има ли право гранична полиция да ми проверява документите

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: има ли право гранична полиция да ми проверява документите

Мнениеот icoico » Пон 25 апр 2016 17:16


Spas написа:... Според мен имат някакви правомощия, особенно в днешно време, ама не знам какви...


Ми те са си полицаи, имат си общите правомощия на полицията. Специално тези на летището малко се вживяват, ама пък и там е голяма глигания пред терминала, всеки иска да се тропне най- отпред. Пак убуу, че не си бил с белгийски номера :mhihi

bus.jpg




m135
Мнения: 226
Регистриран на: Нед 24 юли 2011 22:05
Автомобил: vw polo 1.4mpi
Двигател: AUD 2000
Местоположение: svishtov

Re: има ли право гранична полиция да ми проверява документите

Мнениеот m135 » Пон 25 апр 2016 17:37


Те така плашат, не ни снимай нямаш право, внимавай да не се оплачеш от нас че ще те съдим, да да ама не, те са служители и като такива можеш и да си снимаш и жалби да пускаш. А ако не искат да се оплакваш и снимаш, да хвърлят пагона и тогава ще са си в правото. Това са си мои разсъждения, ако има адвокати във форума, ще съм благодарен да разяснят дали съм прав.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: има ли право гранична полиция да ми проверява документите

Мнениеот К.Одаджийски » Пон 25 апр 2016 21:21


Spas написа:Е как какъв, за паркиране/изчакване по-скоро. Колата ми не е със софийски номера и около мене спираха ли спираха софийски коли и тия решиха, че папкам доматите с колците. Не им се получи, но и не ги на.рах, както ми се искаше.

п.п. на алеята, пред вратата за пристигащи, от лявата страна няма знак за забранено паркирането, не е инвалидно място и дипломатическо не е. Е та там.

Не знам Спасе, аз също доста често ходя там с Монтанската регистрация и до сега никога не съм имал проблем със спирането за изчакване там. Разбира се винаги са ме питали кой полет чакам и дали е кацнал. Ако е кацнал ме оставят да си чакам в колата, ако не е /по принцип не ходя там преди да е кацнал самолета, но веднъж ми се случи/ ходя да изчакам по напред където спират такситата.
Последният път като ходих, нямаше място от тези в ляво срещу вратата на Пристигащи, спрях на аварийни до бордюра в ляво, дойде граничаря и след информирането за кой полет чакам ми каза да направя една обиколка и да спра на освободило се току що дипломатическо място :bowdown

А относно заяждането, по принцип могат да си те арестуват на общо основание, вандализъм, съпротива, обида на длъжностно лице. Ако решат, могат и имат право, не си заслужава обаче за едното паркиране


Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: има ли право гранична полиция да ми проверява документите

Мнениеот Spas » Вто 26 апр 2016 8:26


И аз бях до тротоара и давах назад, към току що освободилото се място. И онзи с нормален тон ме помоли да не спирам там, не било разрешено... ОК, аз по-принцип съм културен, тръгвам аз и в огледалото виждам един как се намества, и онзи нищо не му каза... Ей тогава стана скандала :mhihi :mhihi :mhihi

Наврях го в кучи гъз, но и имах мярка, все пак имам някакво уважение, а и не ми се звънеше на познати, че беше късно. Ей затова попитах в темата, преди което търсих в гугъл и ми излезе любимия форум :love.vwclub


DundyTheCroc
Мнения: 811
Регистриран на: Сря 11 юли 2007 15:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Nissan Primera GT, Passat 5.5 TDI, Mondeo MK4

Re: има ли право гранична полиция да ми проверява документите

Мнениеот DundyTheCroc » Вто 26 апр 2016 14:25


И мен са ме гонили от летището ако се задържа сам в колата, което е напълно разбираемо и доста подозрително покрай тези атентати.


Потребителски аватар
KOKO ГЕОРГИЕВ
Мнения: 1110
Регистриран на: Вто 25 яну 2005 15:38
Автомобил: AUDI A8 4.2 Quattro + FORD Galaxy
Двигател: AUW 2001
Местоположение: София

Re: има ли право гранична полиция да ми проверява документите

Мнениеот KOKO ГЕОРГИЕВ » Сря 27 апр 2016 23:06


DundyTheCroc написа: покрай тези атентати.

И аз съм на мнение, че това е причината и са ги натоварили с несвойствени за тях задължения, но няма как.
Всъщност това са единствените български полицаи, с които си говоря свободно и е приятно да общуваш. Говоря за вече 30 годишен опит и на всякакви граници - сухопътна, въздушна и морска . :icon_lol


Потребителски аватар
predat0r
Мнения: 2810
Регистриран на: Чет 02 фев 2012 13:44
Автомобил: Mercedes-Benz W203
Двигател: C270CDI
Местоположение: АСЕНОВГРАД

Re: има ли право гранична полиция да ми проверява документите

Мнениеот predat0r » Съб 14 яну 2017 22:39


Мен също се ме проверявали гранична полиция. В Гоце Делчев



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 91 госта