Спират дизели без катализатори !?

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12752
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Спират дизели без катализатори !?

Мнениеот Zdravko Zankov » Вто 28 фев 2017 11:59


Вчера минах през един сервиз за ауспуси, че имам съмнение за прогорена мека връзка, пред мен на канала познат джамбазин. Тъкмо се прибрал от Австрия с Октавиа нов внос, първо и резнаха катализатора, парче тръба и хайде към "реанимацията", и после на редицата.




Потребителски аватар
toraborat
Мнения: 934
Регистриран на: Пет 19 апр 2013 22:09
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ 2002
Местоположение: София

Re: Спират дизели без катализатори !?

Мнениеот toraborat » Чет 30 мар 2017 5:04


Някой проверен след изборите?


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18715
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Спират дизели без катализатори !?

Мнениеот hooligans » Чет 20 апр 2017 23:08


icoico написа:Видиш ли? А на моя талон пише така:
Следователно в момента при ГТП моята кола трябва да отговаря на Евро 4 стандарт, а твоята- на Голф 3 дизел, примерно, понеже в талона ти липсва информация за стандарта :mhihi :mhihi Всъщност теб би трябвало да те баннат още на визуалния контрол, понеже, цитирам:
а) липсва или е дефектно
монтирано от производителя
оборудването за контрол на
емисиите

ноооо да не се задълбочаваме чак толкова, викам :mhihi


Странното е, че моята кола е с първа регистрация от 22.12.2007г. в КАТ София и също на V.9 има ***


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6148
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Спират дизели без катализатори !?

Мнениеот VWGT » Пет 21 апр 2017 10:53


не е странно, просто е тотална немарливост.
Интересно е тези *** как ще се тълкуват, в момента когато и ние предприемем някви ЕКО мерки за ограничаване на замърсяването в градовете. (вече ни показаха жълт картон, нещо ще трябва да предприемем)
Дали автоматично ще попадат в най-долната категория и всички ще трябва да доказват реалния си Евро стандарт (дано не се стига до технотест :)) или ще са привилигеровани?


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Спират дизели без катализатори !?

Мнениеот icoico » Пет 21 апр 2017 16:26


hooligans написа:...Странното е, че моята кола е с първа регистрация от 22.12.2007г. в КАТ София и също на V.9 има ***


Мисля отскоро в БГ талоните си правят труда да вписват нещо там.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8288
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Спират дизели без катализатори !?

Мнениеот Stivi » Пет 21 апр 2017 16:43


VWGT написа: в момента когато и ние предприемем някви ЕКО мерки за ограничаване на замърсяването в градовете.

Споко,докато почнат да спират коли заради замърсяването в България,сегашните отдавна ще са претопени :mhihi


dreadx
Мнения: 315
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 15:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Спират дизели без катализатори !?

Мнениеот dreadx » Пет 21 апр 2017 23:43


VWGT написа:Интересно е тези *** как ще се тълкуват..
Е нали ти казаха - ако имаш претенции за ЕВРО4 съответно получаваш някакви данъчни облекчения и т.н., но и трябва емисиите ти да отговарят на изискванията на този стандарт. Ако нямаш претенции и в талона ти пише ***, то важното е да покриваш Голф 3 Дизел и да не пуши като строшен комин. Ако пък в талона ти пише ***, а имаш претенции за по-висок стандарт, първо може талонът да е стар (от доброто старо време, когато не ги попълваха тези глупости). - в КАТ би трябвало да имат спецификациите на колата и да коригират талона, при което после непременно ще трябва да покриваш изискванията на прегледа. Не знам как стои въпросът ако си правил някакъв тунинг по колата и си вдигнал стандарта за емисиите. (- всъщност доста хора караме с такъв "тунинг". -- всяка бензинова кола, с монтирана газова уредба е и със значително намалени вредни емисии.) Или например, ако на карбураторна кола си монтирал инжекцион. -> не знам дали в такъв случай ще трябва да минеш през техно-тест, за да ти одобрят новото ЕВРО.


DundyTheCroc
Мнения: 811
Регистриран на: Сря 11 юли 2007 15:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Nissan Primera GT, Passat 5.5 TDI, Mondeo MK4

Re: Спират дизели без катализатори !?

Мнениеот DundyTheCroc » Пет 28 апр 2017 21:05


Зимата свърши, кюмбетата изгаснаха, въздуха вече става за дишане. Следващата зима пак очаквам медиен шум и симулиране на загриженост за хората :)
Какви облекчения, какви технотестове, тук никой не го е грижа колко замърсява една кола, а системата ни за данъци е от времето, когато Вектра 1.8 90 коня беше върха на сладоледа, а Баварка 520 150 коня караха само мутрите. Не виждам в момента как нормална семейна кола може да е под 100 коня, та да се ползват някакви облекчения.


bayspiro
Мнения: 905
Регистриран на: Чет 12 мар 2009 17:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Спират дизели без катализатори !?

Мнениеот bayspiro » Съб 29 апр 2017 8:28


DundyTheCroc написа:. Не виждам в момента как нормална семейна кола може да е под 100 коня, та да се ползват някакви облекчения.


Ааа! има имааа! :mhihi :Mr Green Fun
изтеглен файл (2).jpg
изтеглен файл (2).jpg (10.7 KиБ) Видяна 2045 пъти


И с една има! И е на метан (опс.. произвежда метан) :mrgreen


mitice
Мнения: 379
Регистриран на: Вто 04 окт 2016 19:59
Автомобил: Golf 3 Europe
Двигател: ABU

Re: Спират дизели без катализатори !?

Мнениеот mitice » Вто 02 май 2017 13:33


VWGT написа:Оня ден минах ГТП. Провериха ми предните спирачки и фарове. 5 мин стоях на газ анализатор.
Но опашката имаше още 4 дизела на по 15 год, но всички минаха. Сигурно са били с нови катализатори. Явно мерките взети от фандъкова дават резултат :)

Аз понеже нямам нафтов VW,но имам пунто на нафта на ГТП само провериха спирачките,ръчната ,бяха сложили отзад в ауспуха за емисии да гледат и тва е минах ,даже и не ми потърсиха за платен годишен данък ( е имаше защо де ,но все пак е добре,че има разбрани хора) :D


Koreeca
Мнения: 7
Регистриран на: Нед 23 апр 2017 8:29
Автомобил: Vw Vento
Двигател: AHU
Местоположение: ВИДИН

Re: Спират дизели без катализатори !?

Мнениеот Koreeca » Пон 08 май 2017 9:39


Талона на колата е от 2005 година не пише нищо за евро стандартите! Мотора е 1.9TDI AHU, катализатора го няма. Въпроса ми е, ако мина през кат, защото ми взеха малкия талон, заради затъмнени стъкла, при проверка на отработените газове, ще имам ли проблем, при условие, че в талона не пише нищо?


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6148
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Спират дизели без катализатори !?

Мнениеот VWGT » Вто 09 май 2017 10:31


100% има някакви стандарти, на които трябва да отговаря (като за коли без евростандарт) и ако изобщо измерят газовете, ще гледат тях.
до сега не знам някой да е спрян за газове, гледай да си оправиш документите на колата, че там случаят ти е много по-заплетен от ГТП-то :)


Потребителски аватар
lubo007
Мнения: 1231
Регистриран на: Вто 31 окт 2006 18:56
Автомобил: GOLF 5 TDI
Двигател: BKC
Местоположение: Пловдив

Re: Спират дизели без катализатори !?

Мнениеот lubo007 » Вто 09 май 2017 15:28


нали си има "клизма" на прегледите като се минава! Какво повече искат?
аз на старата кола махнах катализатора. на прегледа ми казаха че съм като нова за годините си. 0.20 при допустимо 3.0


mitice
Мнения: 379
Регистриран на: Вто 04 окт 2016 19:59
Автомобил: Golf 3 Europe
Двигател: ABU

Re: Спират дизели без катализатори !?

Мнениеот mitice » Сря 10 май 2017 20:30


Koreeca написа:Талона на колата е от 2005 година не пише нищо за евро стандартите! Мотора е 1.9TDI AHU, катализатора го няма. Въпроса ми е, ако мина през кат, защото ми взеха малкия талон, заради затъмнени стъкла, при проверка на отработените газове, ще имам ли проблем, при условие, че в талона не пише нищо?

Аз наскоро пусках 1 кола в движение през кат минах на канала им и мога да кажа,че само те качват на нещо като стенд да проверят спирачките и ръчната дали спират като на ГТП и те пускат напред да си вземеш новия талон (или стария в твоя случай).Там ГТП минават само нови коли лично питах катаджията.Но през канал няма да минеш със сигурност според мен щом ти е взет талона за затъмнени стъкла .И не само зависи ако малкия ти талон е по стар образец , ще те накарат 100% през канал за сверка на номера и рама да минеш за да ти издадат нов талон.Иначе не .


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6148
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Спират дизели без катализатори !?

Мнениеот VWGT » Пон 26 юни 2017 12:19


днес пак се пише по темата ... за сега май само се говори, но темата пак са катализаторите, вредните емисии и евентуално взимане на лиценз на пункт за ГТП, който пропуска коли.



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта