Спряна от движение, незачислена кола в КАТ и данъчното?

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Koreeca
Мнения: 7
Регистриран на: Нед 23 апр 2017 8:29
Автомобил: Vw Vento
Двигател: AHU
Местоположение: ВИДИН

Спряна от движение, незачислена кола в КАТ и данъчното?

Мнениеот Koreeca » Пон 08 май 2017 9:11


Взеха малкия талон на колата, заради затъмнените предни стъкла.

Колата е отчислена от кат и данъчното от собственика по талон. Човекът, от който аз съм я взел, не я е зачислил, не може и да я зачисли, защото са му писали акт, че кара без книжка (никога не е имал).

Въпросът ми е: може ли собствениците по талон да отидат пак да я зачислят и да вземат малкия талон, за да си я прехвърля на мое име?




Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19685
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Спряна от движение, незачислена кола в КАТ и данъчното?

Мнениеот Vlad777 » Пон 08 май 2017 10:00


Е щом си тарикат, който си купува коли без нотариален договор и караш със затъмнени стъкла ще се оправиш някак си.

От години насам има поне по една подобна тема на месец - "купили" или "продали" кола без договор, пък после "помагайте"... То човек като сам не си помогне, после и Господ не може да го опази...

:arrow Продавай на части или за скрап - ще вземеш 200-300 лв


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8292
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Спряна от движение, незачислена кола в КАТ и данъчното?

Мнениеот Stivi » Пон 08 май 2017 10:16


Koreeca написа:Човекът, от който аз съм я взел, не я е зачислил, не може и да я зачисли, защото са му писали акт, че кара без книжка (никога не е имал).

Това че са му писали акт какво общо има със зачисляването в КАТ и данъчното,освен че не иска да го прави ,понеже ще трябва да си плати и акта и глобите за изпуснатите срокове....изобщо казуса е абсолютна измекярска работа :thumb_down


Koreeca
Мнения: 7
Регистриран на: Нед 23 апр 2017 8:29
Автомобил: Vw Vento
Двигател: AHU
Местоположение: ВИДИН

Re: Спряна от движение, незачислена кола в КАТ и данъчното?

Мнениеот Koreeca » Пон 08 май 2017 10:38


Тарикат съм, А? Що аз да съм тарикат, че лигльото неще да си плати акта и да си зачисли колата, аз щях във вторник да ида при наториус с собствениците по талон и с тях да сключа договор, за да може колата да се оправи документално ...
За разпродаването на части и скрап, въобще не ми се слуша! Кола на 21 години в по добро състояние от 80% от 10 годишните коли, без ръжда или удари, ще ходи за скрап, така ли? Само еднодневните електрички ли трябва да уважаваме и да се грижим за тях? Мисля, че като фен клуб на марката, по важно за вас е да се запазват по старите модели .. а не да давате съвети от рода на „разпродавай на части”. Разпродаването на части или хвърлянето на скраб, на здрави прави коли, за мен е недупостомо! Блъснати, от части изгоряли или неспасяемо изгнили, да разбирам! Но коли, който могат да вървят още поне 10 години, да ги разглабяте или да ги хвърляте на боклука ...
Моля, ако има някой запознат с закона, да каже какво трябва да се направи, за да се вземе талона на колата от кат?


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Спряна от движение, незачислена кола в КАТ и данъчното?

Мнениеот icoico » Пон 08 май 2017 11:29


Koreeca написа:... Що аз да съм тарикат, че лигльото неще да си плати акта и да си зачисли колата, аз щях във вторник да ида при наториус с собствениците по талон и с тях да сключа договор...


А как изобщо са я отписали от КАТ и данъчно? Ще рече, "лигльото" си има нотариално заверен договор за покупка?


Koreeca
Мнения: 7
Регистриран на: Нед 23 апр 2017 8:29
Автомобил: Vw Vento
Двигател: AHU
Местоположение: ВИДИН

Re: Спряна от движение, незачислена кола в КАТ и данъчното?

Мнениеот Koreeca » Пон 08 май 2017 12:00


И аз това се зачудих, щото знам, че се отчислява от данъчното, а в кат ходи новия собствебик с договора и сменя талоните ...


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Спряна от движение, незачислена кола в КАТ и данъчното?

Мнениеот icoico » Пон 08 май 2017 15:36


Koreeca написа:...И аз това се зачудих, щото знам, че се отчислява от данъчното, а в кат ходи новия собствебик с договора и сменя талоните ...


Ами на твое място бих си изяснил кой де юре се явява собственикът на колата и бих я купил от него, както е спряна от движение. После чегърташ фолиото и я прекарваш през КАТ на преглед и смяна на талоните. С един заек- два куршума.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19685
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Спряна от движение, незачислена кола в КАТ и данъчното?

Мнениеот Vlad777 » Вто 09 май 2017 11:22


Koreeca написа:Тарикат съм, А? Що аз да съм тарикат, че лигльото неще да си плати акта и да си зачисли колата

1. Купуваш си кола от човек, който не е неин собственик по талон :screwy
2. Купуваш си кола по начин, който не е предвиден в закона, а именно - само пред нотариус :no
3. Караш със затъмнени предни стъкла :bowdown
4. И после "помощ"... :h020 :h020 :h020


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Спряна от движение, незачислена кола в КАТ и данъчното?

Мнениеот Iezekil » Нед 14 май 2017 19:09


Всъщност,този от когото си я взел трябва да ти направи договор,защото явно самия той има договор със собственика по талон/щом е отчислена/.Но пък ще трябва да си плати акта мисля,за да ти направи договор.В противен случай да ти връща парите...
Всъщност как може да я отчисли от КАТ собственика по талон,след като номерата са на негово име??



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 7 госта