.


Dino18
Мнения: 148
Регистриран на: Нед 25 фев 2007 22:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: регистация на туристическо ремарке

Мнениеот Dino18 » Нед 30 юни 2013 15:20


Здравейте ,
Искам да ползвам темата и да попитам, когато купувам нерегистрирано ремарке какви документи трябва да изискам от собственика за да знам че ще мога да го регистрирам в КАТ ?
Ремъркето е старо но в добро състояние.До колко знам има поне фактура с която е купено от завода.


Потребителски аватар
keksa
Мнения: 925
Регистриран на: Пон 29 ное 2004 2:55
Автомобил: Golf VI
Двигател: CAXA
Местоположение: София
Контакти:

Re: Регистрация на ремарке до 750кг

Мнениеот keksa » Чет 15 май 2014 10:48


Колеги, виждам, че това е доста стара тема. но аз сега се сблъсквам с проблема и се чудя дали някой знае как мога да регистрирам едно ремарке. Изработено е преди 20г, но не е регистрирано никога, има някакъв лист за сертифициране, но като ходих в ТЕХНОТЕСТ ми казаха че не важи вече... Някой знае ли как стоят нещата?


янко янков
Мнения: 17
Регистриран на: Пон 25 авг 2008 21:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Регистрация на ремарке до 750кг

Мнениеот янко янков » Пон 14 юли 2014 20:48


И моето ремарке вече е на 20,но май вече няма шанс за регистрация,единствено с регистрацията на друго ремарке


Потребителски аватар
eminem94
Мнения: 666
Регистриран на: Вто 20 юли 2010 18:51
Автомобил: Audi A4 B5 Avant
Двигател: AVG
Местоположение: София-град
Контакти:

Туристическо ремарке (изисквания за регистрация/)

Мнениеот eminem94 » Пон 20 юли 2015 22:44


Някой които се е сблъсквал с подобен проблем с регистрирането на туристическо ремарке били споделил .Да кажем купувам си едно заводско ремарке което никога не е имало регистрация, привеждам го в перфектен вид и след това какво следва ??? Или пък си купувам ремарке с регистрация ,трябва да бъде с договор за покупко продажба или ? С какви документи трябва да отида в КАТ да го регистрирам ? Трябвали да карам ремаркето ?


taran
Мнения: 565
Регистриран на: Съб 21 май 2011 6:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Туристическо ремарке (изисквания за регистрация/)

Мнениеот taran » Вто 21 юли 2015 6:09


Най-безболезнено ще минеш ако си вземеш ремарке с регистрация.За ремаркета до 10 тона не е необходим нотариално заверен договор.
Трябват стария талон , гражданска и договора с продавача.Ако прецениш,го заварете при нотариус,но по закон не е нужно.
Миналата година купих ремарке,беше от друг регион и със стари номера,от белите-замъкнах го в КАТ,там се наложи известно изчакване,защото въпреки наличието на талон и регистрационен номер,го нямало в системата на КАТ,та го въвеждаха наново.
Хубаво е да му пооправиш външния вид,дори с една четка да го минеш е по-добре,отколкото да е цялото в ръжда.Светлините задължително трябва да са наред.
Успех.


Потребителски аватар
JoroHondata
Мнения: 134
Регистриран на: Пон 09 мар 2009 13:56
Автомобил: Honda Legend KB1 V6
Двигател: J35A8 от 2007
Местоположение: Сердика
Контакти:

Re: Туристическо ремарке (изисквания за регистрация/)

Мнениеот JoroHondata » Вто 21 юли 2015 7:00


Здравейте
Само за София не трябва договора за покупко- продажба да е нотариално заверен. За провинцията (от където можеш да си купиш ремаркето) искат норатиална заверка на договора, но все пак е по- добре да се провери в КАТ в съответният град.
Ако си купиш регистрирано ремарке с "новите" номера- дори не е необходимо да го водиш в КАТ- а пререгистрацията става само с документите на ремаркето и договора за покупко- продажба.
Поздрави


taran
Мнения: 565
Регистриран на: Съб 21 май 2011 6:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Туристическо ремарке (изисквания за регистрация/)

Мнениеот taran » Вто 21 юли 2015 20:54


Закона е еднакъв за София и за провинцията само милиционерите са различни.Мързи ме да търся ,но текста гласи,че ремаркета с товароносимост до 10 т. и мотоциклети с обем на ДВГ до 350 см2 се прехвърлят с договор без нотариална заверка.



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта