ужасно хулиганство на пътя от тираджия

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2712
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: ужасно хулиганство на пътя от тираджия

Мнениеот k_garchev » Вто 14 мар 2017 18:28


Ейй,веднага след поста ми ме нападнахте!Просто дадох тема за размисъл.Не защитавам никой!Каквото и да е станало,който и да е виновен,това не е начина да се разправят.И аз като колегата бобокамаро мисля,че има някаква причина тираджията да се държи по такъв начин.Да кажем,че не е засичане.Не сме били там,няма как да знаем.Както го описва потърпевшият и предвид,че не е рисков шофьор,можем да вярваме,че не е го засякъл.Има и друго-може да не го е засякъл в момента на излизането,а след това,като се е включил в главния път да е карал с ниска скорост.Аз лично тези ги най-обичам.Виждат,че може да излезнат и после карат по средата с 35км/ч.Съответно ти си караш с 90-100 и трябва да намалиш до 35,ако идва отсреща автомобил и не можеш да изпревариш.Направо супер.Но никога не съм бил агресивен-просто му тегля една майна и готово.Имало е някаква причина тира да се държи по този начин.Въпреки че едно свирване и няколко псувни са си били достатъчни.Това да притискаш някой си е опасно.При такава ситуация,аз лично бих дал газ да избягам напред или да се обадя на 112.




golf_td
Мнения: 716
Регистриран на: Пон 27 дек 2010 13:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pomorie

Re: ужасно хулиганство на пътя от тираджия

Мнениеот golf_td » Вто 14 мар 2017 20:24


Колега , дори и да не бях излязъл там аз - самия път не позволява висока скорост. Обяснявам - първо е населено място - допустима скорост 50 км/ч , да речем че тира е бил със 70 (което не ми се вярва) , какво му коства просто да отбие до 50 км ? , освен това още с излизането ми на този главен път попадам на легнал полицай и съответно пешеходна пътека - ами ако излезе човек ненадейно , или дете ... а и достатъчно знаци има че е оживен район, че има пешеходна пътека , изкуствена неравност и т.н. - тоест и без моето участие тира минава през тези места и няма как да се движи с висока скорост! При това положение той трябва да има готовност за спиране принципно , не заради мен , а принципно! Ами намалената видимост заради дъжда и мокрия асфалт.. ? А иначе отидох да пускам жалба , но полицаите ме отказаха "Ако искаш пиши , но резултат не очаквай , ей така ще си остане, нямаш доказателства , той ще каже че не е вярно.., друг път се обаждаш на 112 в момента в който можеш и това е "

Последна промяна от golf_td на Вто 14 мар 2017 20:27, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11895
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: ужасно хулиганство на пътя от тираджия

Мнениеот К.Одаджийски » Вто 14 мар 2017 20:26


От разклона за Свищов до Плевен карах по турски влекач с ремарке в един доста сериозен порой. Беше празен и под 110 км не падна никъде, освен в населените места, но там с около 80. Нямаше активен 112 тогава за да се обадя, но на Плевен на околовръстното го спряха КАТ. Най малкото са изкарали някой лев, че се съмнявам да има други последствия за него. Така или иначе идиоти има всякакви. На тоя път ми се е случвало пълен автобус да изпреварва също такъв прицеп в десен завой, аз срещу тях, но разгеле е широко, банкета е здрав и хубав и може да се кара по него


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: ужасно хулиганство на пътя от тираджия

Мнениеот gergeto » Вто 14 мар 2017 21:14


Айде да изключим турците от темата-те не са в Евросъюза и за тях закони не важат. Не съм казал че е невъзможно една ТИР композиция да развие 110 + км/ч. Казвам че за да работиш като тираджия в рамките на тоя Евросъюз ,трябва да си компетентен и спазващ стриктно ограниченията,които са заложени електронно в самия прицеп-говоря за най-нови технологични решения съобразени с всички изисквания,.Говоря за автоматична кутия,круиз -контрол ,електронна карта на водача,Не говоря за турски шофери ,които изключват 12-ти или 14 бушон на камиона според марката и модела и си байпастват разните му там ел.вериги, за да постигнат макс. скорост.За щастие новите камиони са санкционирани много остро с/у такива интервенци,пряка отговорност носи и водача,GPS -а е един от основните и задължителни възли,подпомагащи транспортните услуги и безопасността им в Европа...

По темата: Според мен автора е преценил правилно разстоянието на ТИР-а, а не скоростта му,излезнал е пред него,намалил е заради легнали полицаи,смъкнал е 1-2 предавки надолу...и всичко това му е донесло загуба на секунди в които едни 40 тона са се движили на макс.,та дори Тираджията е "скочил" с двата крака в/у спирачките ,та е намалил на "косъм".


Потребителски аватар
Lupender
Мнения: 708
Регистриран на: Съб 29 окт 2011 18:22
Автомобил: SEAT Cordoba
Двигател: TDI 1.9 ASV
Местоположение: Благоевград

Re: ужасно хулиганство на пътя от тираджия

Мнениеот Lupender » Вто 14 мар 2017 21:46


Потвърждавам думите на колегата К.Одаджийски, карам често по отсечката от Ябланица-Плевен-Русе, която се явява международен път и е нещо като "скоростна отсечка" не само за тировете, при това не само на турски, румънските не са по-стока. Случвало ми се е да карам със 110 и повечето коли да ме изпреварват. В споменатия участък колите масово карат със 120 а камионите между 90 и 100. Точно на този участък и сканиите на Биомед хвърчат с над 110... и чат пат по някоя селскостопанска машина.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: ужасно хулиганство на пътя от тираджия

Мнениеот Iezekil » Вто 14 мар 2017 21:50


Е за тира няма ли легнали полицаи...не го оправдавай,Геро,разказах 2 случая,в които мнооого отдалеч моеше да прецени тира ситуацията...Що се отнася до контрола....да си виждал да са двама?Да се сменят?Да си сменят тахо шайбите?


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: ужасно хулиганство на пътя от тираджия

Мнениеот gergeto » Вто 14 мар 2017 21:57


Кви тахо-шайби...


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: ужасно хулиганство на пътя от тираджия

Мнениеот Iezekil » Вто 14 мар 2017 22:03


Не знаеш ли?Тея дърти камиони да не мислиш са с друго?


Sstefaan84
Мнения: 410
Регистриран на: Пет 25 окт 2013 16:57
Автомобил:
Двигател:

Re: ужасно хулиганство на пътя от тираджия

Мнениеот Sstefaan84 » Вто 14 мар 2017 22:20


Само не знам как ги засичате тези 110км, по стрелката на водата, часовника на раката, радар ли имате. ТИРА както го наричате или състав от пътни превозни средства, камион с рематке или полуремарке, е ограничен на 90км/ч.
И защо винаги камионите са ви виновни, аз карам камион и в момента съм в него в Германия, и право да ви кажа по-лоши шофиори от Българите няма. В Ромъния вече е по добре в Азия не е като в България. При нас я няма човещината,колегиалноста. Всеки се е качил бърза псува. Някой като ти светне в БГ означава бягаи ще те згаза, на вън не е така значи те пускат, няма значение с колко е зад теб светка минавш дигш рака и тои кимва. В България сняг завали ТИРОВЕТЕ виновни нямат гуми, задръстване на Витиня пак те.
Незнам кои е виновен в ситоацията с колегата и камиона , не оправдавам шофиорите на камиона, защото в всяко стадо има черна овца.
Но при нас в БГ я няма колегиалноста на пътя.
И вината е в всички нас които сме на пътя.


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: ужасно хулиганство на пътя от тираджия

Мнениеот gergeto » Вто 14 мар 2017 22:34


Sstefaan84 написа:Само не знам как ги засичате тези 110км, по стрелката на водата, часовника на раката, радар ли имате. ТИРА както го наричате или състав от пътни превозни средства, камион с рематке или полуремарке, е ограничен на 90км/ч.


+1 :th_up .И ако трябва да сме педантични-89 км/ч е ограничен ТИР-а.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6115
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: ужасно хулиганство на пътя от тираджия

Мнениеот ktamen » Вто 14 мар 2017 22:48


gergeto написа:89 км/ч

:mhihi :mhihi :mhihi


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: ужасно хулиганство на пътя от тираджия

Мнениеот icoico » Вто 14 мар 2017 23:00


gergeto написа:...И ако трябва да сме педантични-89 км/ч е ограничен ТИР-а.


Те и резервоарите са им вързани към ГПС да не гепят нафта :Mr Green Fun :Mr Green Fun

Днес карах по Тракия 2-3 минути след турски ТИР с точно 110 км/ч. Гумите са ми един размер по- високи, та не е грешка от фалшиФи показания на тахометър...

П.С. Преди десетина години като "навигатор" в камион ДАФ няколко пъти съм изпълнявал команда " вАди седмия бушон на долния ред!". За 15-20 секунди стрелката подминаваше 120. Сега камионите са модерни, сигурно има някакво приложение на Айфон за тая цел :mhihi


Потребителски аватар
M3ntata
Мнения: 843
Регистриран на: Нед 07 юни 2015 16:02
Автомобил: Golf MK4 4motion
Двигател: V5 AGZ

Re: ужасно хулиганство на пътя от тираджия

Мнениеот M3ntata » Сря 15 мар 2017 1:06


Аз смятам, че е допуснал грешка колегата нищо не му пречеше да го накара да намали скоростта и да забие спирачките пред него няма какво да стане освен нова броня, която ще му се изплати. Но на него ще му се плаче с новите допълнения в закона и предвид, че си вади хляба от този геврек който върти.

Празен камион с 100км/ч спира по добре от колкото лек средностатистически автомобил в България. Отделно за някои хора тези МПС-та може да са чудо с размерите си, но за други нямат разлика от най обикновен лек автомобил. Возил съм се в бордови камион с 140км/ч (пълен с около 7-8тона товар) по магистралата, това е новия номер на водачите след магнитите и тем подобни, оправданието "използвах инерцията" което често минава без санкции :c020 в сравнение магнитите и карането с две или без шайба.

Та както казах, с тази постъпка да увеличиш скоростта защото някакъв идиот те натиска си е чиста опасност за ПТП за което ще си виновен само и единствено ти. Трябваше да го накараш да направи леко ПТП да го видим тоя тарикат...


Потребителски аватар
hvp800
Мнения: 4611
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 19:46
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ

Re: ужасно хулиганство на пътя от тираджия

Мнениеот hvp800 » Сря 15 мар 2017 2:09


Sstefaan84 написа:И защо винаги камионите са ви виновни, аз карам камион и в момента съм в него в Германия, и право да ви кажа по-лоши шофиори от Българите няма. В Ромъния вече е по добре в Азия не е като в България
. Някой като ти светне в БГ означава бягаи ще те згаза, на вън не е така значи те пускат, няма значение с колко е зад теб светка минавш дигш рака .

От правописа ти, не си личи толкова, но вероятно си българин, и по думите ТИ си " най-лошия шофЬор на света" , и си по-зле от тиЯ в Азия....
Ти сигурен ли си, че караш ТИР?
Подобно твърдение може да каже само човек седящ на дясната седалка, или такъв на три петъка служба.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1612
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: ужасно хулиганство на пътя от тираджия

Мнениеот MMX » Сря 15 мар 2017 10:56


beuchat написа:или пък на изходът на Хаинбоаз да ти се залепи тир

Когато в близките 10-15км няма голямо изкачване, като се залепи ТИР гледам да го пусна да ме изпреварва и да не ме притеснява. Ако ще има нагорнище като подножието на Хаинбоаз, тогава е по-добре да търпя и бягам - иначе задмине ли ме, след 5-10мин ще се налага да мисля кога и къде да го изпреварвам. Явно като имат добра видимост от високото си мислят, че колите се влачат в тъмното без обяснение.



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта