ужасно хулиганство на пътя от тираджия

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
golf_td
Мнения: 716
Регистриран на: Пон 27 дек 2010 13:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pomorie

ужасно хулиганство на пътя от тираджия

Мнениеот golf_td » Пон 13 мар 2017 20:37


Не знам дали за този раздел е темата , ако реши администратора да я премести. Ще ви разкажа една случка от днес , 18.45. Тръгвам си с личния автомобил от Ветрен в посока Бургас, бях на свиждане в болницата там. При излизане (за тези от Бургас сигурно е известно) има едно Т-образно кръстовище, на което има знак стоп и аз съм естествено без предимство, наредил съм се за ляв завой, подавам си мигач , спирам , както си му е реда. Поглеждам наляво - няма никой , поглеждам надясно - идва тир , но е далече и сякаш караше с нормална скорост (все пак сме в населено място), а и не бих отнел предимство на тир все пак, мил ми е живота. Решавам да мина и наситина си минавам безпроблемно изнасям се и за секунди вече съм в движението с нормалната скорост от 50 км в час. Но явно тираджията е бил на друго мнение - застига ме, залепя се зад мен и започва тормоз - дълги къси , дълги къси и броня до броня. Пускам му аварийни за да ме остави намира (или евентуално да го приеме за извинение ако все пак си е помислил че съм му отнел предимството). Но започва още по-яростно да ме натиска и дори да ме изтиква от пътя , а точно там нямаше и как да се отместя, съответно запазих самообладание и единственото което можех да направя е да настъпя газта. Вече се движих със 100 и малко отгоре , но много бързо ме настигна и продължи да си играе с мен - дълги, къси , дори клаксон, а там следва пътен възел, който е доста опасен, валеше , беше тъмно , видимостта силно намалено и отделно този ме заслепява и натиска, едвам не се убих.Накрая вече излязохме от възела на четирилентовия , аз междувременно накрая настигнах друг автомобил пред мен и в стремежа си да си спася живота щях да му се набия в задната броня, едва накрая този ме изпревари и мен и другата кола пред мен и си продължи към Бургас с над 110 , карах зад него и не знаех какво да направя , само му запомних номера , но това не ми помогна, тъй като нямам доказателства , нямам камера , нямам нищо, отидох до полицията , обясних за случая , но ми казаха , че нищо не може да се направи, трябвало е в момента на случката да се обадя на 112. Но просто нямаше как, бях достатъчно уплашен. Същия тираджия малко преди колелото на Бургас до Метро отби в дясно , пусна аварийните и слезе , но аз не спрях, явно е очаквал да спра и да се "изясняваме" , но за мен този човек си е направо убиец... Казвам ви го като човек на 35 със стаж от над 130 000 км с лек автомобил и поне 50 000 км с пътнически бусове. Такова нещо никога не ми се беше случвало , а и няма какво да направя за жалост, пазете се , по пътищата е страшно :horror . Няма и грам преувеличаване в думите ми... кошмар , все още не мога да се успокоя напълно , беше като филм на ужасите... все повече ненормални на пътя! Наистина ли няма как да се потърси отговорност на такъв умишлен опит за причиняване на птп? Едвам не стана касапница , този тир леко да ме беше ударил и край с мен, а другия вариант беше да самокатастрофирам докато се опитвам да се измъкна. Инфактна ситуация , на никой не пожелавам такъв кошмар... както винаги виновни няма!

Последна промяна от golf_td на Пон 13 мар 2017 20:46, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
archimedes
Мнения: 371
Регистриран на: Нед 24 фев 2008 17:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: ужасно хулиганство на пътя от тираджия

Мнениеот archimedes » Пон 13 мар 2017 20:45


Кофти колега малоумници много по пътищата. Важното е, че си минал без инцидент. Все пак е добре да напишеш номера му тук в темата.


golf_td
Мнения: 716
Регистриран на: Пон 27 дек 2010 13:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pomorie

Re: ужасно хулиганство на пътя от тираджия

Мнениеот golf_td » Пон 13 мар 2017 20:46


А 2817 ЕК


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12753
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: ужасно хулиганство на пътя от тираджия

Мнениеот Zdravko Zankov » Пон 13 мар 2017 20:49


Турските тираджии редовно карат така по Е79.
Има едни хубави гайки, поне 32 и нагоре...
Сещай се...


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: ужасно хулиганство на пътя от тираджия

Мнениеот Водния дух1 » Пон 13 мар 2017 21:08


Ако ти се занимава-нищо,че са ти казали от полицията,че нищо не може да се направи-пусни жалба срещу водача на тира.Поискай задължително вх.номер.Гарантирам ти ,че поне ще го привикат за обяснения.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12753
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: ужасно хулиганство на пътя от тираджия

Мнениеот Zdravko Zankov » Пон 13 мар 2017 21:13


golf_td написа:А 2817 ЕК

Това е номера на ремаркето може би?


golf_td
Мнения: 716
Регистриран на: Пон 27 дек 2010 13:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pomorie

Re: ужасно хулиганство на пътя от тираджия

Мнениеот golf_td » Пон 13 мар 2017 21:14


Не ми се мисли ако бях в колата с жена , с дете.. , те щяха да изживеят всичко това с мен, може би са били не повече от 4,5 мин ... но ти се струват все едно час, представете си само ако сте избегнали някакво птп - всичко става се секунди и ви спира дъха , а тука говорим да избегнеш птп в рамките на 4,5 минути!!! А ако беше станало нещо с мен сигурно всеки щеше да каже, че сам съм си виновен и не съм се съобразил с пътните условия - тъмно, мокро , хлъзгаво.. , а тираджиите - ее , те са професионалисти , едва ли някой ще се осъмни в тях. Да, аз точно това си мислих една жалба.. все пак в собствената ни държава да не можеш да получиш никаква подкрепа не знам.. не е нормално това.Да , на ремаркето запомних, то отпред нямаше как да го видя - явно не върши работа ? така ли ?


Потребителски аватар
Dagestan
Мнения: 958
Регистриран на: Съб 30 ное 2013 19:04
Автомобил: Toledo 1M2 и един Фокус
Двигател: AGN 2000
Местоположение: Разград

Re: ужасно хулиганство на пътя от тираджия

Мнениеот Dagestan » Пон 13 мар 2017 21:15


Пред такива карам на 2-ра с 40км/ч. За да надвиеш един глупак, трябва да слезеш едно ниво под него по простащина. А случвало ли ви се е да изпреварвате колона от тирове на магистралата със 140км/ч и на 50м пред вас единия от тях да се изнесе в най-лявата лента с не повече от 80км/ч?

Редовно пътувам София-Търговище и смея да твърдя, че по-опасни същества на пътя от шофьорите на празни тирове няма.


golf_td
Мнения: 716
Регистриран на: Пон 27 дек 2010 13:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pomorie

Re: ужасно хулиганство на пътя от тираджия

Мнениеот golf_td » Пон 13 мар 2017 21:24


Колега , с 40 ако бях намалил със сигурност щеше да ме изблъска от пътя. Аз първоначално карах с 50 и го гледам в огледалото почти без грам дистанция и дори леко изнесен в ляво, връхлиташе ме - инстинкта за самосъхранение ми подсказа да дам газ - може би недотам разумно решение , но ситуацията беше така , аз съм с голф 2-ка , а този беше огромен висок тир , направо щеше да ме смачка като хлебарка... а освен това на пътния възел има и завой, тясно е , нещо като мостче , по което може да мине едно превозно средство , от двете страни мантинела ... капан отвсякъде , аз съм с почти 200 000 км стаж общо взето, като включвам както личен автомобил , така и бусове , дори в момента това работя - карам пътнически бус - ако бях някой новобранец ...сигурно нямаше да овладея ситуацията..


fighter-interceptor
Мнения: 314
Регистриран на: Пон 09 дек 2013 20:57
Автомобил: Golf 4
Двигател: AHW 2000
Местоположение: София

Re: ужасно хулиганство на пътя от тираджия

Мнениеот fighter-interceptor » Пон 13 мар 2017 21:38


Извадил си късмет,но не винаги става така,много често резултата е друг.


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7635
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: ужасно хулиганство на пътя от тираджия

Мнениеот goppa » Пон 13 мар 2017 21:49


golf_td написа:Колега , с 40 ако бях намалил със сигурност щеше да ме изблъска от пътя. Аз първоначално карах с 50 и го гледам в огледалото почти без грам дистанция и дори леко изнесен в ляво, връхлиташе ме - инстинкта за самосъхранение ми подсказа да дам газ - може би недотам разумно решение , но ситуацията беше така , аз съм с голф 2-ка , а този беше огромен висок тир , направо щеше да ме смачка като хлебарка... а освен това на пътния възел има и завой, тясно е , нещо като мостче , по което може да мине едно превозно средство , от двете страни мантинела ... капан отвсякъде , аз съм с почти 200 000 км стаж общо взето, като включвам както личен автомобил , така и бусове , дори в момента това работя - карам пътнически бус - ако бях някой новобранец ...сигурно нямаше да овладея ситуацията..


Колега, тоя не би те смазал. Виждал те е съвсем ясно и просто се е гаврел с теб.
Извинявам се на теб и на другите професионални шофьори от форума за следващите си думи. Но сред професионалните шофьори се намират най-големите малоумници. Всички имаме шофьорски книжки и можем да шофираме, но ако човека не става за нищо друго освен за шофиране - не ми го хвали.


golf_td
Мнения: 716
Регистриран на: Пон 27 дек 2010 13:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pomorie

Re: ужасно хулиганство на пътя от тираджия

Мнениеот golf_td » Пон 13 мар 2017 22:47


Не бих се обидил , наистина във всяка сфера си има малоумници, но в случая аз не съм професионален шофьор, тези бусове дето ги карам са с до 9 места и определена маса , но все пак е нещо доста по-различно от лек автомобил разбира се. Както и да е , аз го казах , за да се вземе предвид , че не съм вчерашен и имам доста опит, пътувам почти нон-стоп. Но тираджиите наистина са друго племе. Макар да имам и познати такива , факт е че повечето са се взели много насериозно, а тази случка от днес.. не знам , мисля си ако бях военен , полицай или дори бандит (макар такива да не се движат с такива коли де ) , но ако имах оръжие може би щях да го използвам. Този днес попадна на мен , но утре може да попадне на майстор


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6115
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: ужасно хулиганство на пътя от тираджия

Мнениеот ktamen » Пон 13 мар 2017 23:36


Подай жалба в полицията :exclaim Номерът на ремаркето е напълно достатъчен. Щом си бил сам в колата и няма други свидетели ще бъде твоята дума срещу неговата, но поне ще го потормозят. Ако и преди са подавали подобна жалба срещу него, думата му ще е доста лекичка. Вероятността подобен бабаит да е с чисто досие не е голяма.


Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2712
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: ужасно хулиганство на пътя от тираджия

Мнениеот k_garchev » Вто 14 мар 2017 1:03


А някой замисли ли се,че наистина на ТИР-а му е отнето предимството?Не обвинявам никой!Просто тема за размисъл.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6115
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: ужасно хулиганство на пътя от тираджия

Мнениеот ktamen » Вто 14 мар 2017 1:10


На теб, като ти отнемат предимството кво правиш?
Аз благославям женските роднини на виновния шофьор и с това случаят приключва.



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта