Франция - стационарни камери

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Франция - стационарни камери

Мнениеот Andonov » Вто 13 юни 2017 13:37


Някой запознат ли е дали идват честитки от Франция? Тия дни бях там и ме снима стационарна камера (дано да е само една).




Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Франция - стационарни камери

Мнениеот Andonov » Пон 19 юни 2017 7:19


Учудвам се че никой от форума не е запознат по моя въпрос?


mitice
Мнения: 379
Регистриран на: Вто 04 окт 2016 19:59
Автомобил: Golf 3 Europe
Двигател: ABU

Re: Франция - стационарни камери

Мнениеот mitice » Вто 20 юни 2017 17:26


Едвали ще пратят до бг... най много е трябвало патрулка да те пресрещне някъде ако те е засякла камера и си с чужда регистрация ,иначе едвали в бг ще пращат.А ти откъде знаеш,че те хванала


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Франция - стационарни камери

Мнениеот Andonov » Сря 21 юни 2017 6:40


Тя ми изкара очите в 1ч. през ноща и снима отпред. Магистрала с 4 ленти и последващо ограничиние на 90км/ч. Минах с около 130км/ч, като точно при заснемането се бях изравнил с друга френска кола, караща в ограничението.
От Италия идват честитки от около 2г насам (6км/ч над ограничението 90 евро). От Австрия също. От Германия също. Та за това ми беше и въпроса как стоят нещата във Франция, но явно никой не е запознат.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19662
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Франция - стационарни камери

Мнениеот Vlad777 » Сря 21 юни 2017 8:18


И от Австрия идват честитките.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6043
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Франция - стационарни камери

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 21 юни 2017 8:47


В Италия имаше проблем с една от бариерите на магистралата, не работеше машината за монети, на говорителчето се включи любезна лелка на италиански, при молбата ми да го каже пак на английски ми вдигна бариерата и ми пожела лек път. На следващата за излизане от магистрала ми поискаха билетчето, обясних ситуацията, усмихнаха ми се любезно и си платих 12 евро за отсечката, в бележката обаче пишеше и сумата от 98 евро глоба заради липса на билетче. Беше неделя, неработен ден, питах полиция на едно място, казаха че глобата се плаща само в пощата или обратно там където са ми дали глобата, трябваше да се върна 420км почти. Карах си до България , мислех, че на границата ще мога да платя , и там ми казаха същото или обратно или поща ама наблизо нямало...
В България четох разни теми и се оказа, че рано или късно глобите от Италия стигат + глоба за всеки просрочен ден и то доста сериозна сума... Поинтересувах се коя от българските банки работи с италианската на която имах сметка за превод на глобата. Оказа се ОББ, там потвърдиха всичко прочетено от мен , но изнискна друг проблем, 98евро глоба + превод от едната банка в другата който не се знаеше колко е , та дадох 10 евро отгоре за по-сигурно, което много ме учуди. После изпратих платежното до местната структора управляваща съответния участък от магистралата, оттам ми потвърдиха, че всичко е точно, но било важно да си пазя платежното 5 години и да го нося с мен ако излизам пак към Италия.

Не знам доколко ще ти е ползезно това , но аз се лутах като малоумен по форумите и никой нищо конкретно почти не пишеше и реших да споделя подобен случай, ако все пак нещо ти е полезно.


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Франция - стационарни камери

Мнениеот Andonov » Сря 21 юни 2017 10:21


Това е полезно инфо. Имам доста км из Италия и бях попаднал на подобна ситуация след като потока ме вкара в каса САМО за електронно таксуване с машинки. На устройството нямаше никакъв бутон за вадене на бележка (трябваше да вземам бележка, а не да плащам). Единствено само бутон за помощ и при натискането му се обади любезна кака. Казах че не мога да продължа поради липса на машинка (а зад мен бяха вече няколко ТИР-а), след което каза да си взема бележката, която машината ще изкара след нейна намеса разбира се. Взех я и се вдигна бариерата и после си платих на следващата каса.
Така че не минавайте през бариера в която и да е страна без билежка (и я пазете до излизането) че винаги има глоба.


mitice
Мнения: 379
Регистриран на: Вто 04 окт 2016 19:59
Автомобил: Golf 3 Europe
Двигател: ABU

Re: Франция - стационарни камери

Мнениеот mitice » Пет 23 юни 2017 23:43


Много полезно инфо да знам като ида да уча някъде че ше стане гаф..


Потребителски аватар
lyubomira.chusheva
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 23 апр 2018 20:12
Автомобил:
Двигател:

Re: Франция - стационарни камери

Мнениеот lyubomira.chusheva » Пон 23 апр 2018 20:15


И какво стана накрая с радара от Франция, пратиха ли ти я ? Че днес нас ни снима една и се чудя....


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Франция - стационарни камери

Мнениеот Andonov » Вто 24 апр 2018 6:57


Няма за сега. Ноември 2017 пак бях из Франция и пак ме снимаха. Тъпите има ограничения на магистрала от 90км/ч и последваща камера са досадни.


Потребителски аватар
lyubomira.chusheva
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 23 апр 2018 20:12
Автомобил:
Двигател:

Re: Франция - стационарни камери

Мнениеот lyubomira.chusheva » Вто 24 апр 2018 8:41


Благодаря за инфото, дано наистина да ни пропускат между капките :D мен ме притеснява само да не се трупат някъде без да разберем, ама здраве да е :)



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта