Нарушение в Италия - мнение и препоръка

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Потребителски аватар
Sonny_89
Мнения: 812
Регистриран на: Сря 25 мар 2015 17:48
Автомобил: VW Passat B7 + Opel Astra H
Двигател: CFFB + Z19DTH
Местоположение: Пловдив

Нарушение в Италия - мнение и препоръка

Мнениеот Sonny_89 » Чет 08 дек 2016 22:22


Добър вечер, Колеги! Обръщам се към вас от името на баща ми. Той е международен шофьор и вчера на автомагистралата около Болоня е извършил изпреварване на място, забраняващо подобна маневра за МПС над 12.5 тона. Бил е заснет от стационарна камера (по обяснение на карабинера) и съответно спрян от мобилен екип. Моментално е заплатил глоба от 324 евро и му е била отнета книжката и връчен протокол. Обяснили са му, че няма право да шофира в границите на Италия за срок от 2 месеца и че книжката ще си я получи в рамките на няколко работни дни.
Та питането ми е - в действителност ли ще си получи книжката в срок или ще се протакат нещата (чували сме доста истории с отнети и не получени книжки на Запад)?
И друго нещо - дали ще може да шофира с този "италиански" протокол тук в България (казали са му, че няма да има проблем в цяла Европа).




Потребителски аватар
Sonny_89
Мнения: 812
Регистриран на: Сря 25 мар 2015 17:48
Автомобил: VW Passat B7 + Opel Astra H
Двигател: CFFB + Z19DTH
Местоположение: Пловдив

Re: Нарушение в Италия - мнение и препоръка

Мнениеот Sonny_89 » Пет 09 дек 2016 12:53


:arrow


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Нарушение в Италия - мнение и препоръка

Мнениеот Andonov » Пон 12 дек 2016 7:46


За съжаление нещата се протакват. Мой приятел преди време се опита да обърна на автомагистрала, където мантинелата е разделена и му костваше 6м без книжка и 3м колата на наказателен паркинг.
Поради невъзможност да се яви на 3м отиде на 4м. Плати си наказателния паркинг и полицая му е върнал книжката, защото му обяснил че в БГ ще я види чак на 8м, като изрични го предупредил че в Италия ако го хванат да управлява влиза директно в затвора.


Потребителски аватар
Sonny_89
Мнения: 812
Регистриран на: Сря 25 мар 2015 17:48
Автомобил: VW Passat B7 + Opel Astra H
Двигател: CFFB + Z19DTH
Местоположение: Пловдив

Re: Нарушение в Италия - мнение и препоръка

Мнениеот Sonny_89 » Пон 12 дек 2016 15:35


Е този полицай е обяснил на бащата, че ще му бъде изпратена и в рамките на няколко работни дни ще си получи на посочения адрес (предполагам с DHL). Това беше потвърдено и от позната, чийто съпруг е италианец, но все пак мен ме съмнява да дойде толкова скоро. Интересно ми е каква е логиката да ти я вземат за 2,3 или 5 дни и да ти я върнат :dontknow


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Нарушение в Италия - мнение и препоръка

Мнениеот Andonov » Вто 13 дек 2016 7:38


Логиката е че лишаването важи само за Италия. Навсякъде другаде си редовен шофьор.


Потребителски аватар
Sonny_89
Мнения: 812
Регистриран на: Сря 25 мар 2015 17:48
Автомобил: VW Passat B7 + Opel Astra H
Двигател: CFFB + Z19DTH
Местоположение: Пловдив

Re: Нарушение в Италия - мнение и препоръка

Мнениеот Sonny_89 » Вто 13 дек 2016 7:55


Ами въпреки това, той в момента не шофира, притеснявайки се че не е редовен с този протокол...



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта