Регистрация на ремарке до 750кг

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Потребителски аватар
JoroHondata
Мнения: 134
Регистриран на: Пон 09 мар 2009 13:56
Автомобил: Honda Legend KB1 V6
Двигател: J35A8 от 2007
Местоположение: Сердика
Контакти:

Re: Туристическо ремарке (изисквания за регистрация/)

Мнениеот JoroHondata » Сря 22 юли 2015 11:51


Здравейте
Колега taran,
на книга може и да е така, но на практика е съвсем друго.
За това дали изискват нотариална заверка при покупко- продажба на ремарке- питайте КАТ в съответният град.
Поздрави




taran
Мнения: 565
Регистриран на: Съб 21 май 2011 6:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Туристическо ремарке (изисквания за регистрация/)

Мнениеот taran » Сря 22 юли 2015 12:24


КАТ в съответния град може да изиска и да ходете на ръце пред гишета им,но ако ЗАКОНА Ви позволява да не го правите,Вие трябва да изискате от КАТ да се съобрази с него.Докато не се научите,че освен задължения имате и права,макар и нищожни,все ще си я караме като в османската империя.
Понеже,моето ремарке,трябваше да го регистрира баща ми,отидох да му направя пълномощно при нотариус.Съответно и нотариуса реши,че ще изкара някой лев горница и пробва да ми обяснява,че не може да направи пълномощно,за договор без нотариална заверка,след като си поговорихме за закона,нотариуса пробва друго-на талона не пишело товароносимостта на ремаркето.
Като и казах,че от нея/беше жена/ не искам, да ми регистрира ремаркето,щото това е работа на КАТ,а само да упълномощя баща си да ме представлява пред КАТ,набързо се сдобих с пълномощно.

ПП,не се заяждам колега,само искам да Ви кажа,че не всичко което твърдят "лелкете с табелките" е вярно и задължително


Потребителски аватар
JoroHondata
Мнения: 134
Регистриран на: Пон 09 мар 2009 13:56
Автомобил: Honda Legend KB1 V6
Двигател: J35A8 от 2007
Местоположение: Сердика
Контакти:

Re: Туристическо ремарке (изисквания за регистрация/)

Мнениеот JoroHondata » Сря 22 юли 2015 12:56


Здравей
Колега taran,
аз наскоро продадох туристическо ремарке и всички хора от провинцията, които се интересуваха изрично съм ги молил да питат в КАТ дали искат нотариално заверено пълномощно- е навсякъде искат с изключение на София. А ремаркето беше със Софийска регистрация, и пак в София го продадохме.
Дори и да се знае закона- когато от КАТ ти изискат нотариално заверен договор за покупко- продажба- не може да се направи почти нищо.
Поздрави


taran
Мнения: 565
Регистриран на: Съб 21 май 2011 6:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Туристическо ремарке (изисквания за регистрация/)

Мнениеот taran » Сря 22 юли 2015 13:15


Накратко-всеки сам решава,дали да си търси правата или да остави бюрократите,да ги потъпкват.Като в местния КАТ ти поискат нещо,искаш да ти покажат черно на бяло,на какво основание го изискват...

Ето и конкретния текст

Чл. 144. (1) Собствеността на моторните превозни средства се прехвърля с писмен договор.
(2) (Доп. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г.) При прехвърляне на собствеността на регистрирани автомобили, на регистрирани ремаркета с товароносимост над 10 тона, на регистрирани колесни трактори и на регистрирани мотоциклети с работен обем на двигателя над 350 cm3 подписите на страните трябва да бъдат нотариално заверени.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Регистрация на ремарке до 750кг

Мнениеот Водния дух1 » Пет 24 ное 2017 20:22


Колеги,мисля едно ремарке да си купя .Ще е регистрирано.Интересува ме като последно ,трябва ли да ходя при нотариус. После в КАТ ,ще минава ли канал (понеже регистрацията е от друга област)?


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8337
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Регистрация на ремарке до 750кг

Мнениеот samo_pechka » Пет 24 ное 2017 21:49


Преди години беше така: за ремаркета до 10 тона не се изисква Нот.заверка, само с договор. Наскоро (допреди година и половина ) приятел си купи ремарке, имаше договор писан на ръка , регистрира си го без проблем.



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта