Проблем , свързан с маршрут в тесни улици с бус

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
golf_td
Мнения: 716
Регистриран на: Пон 27 дек 2010 13:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pomorie

Проблем , свързан с маршрут в тесни улици с бус

Мнениеот golf_td » Пет 23 дек 2016 19:49


Здравейте колеги , от скоро карам бус , пътнически. Бусът може да се кара с Б категория , тъй като е с малко на брой седалки , но реално е дълга база и може да се поберат поне 16 седалки. Та интересува ме следното : тъй като трябва да возя 1 или 2 служители на определен адрес 2 пъти седмично в града , а въпросните служители имат за мен изключителни претенции , тъй като искат да бъдат оставени и взети точно от определено място (касае се за посещение на определени домове , къщи, които се намират в изключително трудно достъпни и тесни улици дори за лек автомобил, с доста спрели коли и т.н. ) Но реално няма никакви пътни знаци , които да ми забранят влизането там , въпреки това ме интересува дали имам законно основание да ги спра някъде малко по-далеч при по-нормални условия по моя преценка, не искам да влизам в конфликти или още по-малко да си загубя работата , но все пак искам да бъда изряден , а и да не изпадам редовно в такива сложни ситуации. Тъй като и самото ми чакане там (обикновено около 30 мин) ми създава проблеми , трудно минават около мен останалите шофьори , ядосват се и с право , аз не смея да им противореча , тъй като наистина аз преча и дори и да минават това се случва трудно , понякога на една "боя" разстояние, същото се отанася и за мен като потегля докато изляза от тези улички, свързано с маневри, голямо внимание и изпробване на умения висш пилотаж едва ли не :rolleyes .,тоест стават нещата , но с много зор. И това всичкото при положение , че сега е зима , не ми се мисли лятото в нашия черноморски град... :screwy. Може да се спре само на няколко метра на по-удобни места, но .. това е положението. Фирмата не разполага с по-малък автомобил , тъй като е по проект и е заложен единствено и само въпросния бус. Дайте някакъв съвет как да постъпя. Шефката е жена , която дори не е шофьор. Излиза , че аз "мрънкам" и това е то... виждате всеки ден какви неща се случват по пътищата , но предварително никой не мисли - всеки мисли след като стане инцидент или неприятост - типично по български.




Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Проблем , свързан с маршрут в тесни улици с бус

Мнениеот muns61 » Пет 23 дек 2016 19:52


Вариант едно - караш и мълчиш.
Вариант две - вземаш си шапката.


golf_td
Мнения: 716
Регистриран на: Пон 27 дек 2010 13:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pomorie

Re: Проблем , свързан с маршрут в тесни улици с бус

Мнениеот golf_td » Пет 23 дек 2016 20:03


Колега , ако на теб ти минават до колата на милиметри или пък ти я одраскат - тогава сигурно ще псуваш или ще тръгнеш да биеш шофьора , без да мислиш кой му е възложил маршрута нали ? Излиза така , че на мен ми е вменена отговорността , аз управлявам буса , на мен ми е зачислен , аз съм "шефа" на този бус , но нямам право на мнение - нещо не ми се вързва, то българите нали все си мълчим и ни тъпчат ... народопсихология, трябва да се промени нещо , не става така. Касае се за физически здрави , но явно много мързеливи служителки , които не могат да направят повече от 5 крачки ? и аз трябва да им угаждам на акъла , а и да напусна - принципно този въпрос не би трябвало да стои така. Тези 2 варианта и сам мога да ги предвидя - интересува ме нещо по-различно дали няма възможност да се случи.


powerade
Мнения: 1046
Регистриран на: Нед 19 сеп 2010 19:33
Автомобил: Seat Toledo 2 1M2
Двигател: AHF 2000
Местоположение: Sofia

Re: Проблем , свързан с маршрут в тесни улици с бус

Мнениеот powerade » Пет 23 дек 2016 20:15


Колега сядаш първо и обясняваш на тъпите патки, че с тоя огромен бус всеки път си на кантар да стане катастрофа, което е свързано с много разправии, проблеми и време(разбира се поукраси малко нещата, за да се стреснат). Кажи им примерно ако ожулим някого, идват полицаите, карат ВСИЧКИ от буса в районното, пишат се обяснения, отнема време и нерви, освен това буса остава за описване на щети и прочее неща, после докато се оправи и т.н. им кажи че ще останат без превоз поне 1 месец). После им кажи какво предпочитат - разправии в районното и 1 месец да си ходят пеша, или да вървят 200 300 метра (3-4 минути повече). Ако не върже при тях - същия сценарий на шефката пробваш :) С жените трябва да им влизаш под кожата иначе си е ебало майката.


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3099
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Проблем , свързан с маршрут в тесни улици с бус

Мнениеот georgebonev » Пет 23 дек 2016 20:19


:th_up
Когато няма забранителни знаци - единствено ти решаваш как да постъпиш, на твоя отговорност, защото ти си водача и теб ще търсят и наказват после, ако стане нещо.
Опитай да поговориш с колежките, да им обясниш ситуацията - и от твоята страна и от страна на другите водачи.
От друга страна, ако сложиш повече от 8 седалки и те спрат за проверка - лошо!


Потребителски аватар
Ицку®
Мнения: 1112
Регистриран на: Пет 02 ное 2007 22:52
Автомобил: 2xTouran TDI
Двигател: CAYC 2014 и CFHF 2015
Местоположение: Поморие

Re: Проблем , свързан с маршрут в тесни улици с бус

Мнениеот Ицку® » Пет 23 дек 2016 22:20


Доста интересна тема касаеща родния ми град и "хората" живущи в него. Така описана случката предполагам се случва в района на гръцката махала. Там си е тесничко като цяло, а лятото с този бус ще е доста интересно. Също така ще е интересно да им обясниш ,че не искаш да ги караш до където те искат, при положение ,че веднъж вече си се хванал на хорото и си направил тази грешка да ги закараш до желаното от тях място. georgebonev и powerade Вие с помориец имали ли сте някога някакъв спор? По лесно е да обясниш на морето и то ще те разбере, но помориец никога!!!

Последна промяна от Ицку® на Съб 24 дек 2016 1:54, променено общо 1 път.


golf_td
Мнения: 716
Регистриран на: Пон 27 дек 2010 13:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pomorie

Re: Проблем , свързан с маршрут в тесни улици с бус

Мнениеот golf_td » Пет 23 дек 2016 22:21


Мерси колеги , ще се опитам та направя това , да поговоря с тях пак , по-убедително , ако не се случи обаче ще потърся съдействие на по-високо ниво. Всеки нормален шофьор би ме разбрал, а иначе няма как да имам проблеми с брой местата , защото той и по талон се води 7+1 , има свободно пространство за инвалидни колички, но в случая не виждам какво би направил и професионален шофьор в тези ситуации , няма как да се отреагира по този начин , а и аз не съм новак - имам книжка от 15 години и съм активен шофьор. Ситуациите не са майтап - влизайки някъде в подобна улица , излизането е кошмар - излизам назад на кръстовище , което е забранено по принцип, но просто няма как , понякога на магия , на аварийни с много внимание - при такова положение дори е редно отвън да има някой , който да регулира движението , да гледа , да спре поне за секунди колите с предимство , за да изляза аз - дълга и широка... и всичко това заради прищевки разни - няма как да стане, разбирам да се качва инвалид - тогава и останалите водачи биха ме разбрали , но иди обяснявай защо си там с тоя дълъг бус иначе ... Не исках да си развалям празничното настроение , затова вероятно този въпрос ще го решавам след нова година, весели празници и на вас :)


golf_td
Мнения: 716
Регистриран на: Пон 27 дек 2010 13:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pomorie

Re: Проблем , свързан с маршрут в тесни улици с бус

Мнениеот golf_td » Пет 23 дек 2016 22:29


Ицку , да , точно за гръцката махала са едните адреси , а другия проблемен е улица "Опълченска" - това е от златарското ателие в центъра като тръгнеш напред , но не завиеш надясно към центъра (към онази книжарничка) , а наляво - излиза се чак срещу магазин "Мега" горе-долу , със знак "ляв завой забранен" и самия ъгъл на завоя.. е точно като за този бус :D


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Проблем , свързан с маршрут в тесни улици с бус

Мнениеот Vlad777 » Съб 24 дек 2016 0:43


Поговори си с хората, обясни им, че бусът е по-голям от обичайното и минава много трудно и е по-добре да не се рискува да стане инцидент. Ако не разбират им покажи нагледно: спирай често, слизай да оглеждаш "дали ще мине", връщай назад, после пак напред, а най-добре: накарай ги да слизат и да ти дават указания дали минаваш. Така като изминеш последните 200 метра за 10 минути и ги накараш да слязат няколко пъти и да се качат отново, може да се сетят, че освен за себе си, създават неудобство и за другите, за друг начин не се сещам...


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Проблем , свързан с маршрут в тесни улици с бус

Мнениеот muns61 » Съб 24 дек 2016 9:51


Щом си решил да се съветваш тук, значи си преценил, че диалогът с въпросните е умряла работа. С прост и упорит шеф не се спори, само си създаваш проблеми и хабиш нерви. Затова те съветвам да се махнеш.


Потребителски аватар
lokva
Мнения: 832
Регистриран на: Сря 07 яну 2009 20:34
Автомобил: Passat 3c
Двигател: CBAB 2008
Местоположение: Гоце Делчев Hamburg

Re: Проблем , свързан с маршрут в тесни улици с бус

Мнениеот lokva » Съб 24 дек 2016 16:58


ако има възможност качи шефката при една такава обиколка да види с очите си маршрута


golf_td
Мнения: 716
Регистриран на: Пон 27 дек 2010 13:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pomorie

Re: Проблем , свързан с маршрут в тесни улици с бус

Мнениеот golf_td » Съб 24 дек 2016 20:03


Kaчих я , видя и въпреки това нищо, когато минавах между 2 спрели коли и от двете ми страни имаше не повече от 5,6 см разстояние и преминавайки се чу яко стъргане, тя се стресна малко , вика кво ставаа .. ама отзад другата колежка вика - аа , спокойно това е клон от дърветата, действително беше клон , който се осурка в по-горната част на буса ... и просто няма проблеми, но ще повдигна въпроса към един от по-главните шефове , той е в час с шофирането и си има представа , не исках да се стига до там , защото аз ще изляза заядлив доносник според другите , но друг начин няма :)



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 97 госта