Честитка от КАТ без снимка

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Потребителски аватар
vovo6808
Мнения: 344
Регистриран на: Съб 15 яну 2011 21:11
Автомобил: VW GOLF MK3
Двигател: ABS 1992
Местоположение: РУСЕ

Re: Честитка от КАТ

Мнениеот vovo6808 » Пет 02 юни 2017 17:54


parno написа:
Volkswangel написа:Ако глобата се плати в определен срок е значително по-ниска

в този случай не важи тази оферта - отстъпката от 30% е за електронен фиш от стационарна камера
в този случай са го снимали с мобилна - викат го в кат или рпу показват му снимката,разписват му акт и това е
колкото до ходенето до населеното място - кажи им да си гледат работата и да ти изпратят честитката до рпу по адресна регистрация - отиваш при кварталния и той ти дава снимката

Тъй си мислиш ти. Поне 6 фиша имам от мобилни камери и всичките съм ги платил със отстъпка.




Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Честитка от КАТ без снимка

Мнениеот parno » Пет 02 юни 2017 18:58


ок
само ти си глобяван - вярно нямам 6 фиша като теб, ама то не е повод за гордост


Потребителски аватар
vovo6808
Мнения: 344
Регистриран на: Съб 15 яну 2011 21:11
Автомобил: VW GOLF MK3
Двигател: ABS 1992
Местоположение: РУСЕ

Re: Честитка от КАТ без снимка

Мнениеот vovo6808 » Пет 02 юни 2017 21:31


parno написа:ок
само ти си глобяван - вярно нямам 6 фиша като теб, ама то не е повод за гордост

Въобще не се гордея със това. Идеята беше да не подвеждаш хората че само от стационарни камери има отстъпка.


Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Честитка от КАТ без снимка

Мнениеот parno » Съб 03 юни 2017 5:54


ок


Потребителски аватар
siko2
Мнения: 157
Регистриран на: Вто 24 май 2011 13:27
Автомобил: VW Passat B5 1997
Двигател: ADR
Местоположение: София

Re: Честитка от КАТ без снимка

Мнениеот siko2 » Сря 07 юни 2017 16:43


Знак за камера нямаше... Просто се бяха заложили на много интересно място.. Спускане с десен завой и след завоя табела за населено място (село).. Влизаш с 90 и те насреща... 420лв е глобата с 30% отстъпка и точки не се взимат. Ходих до кат и срещу молба до началника ми дадоха снимките. На първата снимка (където е станало всъщност засичането на скоростта) колата едва се вижда от дървета и храсталак. Просто трябва не бели а камуфлажни да ги правят патрулките вече. Нищо здраве да е. Сега вече и жените със сапуниериките ме псуват че карам по ограниченията :)


Потребителски аватар
Благовест
Мнения: 2117
Регистриран на: Нед 02 яну 2011 22:38
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Честитка от КАТ без снимка

Мнениеот Благовест » Сря 07 юни 2017 16:53


Нещо не може ли да се измисли заради това,че е нямало знак?
При описаната обстановка явно се касае за 'хранилка'!


Потребителски аватар
siko2
Мнения: 157
Регистриран на: Вто 24 май 2011 13:27
Автомобил: VW Passat B5 1997
Двигател: ADR
Местоположение: София

Re: Честитка от КАТ без снимка

Мнениеот siko2 » Пон 12 юни 2017 10:56


Бях говорил с един адвокат и той ми каза, че в съда това че нямало знак не минавало вече..


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6148
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Честитка от КАТ без снимка

Мнениеот VWGT » Сря 14 юни 2017 9:43


това за знака мисля, че все още е само предложение, не съм сигурен, че е прието


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8287
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Честитка от КАТ без снимка

Мнениеот Stivi » Сря 14 юни 2017 10:25


Гласувано е на първо четене вече !


Потребителски аватар
Благовест
Мнения: 2117
Регистриран на: Нед 02 яну 2011 22:38
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Честитка от КАТ без снимка

Мнениеот Благовест » Сря 14 юни 2017 10:31


Не,че ги слагаха както трябва до сега,но спасяваха положението...поне мен де. :icon_lol


Потребителски аватар
acceleron
Мнения: 46
Регистриран на: Нед 25 яну 2015 17:23
Автомобил:
Двигател:

Re: Честитка от КАТ без снимка

Мнениеот acceleron » Пет 16 юни 2017 2:48


Тъй като не е прието официално, а само на първо четене, не са ли задължени все още да слагат табелите? И аз съм със същия случай като колегата, само че, при мен до полицаите бяха спрени два автомобила и изглежда, че пишеха актове.

П.С. Табелите за радари на магистрала Тракия още стоят.


Потребителски аватар
ivo_555
Мнения: 1913
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 11:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Честитка от КАТ без снимка

Мнениеот ivo_555 » Пет 16 юни 2017 7:23


Казаха, че ,не че ще махат вече поставените знаци, а че ще могат да снимат и без да има поставен знак!


virus_2005
Мнения: 256
Регистриран на: Чет 04 яну 2007 22:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Честитка от КАТ без снимка

Мнениеот virus_2005 » Съб 17 юни 2017 10:46


Интересно, как ще отпадне задължението да се поставя знак Е24 с приетите на първо четене предложения?!

Предложените промени са във връзка с чл. 165, ал. 1

Чл. 165. (1) Определени от министъра на вътрешните работи служби:
1. контролират спазването на правилата за движение от всички участници в движението и техническата изправност на движещите се по пътя пътни превозни средства, като за целта служебните лица са длъжни при проверка да се обозначат ясно, осигурявайки необходимата видимост;

Предложението е следното, текста в червен цвят да се замени с "по безопасен начин".

Следващо предложение е отмяна на т.8, от съшия чл.165, ал. 2, който гласи:

8. (нова - ДВ, бр. 19 от 2015 г.) обозначават чрез поставяне на пътни знаци, оповестяват в средствата за масово осведомяване или на интернет страницата на Министерството на вътрешните работи участъка от пътя, на който се осъществява контрол по спазването на правилата за движение чрез автоматизирани технически средства или системи;

В мотивите на приетото вече на първо четене предложение пише, че на база тези промени, задължението да се поставя знак Е24 отпада.

Интересно как ще стане, при положение, че в същия чл. 165, ал. 3 гласи:

"(3) (Нова - ДВ, бр. 19 от 2015 г. (*)) Условията и редът за използване на автоматизирани технически средства и системи за контрол на правилата за движение се определят с наредба на министъра на вътрешните работи."

А в нея пише ясно.

НАРЕДБА № 8121з-532 от 12 май 2015 г.
за условията и реда за използване на автоматизирани технически средства и системи за контрол на правилата за движение по пътищата

Чл. 7. (1) Местата за контрол с мобилни и стационарни автоматизирани технически средства и системи се обозначават с пътен знак Е24 и се оповестяват чрез средствата за масово осведомяване или на интернет страницата на Министерството на вътрешните работи.
(2) Пътният знак Е24 се поставя преди мястото за контрол във всяка посока на сработване на автоматизираните технически средства и системи. При указване на мястото на контрол с преносим пътен знак Е24 разположението му се документира със снимка.
(3) Под пътен знак Е24 се поставя допълнителна табела Т2, указваща дължината на контролирания участък, в случаите, когато се осъществява контрол:
1. на няколко места за контрол, разположени в един участък;
2. във време на движение.

Не на последно място, тия хора явно са с къса памет и са забравили тълкувателното решение на ВАС - да си го припомнят!

Един цитат от него...

"Поставянето на технически средства, които автоматично да записват административни нарушения, трябва да се извършва по определена процедура и с оглед спазването на определени изисквания (арг. чл. 32, ал. 2 от Конституцията)."

Конституция

"Чл. 32. (2) Никой не може да бъде следен, фотографиран, филмиран, записван или подлаган на други подобни действия без негово знание или въпреки неговото изрично несъгласие освен в предвидените от закона случаи."


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Честитка от КАТ без снимка

Мнениеот Iezekil » Съб 17 юни 2017 13:42


В случая ще стане "предвиден от закона случай",както са охранителните камери например.


virus_2005
Мнения: 256
Регистриран на: Чет 04 яну 2007 22:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Честитка от КАТ без снимка

Мнениеот virus_2005 » Съб 17 юни 2017 21:21


Iezekil, тази част която си цитирал не изключва другата. Точно по тази причина се появи и знак Е24 след тълкувателното решение на съда. По същата причина са информационните стикери/табели, които да предупреждават за съществуващ видеоконтрол, ...



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 18 госта