Движение и престояване върху трамвайни релси.

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Liminat
Мнения: 425
Регистриран на: Вто 21 окт 2008 21:54
Автомобил: VW
Двигател:
Местоположение: Варна

Движение и престояване върху трамвайни релси.

Мнениеот Liminat » Вто 28 ное 2023 18:15


Тия дни често минавам по бул. Шипченски проход, посока румънското посолство, и правя ляв завой към ул. Незабравка, под Цариградско, около Борисовата градина. Прави ми впечатление колко шофьори се престрояват върху релсите, изпреварвайки тия, които чакат в лентата, която е за ляв завой и направо, и при ляв завой просто те избутват. И сам се досещам, но при контакт страничен , вината ще е на тия, които са върху релсите? По повод на инфото за натупаната тия дни шофьорка се сещам колко нейни колежки точно там са ме избутвали, засичали без изобщо да поглеждат към мен - погледа право напред и... Каквото стане.




Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1345
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Движение и престояване върху трамвайни релси.

Мнениеот fur1ous » Вто 28 ное 2023 19:33


Кое те притеснява? Няма как да те избутват защото има 2 ленти там като завиеш и 2 колони коли, едни на релсите и едни по правилник в лентата за наляво.
Не казвам,че е правилно, но минавам почти всеки ден от там и там карат така от 10 и повече години.

Като си се наредил в лентата за наляво, а не на трамвайните ще минеш в дясната като завиеш, а тоя до теб ще се падне в лявата, то и така се получава и после се престрояваш в ляво за незабравка.



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 71 госта