ужасно хулиганство на пътя от тираджия

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1931
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: ужасно хулиганство на пътя от тираджия

Мнениеот beuchat » Вто 14 мар 2017 2:01


k_garchev написа:А някой замисли ли се,че наистина на ТИР-а му е отнето предимството?Не обвинявам никой!Просто тема за размисъл.

Колегата му е пуснал аварийки да му се извини,а и каза,че тирът е бил достатъчно далече.когато се е изнасялOтделен въпрос е оня малоумник с каква скорост е карал.
Просто е решил да се гаври с колегата.Един нормален човек,дори и да се е подразнил от такава случка,като види аварийки в знак на извинение че другия е осъзнал грешката си,не би правил според мен такива неща.

Последна промяна от beuchat на Вто 14 мар 2017 2:07, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
Крисчън
Мнения: 147
Регистриран на: Чет 16 юли 2015 20:19
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: ужасно хулиганство на пътя от тираджия

Мнениеот Крисчън » Вто 14 мар 2017 2:03


K_garchev, да не си Косиса с друг профил? :mhihi


Потребителски аватар
Sonny_89
Мнения: 806
Регистриран на: Сря 25 мар 2015 17:48
Автомобил: VW Passat B7 + Opel Astra H
Двигател: CFFB + Z19DTH
Местоположение: Пловдив

Re: ужасно хулиганство на пътя от тираджия

Мнениеот Sonny_89 » Вто 14 мар 2017 8:04


k_garchev написа:А някой замисли ли се,че наистина на ТИР-а му е отнето предимството?Не обвинявам никой!Просто тема за размисъл.


На всеки от нас понякога преценката изневерява, това обаче не означава, че отсрещният трябва да го разпъне на кръст. Да, кофти е с тежкотоварен камион да намалиш за отрицателно време, но все пак затова са ограниченията на скоростта.

И аз съм професионален шофьор, имам не малко километри с тежкотоварен автомобил, но въпреки многобройните пъти, в които са ме засичали и са ми отнемали предимството, никога не съм си позволявал дори да натисна клаксона.


golf_td
Мнения: 716
Регистриран на: Пон 27 дек 2010 13:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pomorie

Re: ужасно хулиганство на пътя от тираджия

Мнениеот golf_td » Вто 14 мар 2017 8:14


Колеги тира беше достатъчно далеч и не караше с висока скорост - това го прецених , за да изляза пред него. Той всъщност идваше от стария път София - Бургас , в случая отсечката Айтос - Бургас, аз идвам от друго място , без предимство съм , но ако чакам коли да преминат с такава далечина мога и до утре да си чакам, там движението е интензивно. А и освен това е населено място. Отделно, че ако имаше проблем той можеше да ми свирне с клаксон още там , на самото кръстовище, а аз си влязох в пътя вече бях минал поне едно 40-50 метра след кръстовището когато се залепи зад мен. Този просто е решил да се гаври,да покаже , че и тира върви и то по-бързо, може шефа му да е го е насмел, може жена му да си има други любовници - особено при тираджии се случва.... всичко може да е , но не трябва да си излива агресията на пътя, надявам се тази грешка другия път да я направи попадайки на военен , полицай или някой , или който просто звънне моментално на 112 , за да го заклещят някъде... аз не се сетих да го направя навреме.Освен това от мястото , където това се случва до четирилентовия път са не повече от 3-4 минути , можеше спокойно да кара зад мен и там да ме изпревари - не е нужно да се прави опит за умишлено причиняване на птп и да си на косъм през всичките тези 2 или 3 км.. А и в много неравна битка - все пак голф 2-ка , срещу огромен тир, масата е огромна - точно това беше проблема. Ако беше с лек автомобил изобщо нямаше да пускам тема. Толкова катастрофи стават по пътищата , война си е , но умишлено да се води - това вече е съвсем друго нещо. И пак ви казвам - мислите , че ако беше рисковано щях да му отнема предимството - това е тир , а аз съм с "въшка" , просто имаше достатъчно време да мина, иначе пак казвам не бих рискувал. Аз съм от шофьорите , които не предприемат рискове, дори като карам зад тир и няма как да го изпреваря карам километри зад него, докато наистина се отвори възможност , не съм от нерваците... и в случая не бързах за никъде ...


Потребителски аватар
stardreamer
Мнения: 291
Регистриран на: Пет 23 авг 2013 11:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: dreams

Re: ужасно хулиганство на пътя от тираджия

Мнениеот stardreamer » Вто 14 мар 2017 8:43


Добре, че всичко е минало наред и както те посъветваха пусни жалба все пак. Не трябва тази постъпка да се оставя така.
Добре е да помислиш и за камера, за съжаление постоянно влиза в употреба при нашите условия.


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: ужасно хулиганство на пътя от тираджия

Мнениеот bobocamaro » Вто 14 мар 2017 8:48


Кажи си честно какво стана, да ти олекне на душичката. Предавка ли изпусна, нещото дето караш заглъхна ли, муцуна ли заби...?
Нещо спестяваш. Осрал си се и си попречил здраво на тоя камион. Ама здраво, убеден съм в това.
Човека си е изпуснал нервите и те е нахранил подобаващо. Не го оправдадвам, но на негово място щях да сътворя същото.
Относно стажа и километрите: избийте си ги от главите. Пред мене са ми двама, да си живи и здрави пенсионери.
През градския са минали, през сомат, с всичките категории...въртят се като мишки по кръговите тука и не могат да паркират успоредно.
Стажа и пробега, викам, да ги оставиме настрана. Кажи сега чу ли ABS-a на тира? :mhihi
P.S.
"От такива като тебе сме на тоя хал" не работи. :mhihi На тоя хал сме от неможачи в полуразпаднати врекове.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19111
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: ужасно хулиганство на пътя от тираджия

Мнениеот stefan4o » Вто 14 мар 2017 9:08


Бобо, аз имах колега, който като му свирнеха на светофар, че е станало зелено и директно слиза от колата да види защо му свирят. Според теб нормално ли е? Дори и да му е сякъл пътя и да е направил грешка смятам, че не е нормално да се правиш на ербап и да натискаш някого на милиметри от задната броня. Ако за всяко засичане и шофьорска грешка тръгнем да си търсим отговорност и да се караме ще я докараме до никъде.


golf_td
Мнения: 716
Регистриран на: Пон 27 дек 2010 13:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pomorie

Re: ужасно хулиганство на пътя от тираджия

Мнениеот golf_td » Вто 14 мар 2017 9:13


Oтносно поста на bobocamaro - мога да кажа наистина , че не му е мястото и времето точно тук за подигравки , ти колега съвсем не си застрахован от такива, а ако си като тях - не е късно да попаднеш в лоша ситуация все някога. Между другото ако те интересува наистина колата ми е голф 2 , 1,6 турбодизел без никакви проблеми към момента , със скорости никога не съм имал проблеми ,не съм пестял за поддръжка на този автомобил , а освен това през декември правих основен ремонт на двигател, който излезе малко над 1000 лв , в момента съм с кастрол магнетик 10/40 , а в петък и събота - и двата дни ходих от Бургас до пловдив и обратно - тоест около 1000 км , че малко над - за 2 дни без никакви ядове... А за конкретната случка - изобщо не съм попречил на тира , аз не бих излязъл пред лека кола , камоли пред тир! Освен това веднага след това злополучно кръстовище има легнал полицай и пешеходни пътеки през няколко метра... изобщо няма грам предпоставка , за да се кара толкова нагло и то в населено място!

А между другото ако наистина беше станала ситуация , в която пък и колата ми нещо сгъне? всичко става - машина е... тогава какво правим? Трябва ли да побъркаме някой , ако колата му поради повреда попречи временно на движението - ето това също е тема за размисъл! Аз бих слязъл да помогна ако мога да спра безопасно.. не да псувам , че човека е закъсал пред мен и ми е отнел 1 минута от времето за прибирането ми до дома.. дори се е случвало с буса , който карам да отбия и да бутам един закъсал автомобил , но това е друга тема ..... замислете се , никой не е застрахован , човек трябва преди всичко да е човек !


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: ужасно хулиганство на пътя от тираджия

Мнениеот bobocamaro » Вто 14 мар 2017 9:26


Виж, приятелю. Нито се подигравам, нито се заяждам. За това, че поддържаш колата си: приеми най-дълбок респект от мене. :bowdown
Кажи ми причината да те насмете камиона, не е било от скука повярвай ми.
Относно ербапеенето, да, аз съм говедо. Заради светофарни игрици са ме вкарвали включително с шутове под колата ми.
Това е лошо, но не рева по форуми. Осрал съм се - хапнал съм дървото.
Дай да разчепкаме защото те насмете камиона, да сме полезни. По възможност изключваме идиотлъка и тонажа.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8287
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: ужасно хулиганство на пътя от тираджия

Мнениеот Stivi » Вто 14 мар 2017 9:29


Предлагам да приключим с темата докато не се включи и шофьора на ТИР-а да чуем неговата версия,може да се окаже съвсем различна icon_idea Иначе всичко си е едно безпочвено плюене :a045


Потребителски аватар
Milenkatara
Мнения: 470
Регистриран на: Нед 27 юни 2010 23:22
Автомобил:
Двигател:

Re: ужасно хулиганство на пътя от тираджия

Мнениеот Milenkatara » Вто 14 мар 2017 9:41


Да, той шофьора на камиона не прочетели във форума мненията за деня, му е страшен дерт и ракията не може да си пие после. :h020 :drunk


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: ужасно хулиганство на пътя от тираджия

Мнениеот Iezekil » Вто 14 мар 2017 10:12


Тираджиите и мен ме притесняват,бая нагли са.Скоро си карам и си свиркам и ме застига тир,лепна се на 1 пръст зад мен,не ебава да изпреварва,не ебава да поддържа дистанция.Карам по ръба на ограниченията но настъпах-оня иди на гъзо ми.Бая време.Бе бърза викам,ама що се лепна и седи?Намалям по знаците-ша се качи отгоре ми ама не се маха.А ме настигна на място с ограничение 40,аз минах с 60 за него незнам.
Гледам най-после -отбивка,пускам мигача отдалеч-оня на гъза ми,не мога да намаля дет се вика.Та натискам спирачката,оня в първия момент дойде на 1 пръст от бронята и в следващия чух как му свирят колелата.Отбих и спрях,оня изреди скоростите и си продължи.Бе дайба вашта мама нагла викам,кво хуя ми търсиш в гъза ми?Бре,бре кво да прая ве,не ми дава да намаля,да отбия,не ме изпреварва?Ай сиктир.
Друг случай ша прая ляв завой към едно село и спирам да пропусна колона автомобили.Кво погледнах в огледалото-лети насам един ТиР ,ама лети.Има табела за опасно кръстовище,ограничения от 60 до 30,викам сторило ми се е.Ама явно оня спеше,щото в последния момент взеха да му пушат гумите и ремаркето се изви настрани.Бре,изпрай ми се вълната,ще ме помете и аха да тръгна,ама на 3 метра последната кола пред мен,не посмях.Тоя ТИР как мина покрай мен без да ме помете-не знам.Десните му гуми бяха в черното,заклатих се сякаш мина със 100 дайба неговата мама дайба заспала.Ай сиктир.
Безпочвено плюене да е,щото "почвата" я отървах от едно нищо.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1612
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: ужасно хулиганство на пътя от тираджия

Мнениеот MMX » Вто 14 мар 2017 10:40


Гледай филма Дуел - там е по-зле. Може и шофьорът да го е гледал и да е решил да изиграе ролята. Иначе е трябвало да пробваш със 112 - току виж е имало катаджии по трасето, макар че много ме съмнява скоростта на взаимодействие със 112 и желанието при такъв случай.


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: ужасно хулиганство на пътя от тираджия

Мнениеот gergeto » Вто 14 мар 2017 10:58


Тия скорости : 100,110 км/ч,че и нагоре за ТИР ,че и ако е натоварен ми звучат малко като фантастика :eek


golf_td
Мнения: 716
Регистриран на: Пон 27 дек 2010 13:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pomorie

Re: ужасно хулиганство на пътя от тираджия

Мнениеот golf_td » Вто 14 мар 2017 11:01


bobocamaro Мислиш ли , че ако бях виновен щях да пусна тема тук? Толкова време съм по пътищата , но подобно нещо не ми се е случвало никога. Аз също съм правил грешки на пътя , няма безгрешни хора , но не обичам рисковете, аз съм от хората , които дават път на пешеходна пътека, от хората , за които преди всичко безопасността е на първо място , не случайно ми беше поверен бус , с който карах специализиран превоз - деца , и то болни! 2 години го карах този бус, сега карам друг , пак пътнически , даже с по-дълга база , но малко места - тъй като не съм професионален шофьор, имам книжка от 2002-ра и всичките ми актове и фишове са за смешни неща - като каране с допълнителни халогени фарове , спиране на автобусна спирка (макар че беше с голям джоб и бях изтеглен максимално , за да не преча) , с изтекла гражданска само с няколко дни или неминат преглед и т.н. Но мисълта ми беше , че в случая нямам вина, а това , което писах не е за да се хваля тука , а просто да опознаеш поне малко моя профил като шофьор и стила ми на каране. Мислиш ли че ще изскоча пред тир ако има опасност да ме блъсне ? Иначе , да и мен вероятно са ме псували като съм правил грешки , ами няма да рева по форумите естествено когато съм виновен , случвало се е, няма безгрешни , но тази ситуация е съвсем различна, както и да е , ако решат да я заключат темата, нямам против.



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта