Има ли глоба за годишна винетка без рег.номер в касовия бон???

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Има ли глоба за годишна винетка без рег.номер в касовия бон???

Мнениеот Andonov » Сря 08 фев 2017 12:43


VWGT написа:и nanobanano ти е отговорил, че в бензиностанциите, в които той е проверил не е така ...
т.е.твоето срещу неговото, кое от двете е по-вярно не знам
ако имаш официално инфо, сподели

Със сигурност подготвят системата за преход към електронни винетки, въпреки това, все още никой няма право да те санцкионира (глоби)


Ами четете бре хора. Пишете в тема, която не си правите труда да прочете какво е писано.
По-официално инфо от това че имам издаден такъв документ здраве му кажи. Това че няма или се правят на луди и не им се занимава на другите е друг въпрос.
От там където ми издадоха този документ, ми казаха че няма как да нямат такива бележки - дават ги с винетките.




Потребителски аватар
ivo_555
Мнения: 1913
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 11:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Има ли глоба за годишна винетка без рег.номер в касовия бон???

Мнениеот ivo_555 » Сря 08 фев 2017 14:22


Конкретно за Лукойл, системата им не издава касова бележка без номер на колата, така че , дори и да няма глоба, пак не можете да си купите винетка без номер. Друг е въпроса че на правилно залепена винетка едва ли ще ви искат бележката, трябва нещо да се съмняват, вземат ли да се съмняват, вероятно ще има защо и ще ви измислят някоя глоба.

Изпратено от моят ALE-L21 с помощта на Tapatalk


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6148
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Има ли глоба за годишна винетка без рег.номер в касовия бон???

Мнениеот VWGT » Вто 14 фев 2017 0:01


Инфо от 3 бензиностанции в Сф. 2 са ОМВ и 1 ЕКО.
Няма талони при смяна на номер (не са им раздавани и не знаят за такива)
Смяната ставала "автоматично" защото КАТ си знаели номерата на колите...
Бензиностанцията изпраща ХАРТИЕН списък/отчет за всички продадени винетки в АПИ, те после "казвали" на КАТ.


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Има ли глоба за годишна винетка без рег.номер в касовия бон???

Мнениеот Andonov » Вто 14 фев 2017 12:11


VWGT написа: ... и какво правим ако си сменя номера


Писах го по нагоре, ама пак не се чете. Издава се официален документ на всяка една бензиностанция, който е предоставен от АПИ, като ти вземат касовата бележка със стария рег. номер.

Всеки продавач на винетки при закупуването им се дават такива бланки от АПИ. Броя на бланките е % от закупените винетки , за такива корекции.

Edit: Счетоводителката ме е подвела или не сме се разбрали и след като проверих касовата бележка не се взема


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1612
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Има ли глоба за годишна винетка без рег.номер в касовия бон???

Мнениеот MMX » Вто 14 фев 2017 12:32


VWGT написа:Бензиностанцията изпраща ХАРТИЕН списък/отчет за всички продадени винетки в АПИ, те после "казвали" на КАТ.

Ясно. 100% блъф да не рискува някой да си прехвърля винетката на друга кола или да краде.


Ирена Георгиева
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 22 фев 2017 22:00
Автомобил:
Двигател:

Re: Има ли глоба за годишна винетка без рег.номер в касовия бон???

Мнениеот Ирена Георгиева » Сря 22 фев 2017 22:30


Тук се говори за случаи при които се загубва касовата бележка или се сменя рег.номер.Аз обаче днес какво направих-купих винетка,но последната буква от номера я обърках(детето видяло българско н и нали учи английски ми продиктувало х).Видях чак като се прибрах-понеже незнам номера,документите са в къщи,мъжът ми на път и не ми вдигна да ми продиктува номера.Изобщо...защо ли и аз толкова бързах да я купувам като колата ще се кара чак като си дойде съпругът ми в понеделник.
Е,аз какво да правя?Как да го поправя този номер на касовата бележка.Четох мн.,но никъде няма коментиран като моя случай.Нз.ако отида в бензиностанцията дали някак могат да ми помогнат.То е ясно,че няма как нова касова бележка да ми издадат,но ако с химикал напишат правилно номера-това не е ли пак незаконно-незнам...помагайте моля.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Има ли глоба за годишна винетка без рег.номер в касовия бон???

Мнениеот Iezekil » Сря 22 фев 2017 23:15


Не се тревожи въобще,няма такава глоба,а и едва ли някой въобще ще ти иска бележка.За доказване на некрадена винетка си имаш отрязъка,другото е да си проветряваме устите и главите.


Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2182
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Има ли глоба за годишна винетка без рег.номер в касовия бон???

Мнениеот w_smith » Чет 23 фев 2017 3:27


Аз взех винетка без документ (инвалидна), ще карам, пък да видим какво ще ми направят. Социалните отбелязват номера на колата в техните регистри, но това дали стига до КАТ е божа работа.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Има ли глоба за годишна винетка без рег.номер в касовия бон???

Мнениеот Iezekil » Чет 23 фев 2017 7:45


Дреме им на Кат за бумащината.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1612
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Има ли глоба за годишна винетка без рег.номер в касовия бон???

Мнениеот MMX » Чет 23 фев 2017 10:25


Ирена Георгиева написа:Тук се говори за случаи при които се загубва касовата бележка или се сменя рег.номер.Аз обаче днес какво направих-купих винетка,но последната буква от номера я обърках(детето видяло българско н и нали учи английски ми продиктувало х).Видях чак като се прибрах-понеже незнам номера,документите са в къщи,мъжът ми на път и не ми вдигна да ми продиктува номера.Изобщо...защо ли и аз толкова бързах да я купувам като колата ще се кара чак като си дойде съпругът ми в понеделник.
Е,аз какво да правя?Как да го поправя този номер на касовата бележка.Четох мн.,но никъде няма коментиран като моя случай.Нз.ако отида в бензиностанцията дали някак могат да ми помогнат.То е ясно,че няма как нова касова бележка да ми издадат,но ако с химикал напишат правилно номера-това не е ли пак незаконно-незнам...помагайте моля.

Първо - едва ли някога ще искат касова бележка на някого. Второ - щом цифрите и окръга отговарят, всеки полицай ще схване, че става дума за грешка. Невъзможно съвпадение е да вземеш чужда винетка и номерата да съвпадат почти изцяло. Ако провери, че сгрешеният рег. номер е на кола на същия собственик, тогава да.


Ирена Георгиева
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 22 фев 2017 22:00
Автомобил:
Двигател:

Re: Има ли глоба за годишна винетка без рег.номер в касовия бон???

Мнениеот Ирена Георгиева » Чет 23 фев 2017 16:56


Благодаря ви за отговорите,че мислех вече в КАТ да ходя ,да видя оттам какво ще ми кажат,но мисля че наистина полицаите като те спрат и видят,че винетката е добре залепена ,надали ще искат касова бележка.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6148
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Има ли глоба за годишна винетка без рег.номер в касовия бон???

Мнениеот VWGT » Нед 26 фев 2017 13:37


Аз си купих винетка, ама ми сбъркаха последната буква:) случаЕност! Видях я веднага като ми подадоха бележката. Почнах да разпитвам за допълнителните бланки, нямало такива. Поправиха буквата с химикал, като добавиха подпис и печат. Викам, а на КАТ как ще кажем? Емии те щели да напишат в някъв отчет.. попитах "хартиен" ли е, да :)

Утре мога да кача снимка на официалния документ. :)
Иначе като вписват номера излиза наистина инфо какъв тип е МПСто, попитаха ме и дали е лично.
Бензиностанцията е Лукойл, стратегически, който за 10 мин продаде няколко винетки. Смисъл, че знаят какво правят.


nanobanano
Мнения: 367
Регистриран на: Нед 29 апр 2012 20:30
Автомобил: Vento 1.9TDI Smart 600cc 1999
Двигател: AHU 1997
Местоположение: Asenovgrad,Plovdiv

Re: Има ли глоба за годишна винетка без рег.номер в касовия бон???

Мнениеот nanobanano » Пет 10 мар 2017 23:14


Можеше да анулираш касовата бележка и да си купуш наново винетката.Аз така я върнах в пощата ,след като ми извадиха бележката и си взех от другаде винетката.


ludagamera
Мнения: 2
Регистриран на: Съб 13 яну 2018 18:00
Автомобил: VW Sharan
Двигател: AWC 1 8Т 2004год

Re: Има ли глоба за годишна винетка без рег.номер в касовия бон???

Мнениеот ludagamera » Нед 14 яну 2018 14:20


Andonov написа:
VWGT написа: ... и какво правим ако си сменя номера


Писах го по нагоре, ама пак не се чете. Издава се официален документ на всяка една бензиностанция, който е предоставен от АПИ, като ти вземат касовата бележка със стария рег. номер.

Всеки продавач на винетки при закупуването им се дават такива бланки от АПИ. Броя на бланките е % от закупените винетки , за такива корекции.


С две думи, купуваш си кола, слагаш транзитни номера и купуваш винетка в която се отразява транзитния номер. След две седмици регистрираш колата, отиваш в бензиностанцията, връщаш стария касов бон и вземаш попълнен документа от АПИ, в който е отразен новия номер. Така трябва да стане, нали?


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Има ли глоба за годишна винетка без рег.номер в касовия бон???

Мнениеот Andonov » Пон 15 яну 2018 7:55


Всичко е така както съм описал, с лека корекция че касовата бележка си остава в теб.



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 9 госта