ужасно хулиганство на пътя от тираджия

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
golf_td
Мнения: 716
Регистриран на: Пон 27 дек 2010 13:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pomorie

Re: ужасно хулиганство на пътя от тираджия

Мнениеот golf_td » Вто 14 мар 2017 11:02


gergeto - даже и по-бързо се движат като са празни, този по всяка вероятност е бил празен




gugun4u
Мнения: 531
Регистриран на: Сря 21 авг 2013 11:16
Автомобил: VW Golf 5
Двигател: 1.9 TDI 2007
Местоположение: София

Re: ужасно хулиганство на пътя от тираджия

Мнениеот gugun4u » Вто 14 мар 2017 11:23


Мда и после някой като този малоумник като го набият на пътя, ама защо имало насилие по пътищата. Дано следващия път този тираджия случи на някоя батка или въоражен, да види кон боб яде ли. Аз лично при разни случки съм звънял 4-5 пъти на 112. Еми ефект не съм виждал. И за зиг - заго каращи с 200 при трафик на магистралата, и за каране плътно до броня, и за изпреварване в завой на междуградски път... после спрени не съм ги виждал бабаитите, но това неозначава, че ще спра да звъня де, току виж някой смукне :) Иначе немалка част от тираджийте са с извинение за израза "подчертано тъпи копелета". Не всички, но голяма част. До ден днешен няма да забравя как автовоз и цистерна бяха заели двете ленти в завой на стария път Пловдив - Свиленград, а аз имах нещастието да съм срещу тях. Хубаво, че имаше банкет, и хубаво, че по някакъв начин колата незанесе, въпреки, че както казах беше завой и бях с 4- те гуми на банкета, да не кажа и в тревата до него. Един друг пък - цистерна до Бургас, излезна от детелината за нефтохима с ремаркето напред, взе цялата широчина на магистралата като на филм и си продължи сякаш нищо не е станало.


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: ужасно хулиганство на пътя от тираджия

Мнениеот gergeto » Вто 14 мар 2017 11:33


golf_td написа:gergeto - даже и по-бързо се движат като са празни, този по всяка вероятност е бил празен


Тц,поразговори се с някой твой приятел-тираджия,да ти обясни някои работи за начина на работа на влекача,електронно ограничена скорост,карта на шофера-контрол и санкции от ДАИ и други подобни тъннкости.

Иначе по темата-съжалявам че си случил на поредния идиот на пътя,за такива няма значение с какво ППС са.Имам едно чувство че БГ държи рекорд по идиоти на пътя. :thumb_down


golf_td
Мнения: 716
Регистриран на: Пон 27 дек 2010 13:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pomorie

Re: ужасно хулиганство на пътя от тираджия

Мнениеот golf_td » Вто 14 мар 2017 11:43


ами по четирилентовия караше със 100, карах заедно с него известно време , а преди това аз бая дръпнах веднага след населенето място - но и той не се отказа , поне със 100 е карал , а за да ми пресвятка и опитва да изпревари - значи и повече е можел и искал. Не знам , но беше ужасяваща случка...


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12751
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: ужасно хулиганство на пътя от тираджия

Мнениеот Zdravko Zankov » Вто 14 мар 2017 11:49


gergeto написа:Тия скорости : 100,110 км/ч,че и нагоре за ТИР ,че и ако е натоварен ми звучат малко като фантастика :eek

Хич не е фантастика, повярвай.
Имат по 700+ кс.


Потребителски аватар
Lupender
Мнения: 708
Регистриран на: Съб 29 окт 2011 18:22
Автомобил: SEAT Cordoba
Двигател: TDI 1.9 ASV
Местоположение: Благоевград

Re: ужасно хулиганство на пътя от тираджия

Мнениеот Lupender » Вто 14 мар 2017 12:07


Камионите и автобусите имат ограничители на скорост, но явно съществуват начини за "шунтиране" и пак си бичат както си знаят. Миналата година звънях на една автобусна фирма да и доложа, че техния автобус фучи с превишена скорост и не намалява в населени места, по мой километраж караше със 115 км/ч, някаква Скания. Иначе с премахване на въпросния ограничител могат бая висока скорост да развиват. Един, макар и нетипичен пример: https://www.youtube.com/watch?v=4FzS5wmsSpU


gugun4u
Мнения: 531
Регистриран на: Сря 21 авг 2013 11:16
Автомобил: VW Golf 5
Двигател: 1.9 TDI 2007
Местоположение: София

Re: ужасно хулиганство на пътя от тираджия

Мнениеот gugun4u » Вто 14 мар 2017 12:18


Доколкото знам, особенно по старичките камиони и автобуси, са ги байпасвали без проблем. Новите уж са по - сложни, ама някой пак им намират цаката. Иначе празен камион, без ограничител има предостатъчна мощност да скрие шапката на повече от половината коли във форума.


Потребителски аватар
Благовест
Мнения: 2117
Регистриран на: Нед 02 яну 2011 22:38
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: ужасно хулиганство на пътя от тираджия

Мнениеот Благовест » Вто 14 мар 2017 12:34


Избил си е комплекса,че е по-голям на размери от другите.Аз лично не ги обиждам-званието е достатъчно!С тях никой не се оправил,едва ли и тук във форумите ще го направим! :no Преди повече им се нервирах,най-вече по магистрали-клаксони,къси-дълги,псувни,но идиотите винаги ще намерят време за нас.Изобщо не преценят скоростта на другите,пуска мигача и изпреварва друг ТИР.


virus_2005
Мнения: 256
Регистриран на: Чет 04 яну 2007 22:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: ужасно хулиганство на пътя от тираджия

Мнениеот virus_2005 » Вто 14 мар 2017 13:17


golf_td, принципно не взимам страна преди да съм чул и двете, но в случая дори и да си го засякъл не мисля, че е оправдано поведението на другия водач.

На твое място бих пуснал жалба и отделно бих открил фирмата за която работи същия, за да информирам ръководството и ...

В такава ситуация един видео рег. би свършил чудесна работа, още повече ако е от тези с две камери предна/задна.


Sstefaan84
Мнения: 410
Регистриран на: Пет 25 окт 2013 16:57
Автомобил:
Двигател:

Re: ужасно хулиганство на пътя от тираджия

Мнениеот Sstefaan84 » Вто 14 мар 2017 13:34


Тц,поразговори се с някой твой приятел-тираджия,да ти обясни някои работи за начина на работа на влекача,електронно ограничена скорост,карта на шофера-контрол и санкции от ДАИ и други подобни тъннкости.

Иначе по темата-съжалявам че си случил на поредния идиот на пътя,за такива няма значение с какво ППС са.Имам едно чувство че БГ държи рекорд по идиоти на пътя. :thumb_down[/quote]
:th_up :th_up


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: ужасно хулиганство на пътя от тираджия

Мнениеот gergeto » Вто 14 мар 2017 14:04


Не искам да влизам в излишни спорове,но празна композиция със скорост 110+ км/ч означава в един момент ремаркето да се озове пред влекача с осите нагоре...


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: ужасно хулиганство на пътя от тираджия

Мнениеот Водния дух1 » Вто 14 мар 2017 17:19


Голям ефект има размятането на оръжие от джама( макар и газово)-повярвайте ми.Виждал съм го на живо-без да съм участник в случката.


Потребителски аватар
toraborat
Мнения: 934
Регистриран на: Пет 19 апр 2013 22:09
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ 2002
Местоположение: София

Re: ужасно хулиганство на пътя от тираджия

Мнениеот toraborat » Вто 14 мар 2017 17:53


Колегата повече на това място едва ли ще излезне пред камион, дори да е на 200 метра. От това по-голяма защита няма. Ако се задейства някой орган, добре, ама не ми се вярва. Пощови, глупости, айде няма нужда...


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1931
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: ужасно хулиганство на пътя от тираджия

Мнениеот beuchat » Вто 14 мар 2017 18:14


Явно на колегите не им се е случвало да изпреварват тир на извънградско,и оня да реши,че трябва да се гоните,или пък на изходът на Хаинбоаз да ти се залепи тир,както на колегата и като си погледнеш километража да видиш,че караш със 120 :icon_lol .
Другото любимо ми е като решат,че на най-голямото нагорнище ще се изпреварват 5 минути.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: ужасно хулиганство на пътя от тираджия

Мнениеот Водния дух1 » Вто 14 мар 2017 18:15


Тук явно има хора, които не са изпадали в подобни ситуации и си мислят:''точно на мен ли ще се случи'' -ама се случва доста често-повярвайте ми.Особено по трасетата,където тировете прекосяват страната.



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта