Свалят номерата ако си без книжка или пиян !

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.

Одобрявате ли промените в закона?

Да
71
70%
Не
31
30%
 
Общо гласове: 102
Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8309
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Свалят номерата ако си без книжка или пиян !

Мнениеот Stivi » Пет 30 сеп 2016 14:59


Дано да се приеме и да е факт скоро време :bowdown !https://www.24chasa.bg/novini/article/5787254

Последна промяна от Stivi на Пон 23 яну 2017 18:22, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
ivanovkbg
Мнения: 850
Регистриран на: Вто 27 мар 2012 12:43
Автомобил: Passat B6
Двигател: BKP 2007 4Motion
Местоположение: София

Re: Свалят номерата ако си без книжка или пиян !

Мнениеот ivanovkbg » Пет 30 сеп 2016 15:10


А дано!
Днеска във Facebook се разрази спор-имаше хора, които не искат това да се приеме. Обсъждаха как щели да карат без номера, да бягат от полицията и т.н.. Никой не се замисля, че ако утре някой пиян или без книжка блъсне техен близък, как ще се чувстват.
Аз дори предлагам освен свалянето на номерата, виновниците да се съдят като за опит за убийство. Винаги съм твърдял, че карането в нетрезво състояние си е чист опит за убийство.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12861
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Свалят номерата ако си без книжка или пиян !

Мнениеот Zdravko Zankov » Пет 30 сеп 2016 15:24


Пак някой открива топлата вода.
А в Гърция е точно така,свалят ти номерата,и докато не плАтиш нема мърдане.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8309
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Свалят номерата ако си без книжка или пиян !

Мнениеот Stivi » Пет 30 сеп 2016 15:40


Тя топлата вода е открита отдавна,въпроса е някой да я пусне по тръбите icon_idea При нашия процент на събираемост на глобите това е единствения вариант за Ганьо и Манго да се научат на ред :newsm66


Потребителски аватар
IceHeart
Мнения: 369
Регистриран на: Пон 28 мар 2011 20:43
Автомобил: Golf IV
Двигател: 1.8 AGN
Местоположение: ๏̯͡๏

Re: Свалят номерата ако си без книжка или пиян !

Мнениеот IceHeart » Пет 30 сеп 2016 15:48


А на ПАТРУЛКАТА блъснала днес две деца на пешеходна пътека в Хасково /ако не се лъжа/ дали ще и свалят номерата? Пълен опит за рушвети. Не се наядоха тея. Този дето е решил да кара пиян, ще кара ако ще и колата да му вземат. Качва се на другата и продължава. Като му вземата и другата, може да си купи и следваща и така до безкрай. Просто трябва да има КОНТРОЛ, а контрол няма, защото всеки е ЧОВЕК на някой, и не го закачат. И тоя закон ще важи за простосмъртните като нас. За възкарите по телефона дето говорят, за тях няма да важи!


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6166
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Свалят номерата ако си без книжка или пиян !

Мнениеот VWGT » Пет 30 сеп 2016 16:22


аз прочетох статията в линка, и въпреки, че попринцип съм ЗА, мисля че написаното са глупости, които няма да влязат в сила

щели да свалят номера, но как и кога ... НИТ-а на КАТ ще се кърти ли, с какво? Къде ще се съхраняват номерата, каква ще е процедурата ...
щели да отнемат даже и големия талон, а после задължителна пререгистрация ... wtf? как ще го отнемат по-точно, ще дойдат с мен до нас? защо да трябва пререгистрация
какво значи полицията да налага глоби на място?! (нека да сетим, защо попринцип не могат да го правят, не само у нас)

от цялата работа само май спирането от движение е нещо реализируемо, но не само след промени в закона.Като спрат колата, КАТ трябва да организира репатрак, който да я откарва на наказателен паркинг. Разбира се всичко за сметка на провинилия се/собственика. Но това са доста сложни процеси и организация отвъд капацитета им.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8309
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Свалят номерата ако си без книжка или пиян !

Мнениеот Stivi » Пет 30 сеп 2016 16:33


Не съм чул в Гърция да организират репатрак за колата ама номера си свалят като стой та гледай icon_idea


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6166
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Свалят номерата ако си без книжка или пиян !

Мнениеот VWGT » Пет 30 сеп 2016 16:50


номерата са едно, всички сме виждали как гърците къртят наши нитовани номера.

относно репатрака: в статията се говори, ако те хванат пиян, да ти спират колата от движение на момента, а не както сега, да те оставят да се придвижваш сам до поликлиниката за кръвни тестове. Много ми е инетересно ако те хванат пиян насред Раковска, какво точно се очаква да стане с колата, която е спряна от движение?? Ще остане на улицата да пречи на движението, някое ченге ще се качи да я кара, до къде? Доколкото знам в Германия процедират точно така, ако те спрат и по някаква причина не можеш да се предвижиш след това сам, идва репатрака за твоя сметка. В Гърция не знам да спират от движение колата, дори и без номера може да си караш колата с глобата в ръка мисля до най-бзлизкия град.

Сега се сетих и още един сценарий: спира те ченге, измерва 1.0 промила, спира колата от движение, идва репатрака да вземе колата (или стои на улицата и блокира движение). Ченгетата те карат на кръвен тест, теста показва 0.4, т.е. чист си, какво правим с колата, която вече е спряна от движение и може би е откарана на наказателен паркинг, кой плаща масрафа и загубеното време? Може да ни се иска, ама спирането от движение не е проста работа.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8309
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Свалят номерата ако си без книжка или пиян !

Мнениеот Stivi » Пет 30 сеп 2016 16:56


Спирането от движение не ми е интересно,даже не държа да го има,важното е на тариката или циганина да му свалят номерата и да му кажат "Заповядайте след 6 месеца с документа за платената глоба да си ги получите..." :exclaim За да не изпадеме в излишни полемики съм съгласен даже това с алкохола да е с други последствия ама ако те гепят че караш с отнето или изобщо липсващо СУМПС /там няма кръвен тест и оправдания/ колата 6 месеца на трупчета !

Последна промяна от Stivi на Пет 30 сеп 2016 17:06, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6166
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Свалят номерата ако си без книжка или пиян !

Мнениеот VWGT » Пет 30 сеп 2016 17:02


съгласен съм, ама в статията пише доста други работи
и пак с колата, която е останала без номера насред улицата трябва да се направи нещо, без да се създава драма на останалото движение. Примерно да може да движи само на територията на РПУ-то, което я е санкционирало ... просто нещо, смислено. Статията е пълна с общи приказки.


Потребителски аватар
tomata
Мнения: 485
Регистриран на: Нед 11 юни 2006 18:21
Автомобил: VW Passat B5 Alhambra
Двигател: AWT AWC
Местоположение: Пазарджик

Re: Свалят номерата ако си без книжка или пиян !

Мнениеот tomata » Пет 30 сеп 2016 17:48


Според мене хванат ли те да караш кола без номера да се конфискуват и да се продава на търг. Защото ще има гъзари с връзки ще карат и без номера

Последна промяна от tomata на Пет 30 сеп 2016 18:22, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19715
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Свалят номерата ако си без книжка или пиян !

Мнениеот Vlad777 » Пет 30 сеп 2016 17:52


От цялата статия разбрах, че отново ще го набиват четвъртит на съвестните данъкоплатци и граждани на тази територия, която уж е държава.

Глобите ще вдигат двойно? Защо? Какво ще постигнат? Те тези, които сега не си плащат глобите, тогава още повече няма да ги плащат - демек НУЛА.

Спират колата от движение ако нямаш книжка? Ми той тоя дето няма книжка като му вземат табелите, ще си вземе от някъде някакви други от някоя бракувана кола и пак ще си кара - боли го бай мангау у-я, че са му взели табелите - демек отново една голяма НУЛА.

Спират колата от движение за пиян? Ами ако колата не е негова? Аз си дадох едната кола на един познат за един месец и го хванаха с алкохол на нова година, след това за 1 месец талонът ми беше в КАТ. Защо държавата трябва да ме наказва мен за грешките на другите? Това не е смисълът на законите! Един вид понеже мижавата ни държавица е безсилна и плаща на един милион чиновници да си барат мъдете и не може да си събере глобите, да трябва аз да й ги събирам. Демек отново НУЛА!

Държавата си има закони. Глобите и сега са си високи, но не се събират. И вместо да направи държавата така, че мангалите да си плащат каквото дължат, продължават да им бутат пари като "социални помощи" и за тях да няма данъци, няма правосъдие, няма глоби, няма такси, няма СПРАВЕДЛИВОСТ! Глобите, данъците, таксите отиват на плещите на хората, които така или иначе я издържат тази държава - ДАНЪКОПЛАТЦИТЕ!

Абе с две думи малоумна популистка история на тоя мазник Ананиев, който до сега 1 смислена дума не съм го чул да каже!


Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Свалят номерата ако си без книжка или пиян !

Мнениеот Spas » Пет 30 сеп 2016 18:19


Vlad777 написа:Спират колата от движение за пиян? Ами ако колата не е негова? Аз си дадох едната кола на един познат за един месец и го хванаха с алкохол на нова година, след това за 1 месец талонът ми беше в КАТ. Защо държавата трябва да ме наказва мен за грешките на другите? Това не е смисълът на законите! Един вид понеже мижавата ни държавица е безсилна и плаща на един милион чиновници да си барат мъдете и не може да си събере глобите, да трябва аз да й ги събирам. Демек отново НУЛА!


Eй само тук не съм съгласен с теб.....Няма да си даваш колата на кой да е или няма да пиеш, като си с чужда кола. Не може така, трябва да има някакви граници.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19715
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Свалят номерата ако си без книжка или пиян !

Мнениеот Vlad777 » Пет 30 сеп 2016 18:26


Аз да не съм полицай или пъдар? Естествено, че няма да си дам колата на някой, който е пиян. Но не мога да отговарям за действията на други лица с моето имущество.

Същото важи и за фирмите - какво се случва ако служител е пиян в извънработно време? Спират колата на фирмата за 6 месеца, година? Кой ще я компенсира фирмата? Какво е виновен собственика на фирмата? Лично ли да си управлява всичките автомобили, защото не може да има доверие на никого? Това е пълна глупост, която цели уж да накаже някого, но това не е спаведливост, а прах в очите, докато реалните мерки се замитат под килима, защото не са изгодни за "гласоподавателите"!


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Свалят номерата ако си без книжка или пиян !

Мнениеот muns61 » Пет 30 сеп 2016 19:25


Ще зачестят кражбите на регистрационни табели...



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта