Фиш на продадена кола

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7635
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Фиш на продадена кола

Мнениеот goppa » Пет 02 юни 2017 13:41


Получих фиш за неправилно паркиране. Нарушението е извършено с кола, която продадох преди година, но купувача още не я е пререгистрирал. Чух се с него каза, че ще си плати глобата. Трябва ли аз да предприемам нещо? Или след като съм я продал и отписал от данъчното, няма как КАТ да настоява да я платя аз ако купувача не я плати?

Последна промяна от goppa на Пет 09 юни 2017 22:37, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8288
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Фиш за продадена кола

Мнениеот Stivi » Пет 02 юни 2017 13:45


Отиваш с договора от нотариуса в КАТ, и фиша ще отиде където трябва !


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6148
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Фиш за продадена кола

Мнениеот VWGT » Пет 02 юни 2017 13:55


действай, щото новите патрулки може да нямат камери, но твърдят, че имат онлайн достъп до всички нарушения и цялото ти досие при тях.
Също така смятат да взимат книжките на тези, които не са си платили задълженията към тях.
Горе-долу се предполага, че ще действат така ... спират те, проверяват те в системата, и ...
- ако имаш акт, който не си получил, ти го принтат на място и връчват (оборудвани са и с принтер).
- ако имаш връчен акт, срока за плащане на който е изтекъл, ти взимат книжката!

Така че, ако не им се обадиш, може да ти вземат книжката, пък ти ходи обяснявай че нямаш сестра ...


villystyle
Мнения: 163
Регистриран на: Сря 12 сеп 2012 16:08
Автомобил: VW Passat B6 2.0 FSI variant
Двигател: BLR 2005
Местоположение: София

Re: Фиш за продадена кола

Мнениеот villystyle » Пет 02 юни 2017 14:01


Stivi написа:Отиваш с договора от нотариуса в КАТ, и фиша ще отиде където трябва !


+1 Абсолютно това е начина :th_up


Потребителски аватар
stardreamer
Мнения: 291
Регистриран на: Пет 23 авг 2013 11:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: dreams

Re: Фиш за продадена кола

Мнениеот stardreamer » Пет 02 юни 2017 14:57


Доста неприятен случай, определено отиди с договора в КАТ, но дано те отпишат като собственик на колата.
Интересно ще се получи, ако новият собственик не я регистрира, дали ще може само с договора от нотариуса да я заведат на негово име.


Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1892
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Фиш за продадена кола

Мнениеот stefarata » Пет 02 юни 2017 15:04


Този ще има да плаща не само тази глоба, ами и още поне една, бегай бързо в КАТ да си го привикват


Потребителски аватар
nautilus80
Мнения: 18
Регистриран на: Вто 01 ное 2016 11:50
Автомобил: VW PASSAT TDI
Двигател: AVF 2004
Местоположение: Бургас

Re: Фиш за продадена кола

Мнениеот nautilus80 » Пет 02 юни 2017 16:50


Преди месец получих писмо от някаква компания, че на автомобил който съм продал преди 10 години не е сключвана гражданска отговорност от няколко месеца и колата щяла да бъде спряна от движение и тн. Аз си знаех, че "черната барета" навремето като я купи от мен не я прехвърли в КАТ. Намерих си договора и ходих в КАТ. Искаха ми копие и чао!
PS. Парадоксалното е, че ми се води в КАТ, а в данъчното НЕ /защото като я продадох и я отписах там/

Последна промяна от nautilus80 на Пет 02 юни 2017 16:55, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
lokva
Мнения: 832
Регистриран на: Сря 07 яну 2009 20:34
Автомобил: Passat 3c
Двигател: CBAB 2008
Местоположение: Гоце Делчев Hamburg

Re: Фиш за продадена кола

Мнениеот lokva » Пет 02 юни 2017 16:52


аз го играх този филм. получих електронен фиш за превишена скорост. снимката е направена 10 дни преди да купя въпросната кола. отидох в КАТ с договора за покупко продажба и попълних по препоръка на служителя в свободен текст 1 възражение. с входящ номер.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6148
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Фиш за продадена кола

Мнениеот VWGT » Пон 05 юни 2017 10:39


днес чух някаква новина за катастрофирал бус с "бежанци" (версия на бг камикадзе - качваш колкото може повече афганистанци и се забиваш в дърво). Майтапа на страна, работата е сериозна, много загинали, шофер без книжка и тн. И половината част от новината беше, че са задържали собственика на буса. Сетих се за тази и друга подобна тема, където постоянно се обсъждат проблеми с непрехвърлени коли. До скоро бях на мнение, че като продаваш няма нужда да ходиш в КАТ. Ако дойде фиш, показваш договора и чао. Да де, ама ако дойдат качулките, дали ще имам време да им покажа договора :))

живеем в абсурдна държава, за това колега ... мини ти през КАТ, за да не минат те :)
Дълбоко се съмнявам собственика на буса да е организирал канала. Най-вероятно си е лежал в неведение в леглото, когато са го извлекли качулките, а мангалата, новия собственик, вече отдавна е драснал.


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7635
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Фиш за продадена кола

Мнениеот goppa » Пон 05 юни 2017 11:17


Блaгодaря зa съветите, колеги. Утре ще идa до КAТ. Ще споделя тук кaкъв е резултaтa.

Едит:
Днес ми остана време и отидох в КАТ. Пуснах молба свободен текст за отмяна на фиша и приложих копие на договора и на фиша. Деловодителката каза, че има промяна в наредбата и за напред продавача също е длъжен да представи договора в КАТ в едноседмичен срок след сделката. Явно моя случай не е прецедент :mhihi .


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Фиш за продадена кола

Мнениеот polovera_9n3 » Пон 05 юни 2017 22:49


goppa написа:... Деловодителката каза, че има промяна в наредбата и за напред продавача също е длъжен да представи договора в КАТ в едноседмичен срок след сделката. Явно моя случай не е прецедент :mhihi .

.... Значи като си продам колата трябва да ходя с договора в КАТ?!? Че тъкмо ще продавам едната ми кола на един каращ "зле"....


Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1892
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Фиш за продадена кола

Мнениеот stefarata » Вто 06 юни 2017 8:59


goppa написа: Деловодителката каза, че има промяна в наредбата и за напред продавача също е длъжен да представи договора в КАТ в едноседмичен срок след сделката.


Вместо да се развиваме и да елиминираме бюрокрацията, ние я поощряваме :thumb_down :thumb_down :thumb_down .


Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2182
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Фиш за продадена кола

Мнениеот w_smith » Вто 06 юни 2017 9:53


Това не е ново.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8288
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Фиш за продадена кола

Мнениеот Stivi » Вто 06 юни 2017 10:16


stefarata написа:
goppa написа: Деловодителката каза, че има промяна в наредбата и за напред продавача също е длъжен да представи договора в КАТ в едноседмичен срок след сделката.


Вместо да се развиваме и да елиминираме бюрокрацията, ние я поощряваме :thumb_down :thumb_down :thumb_down .


Ако "материала" беше читав, и купувачите регистрираха в срок колите си след покупката едва ли щеше да се налага,ама тук всички са тарикати ,затова се налага да я отрегистрираш за да ти е мирна главата !


kiril_kirilow2
Мнения: 41
Регистриран на: Съб 14 апр 2012 21:30
Автомобил: VW Sharan
Двигател: TDI ASZ 2003
Местоположение: Хасково

Re: Фиш за продадена кола

Мнениеот kiril_kirilow2 » Чет 08 юни 2017 22:17


Лесно и бързо може да се провери дали колата е регистрирана със друг номер.
Влизате в сайта за проверка на валидна гражданска отговорност - http://eisoukr.guaranteefund.org/ - попълвате Номер на рама ( дори и да не го помните , е написан в договора за покупко-продажба ) и там можете да видите всички номера/регистраций който е имала колата за последните , мисля 10 г

Идеята ми е , че можете да проверите след няколко дни дали е пререгистрирана колата , ако не е , тогава да се разходите до КАТ за уведомление за продажба.

Кофти е , ако не се сменя номера , тогава е силно препоръчително да се разходите до КАТ.



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта