ужасно хулиганство на пътя от тираджия

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: ужасно хулиганство на пътя от тираджия

Мнениеот Iezekil » Пон 20 мар 2017 19:46


А бе да,ходим с радари да гледаме кой колко се е засилил.Преценката може да е грешна разбира се,само ако скороста на вЪпросния индивид е несъобразена.Или искате да летим пред тях,щото да не им убием инерцията?Както има ограничение,кръстовище и легнал полицай за едина,така и за другия.Принципно пред такива бабуни ограничението е 30,значи ние сме опасните,дето ще минем с 30??Щото те всеки ден мрат такива по птищата сигурно,дето се влачат по ограниченията?




Потребителски аватар
110afn
Мнения: 1893
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 13:55
Автомобил: Audi A6
Двигател: AFN
Местоположение: Враца

Re: ужасно хулиганство на пътя от тираджия

Мнениеот 110afn » Пон 20 мар 2017 20:21


Правилната преценка е най-важното нещо.Кой крив, кой прав, по-добре бягай пред вятъра. Най.добре е да се движиш с различна скорост от по-тежки от теб със стабилна дистанция


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8288
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: ужасно хулиганство на пътя от тираджия

Мнениеот Stivi » Пон 20 мар 2017 20:37


golf_td написа: валеше,беше тъмно , видимостта силно намалено

Ясно е че някой в следствие на цитираните условия не е преценил добре излизането пред камиона и от там нататък ситуацията е ескалирала :a045


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6115
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: ужасно хулиганство на пътя от тираджия

Мнениеот ktamen » Пон 20 мар 2017 21:04


Дори колегата да е накарал тираджията да скочи с два крака на спирачката, това не може да е оправдание за наказателната акция, която е последвала.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12752
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: ужасно хулиганство на пътя от тираджия

Мнениеот Zdravko Zankov » Пон 20 мар 2017 21:25


110afn написа:Правилната преценка е най-важното нещо.Кой крив, кой прав, по-добре бягай пред вятъра. Най.добре е да се движиш с различна скорост от по-тежки от теб със стабилна дистанция

Баце, всеки ден си по Е79, турците знаеш кЪ карат, еле сред тия ями.
Прикачени файлове
FB_IMG_1489525968606.jpg


golf_td
Мнения: 716
Регистриран на: Пон 27 дек 2010 13:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pomorie

Re: ужасно хулиганство на пътя от тираджия

Мнениеот golf_td » Пон 20 мар 2017 21:29


Стиви , това което го писах си го извадил от контекста по удобен начин, но това , което си цитирал от мен "валеше , беше тъмно ,видимостта силно намалена" - е в случая казано след излизане от населеното място. Нали разбираш от високо колко по-добра е видимостта на тираджията? А и отделно мократа настилка убива светлината , караш на къси - все едно си без фарове като има насрещно движение , отделно тоя лудия зад мен не спира да пресвятка... А иначе ще го повторя сигурно за 20-ти път в тази тема - скоростта на тира няма как да я знам , нямам радар, но по моя преценка имаше абсолютно достатъчно време да се изтегля , както и стана. Може би се е наложило да отбие малко от скоростта си , но това със сигурност не е било инцидентно спиране , не е било някакво рязко спиране заради мен! Ако бях човек с толкова лоша преценка сигурно за всичките ми около 200 000 км стаж все един път поне щеше да се случи такава случка , но уви , никой никога не ми е свирил за отнето предимство. Аз не съм от рисковите шофьори , дори напротив - може някой зад мен да се издразни , че изчаквам прекалено много , за да мина. Така че... това е което мога да кажа, естествено всеки си има глава на раменете, не сте били там , за да знаете , вярно е , но ако бях аз кривия хич нямаше да пускам тема да се излагам! Все пак никой не е застрахован! А единия от полицаите ми каза "Не е нужно да се оправдаваш толкова , дори и да си му сякъл пътя , дори да си бил на една бройка от катастрофа - пак е бил виновен и поведението му не е нормално , ако се беше обадил на 112 в момента щяхме да предприемем действия" Това е , стига толкова , темата се изчерпа , кой крив , кой прав - вече няма никакво значение, птп няма ... аз се радвам , че получих разбиране от повечето колеги тук , в крайна сметка ако някой се е поставил за секунда на мое място разбира за какво иде реч.


Потребителски аватар
110afn
Мнения: 1893
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 13:55
Автомобил: Audi A6
Двигател: AFN
Местоположение: Враца

Re: ужасно хулиганство на пътя от тираджия

Мнениеот 110afn » Пон 20 мар 2017 21:42


Zdravko Zankov написа:
110afn написа:Правилната преценка е най-важното нещо.Кой крив, кой прав, по-добре бягай пред вятъра. Най.добре е да се движиш с различна скорост от по-тежки от теб със стабилна дистанция

Баце, всеки ден си по Е79, турците знаеш кЪ карат, еле сред тия ями.

Е така де. Нали съм написал различна скорост.....това значи, че мое да си и отзаде.....дистанциика


golf_td
Мнения: 716
Регистриран на: Пон 27 дек 2010 13:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pomorie

Re: ужасно хулиганство на пътя от тираджия

Мнениеот golf_td » Пон 20 мар 2017 21:46


до колегата 110аfn колега нещо не те разбрах - да изляза пред него и да започна да спазвам ограничения ? Че като правя маневра и тръгвам от знак "стоп" на първа с колко мога да мина според теб? На първа тръгвам в завоя , вече да кажем след 2 секунди съм направил маневрата , включвам 2-ра - 30,40 км/ч преминавам през легналия полицай същевременно,(не от най-острите бабуни , а от тези тип повдигната пешеходна пътека), който е непосредствено след този завой , трета ... и т.н. Аз нямам комплекси от това , че тира ще ме изпревари , бих му дал път , но просто там нямаше къде да се случи. При първа възможност той ме изпревари на 4-лентовия път , до там са около 3 минути .. , за тези 3 минути онзи се направи на герой от филм на ужасите...


Потребителски аватар
110afn
Мнения: 1893
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 13:55
Автомобил: Audi A6
Двигател: AFN
Местоположение: Враца

Re: ужасно хулиганство на пътя от тираджия

Мнениеот 110afn » Пон 20 мар 2017 22:16


Колега, ти най-добре си знаеш ситуацията. Ти си местен, той също, той идва с неразчетена от теб скорост, ти излизаш, знаеш предстои ти 1-2-3та и идва някакъв легнал полицай, който се оказа е много легнал и може да се мине по-бързо.
Не ме разбирай погрешно, много пъти съм гледал как не са колегиални и помежду си, ТИР много отдавна не е синоним на улегнал шофьор, на спокойствие и т.н.


civilen
Мнения: 41
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 7:39
Автомобил:
Двигател:

Re: ужасно хулиганство на пътя от тираджия

Мнениеот civilen » Пон 20 мар 2017 22:28


Малко болчета м8 вършат чудна работа. Шегата настрана. Имал съм подобна случка и разбирам колегата. Малък е процента на водачите, които спазват закона. За тираджиите няма да коментирам. Колкото безумно карат мотористите тез хубавци двойно. Сред всяка плява обаче има бисери. Не може да се слагат всички под общ знаменател, но масата от тях е ..... Има ли толерантност на пътя няма да има теми, като тази. Всеки греши. Темата отиде в сферата на ако, можеби, ти такова, оня друго и те така.
Безаварийно на всички и бъдете хора на първо място.

Sent from my SM-G800F using Tapatalk


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: ужасно хулиганство на пътя от тираджия

Мнениеот gergeto » Вто 21 мар 2017 22:39


civilen написа:Безаварийно на всички и бъдете хора на първо място.

Браво,най-съдържателното изречение в цялата тема. :bowdown :bowdown :bowdown :bowdown :bowdown

Въпреки че не точно по темата,ще кажа: Онзи ден изпаднах в изкл. грозна ситуация-наложи ми се да разтървам двама подивели младежи ,заради пътен конфликт. Единия показал среден пръст на другия в движение от колата,другия подпалил колата си и го настигнал,последва меле за секунди, набитият скочи в колата си и тръгна да излиза с една брадва..Едвам успяхме да го задържим в колата му,като натискахме вратата да не излезе.
Хора ,и аз като колегата ,когото цитирам ви призовавам - бъдете хора,тия коли са за да ни направят забързаното ежедневие по-лесно,а не да бъдат повод за грозни и опасни конфликти.
Избягвайте саморазправата ,това може да ви направи "черен" целия ви живот. :banghead


Потребителски аватар
vlado_tonev
Мнения: 5497
Регистриран на: Нед 18 ное 2007 1:54
Автомобил: GOLF MK4 1.9TDI
Двигател: ALH 2000
Местоположение: София
Контакти:

Re: ужасно хулиганство на пътя от тираджия

Мнениеот vlado_tonev » Вто 21 мар 2017 23:26


gergeto написа:Избягвайте саморазправата ,това може да ви направи "черен" целия ви живот. :banghead

Абсолютно вярно и точно казано!Агресията е лош съветник,а и колкото и да им се ядосвате на разни малоумни индивиди,няма да ги превъзпитате.Ако пък им посегнете физически,това може да ви коства много.Аз лично много отдавна спрях да се ядосвам и се старая да си ги слагам на х*я,а не на сърцето.


Потребителски аватар
Mihailov78
Мнения: 1112
Регистриран на: Пет 30 апр 2010 11:15
Автомобил: T3 Caravelle
Двигател: DG 1900cc Petrol
Местоположение: Sofia

Re: ужасно хулиганство на пътя от тираджия

Мнениеот Mihailov78 » Вто 04 юли 2017 21:24


като всеки на пътя и аз съм имал подобни случки с камионджии. кога съм натискал, кога съм отбивал, кога съм намалявал. Най-голям е ефекта като караш бавно, просто пускаш му аварийни и постепенно намаляваш до към 30-40 км/ч. Той няма много опции, или ще изпревари или ще намали или леко ще те "ритне". В последния случай ще остане без хляб.


Потребителски аватар
hristodj
Мнения: 711
Регистриран на: Съб 19 фев 2011 18:24
Автомобил: golf 3 kombi
Двигател: AHU 97
Местоположение: Кърджали
Контакти:

Re: ужасно хулиганство на пътя от тираджия

Мнениеот hristodj » Сря 05 юли 2017 17:45


И аз да се оплача от идиоти.
Преди 12 години с една жигулка пътувам за Харманли. В колата съм с жена ми и бебе. Един ,,убавец ,, с една скания решава да ме изпреварва в завой без никаква видимост. Да отбележа че си карам 90-95. Излизаме от завоя и о чудо имаме си насрещно движение. Друго 40 тонно камионче. Още като предприе маневрата идиота, вдигнах крак от педала. Да си върви бърза . Бях до резервоарите му , когато се опита да избегне насрещния удар. Добре , че беше свършила мантинелата . Спирачки , от 4 на 3та и в банкета. После го гоних ама дедовия... Да не ми разправят за ограничения колегите. Минавам на бензин газ след него . Не можех да повярвам жигулито с 140 буталата ще и излязат през ауспуха , а онзи за два завоя и вече го изгубих.
Може би реалната ми скорост е била 50, а дивака си е бил на 89 в ограничението.
Извън темата имам познати, 10 може би 12 тираджии . Единия е даже братовчед пълни говна. Само един от тях става. И не е братчеда :mhihi . От как е тираджия за него всички са льоптювци . Лбимия му израз.



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта