На червено заради линейка.

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Потребителски аватар
apchih
Мнения: 542
Регистриран на: Сря 07 фев 2007 22:12
Автомобил: Ford Mondeo MK4 TDCi
Двигател:
Местоположение: София

На червено заради линейка.

Мнениеот apchih » Вто 20 юни 2017 9:12


Здравейте,

Днес в София на Сливница и Раковски се наложи да мина на червено, за да пропусна линейка. Бях първа кола (най лява лента), зад мен имаше още 3 коли и линейката, които нямаше на къде да отидат, заради бездействието на колите от дясно, при което навлязох в кръстовището (огледах се преди това). Не знам, дали има камери там, но някой имал ли е подобен случай, който да е завършил с АКТ? Как действат камерите за минаване на червен светофар и как се определят АКТте? Снимки ли се правят само на червено или има видеонаблюдение, на което се предполага, че ще видят и линейката?

Благодаря.




Потребителски аватар
ABSOLUT
Мнения: 4425
Регистриран на: Пет 20 яну 2006 1:14
Автомобил: Passat B4+B7+Golf Mk1+Mk2 Country
Двигател: 1Z + CFGC + JB + 1P
Местоположение: София
Контакти:

Re: На червено заради линейка.

Мнениеот ABSOLUT » Вто 20 юни 2017 11:02


На наш шофьор му писаха акт за преминаване на червен светофар на Орлов мост.
Призовката да се явиме в КАТ дойде на адреса на фирмата, когато отидох там, ми пуснаха запис от камерите на светофара, на която ясно се виждаше, че свети червено и че автомобила преминава в този момент.
До колкото разбирам системата работи по следния начин:
някъде има една стая с много монитори, в която оператори седят и гледат камерите. Предполагам не може да са се гледат едновременно, защото би трябвало да има примерно 100 монитора. Та според мен оператора гледа и случайно като забележи нарушение, записва на файл отрязъка с нарушението и кой е автомобила (демек нарич е конкретното нарушение). От там нататък го предава в съответния отдел за да изготвят призовка и нарушението да бъде санкционирано.
Сега, аз си мисля, че тези хора нямат физическата възможност да проследят на 100% всички светофари на всички кръстовища и да забележат всички автомобили, които са преминали на червено. За това го правят на случаен принцип и не санкционират всички. Но като цяло не смятам, че това става автоматично, ами си го прави оператор.


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2588
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: На червено заради линейка.

Мнениеот zografski » Вто 20 юни 2017 11:23


спец на сливница и раковска, камерите са само за наблюдение, не знам някой да е получил акт от такава камера, тааакаааа че, спокойно ;) Виж на орлов е друга бира, там знам и др хора с честитки. Аз на Сливница и Опълченска редовно минавам на крайно жълто-червено сутрин в задръстването, още не съм получавал честитка, ааа там също има камери за наблюдение. Не знам колко е избираемо, според мен просто не пишат актове от всяка камера, тия по сливница май са стари моделите и не се виждат добре номерата, тия на цариградско май са по модерни.


Потребителски аватар
apchih
Мнения: 542
Регистриран на: Сря 07 фев 2007 22:12
Автомобил: Ford Mondeo MK4 TDCi
Двигател:
Местоположение: София

Re: На червено заради линейка.

Мнениеот apchih » Вто 20 юни 2017 12:03


Успокоява ме факта, че показват на видео самото нарушение и ще се види, поради каква причина минавам на червено. Благодаря ви за инфото. Ще пиша, ако има развръзка и АКТ :)


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6115
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: На червено заради линейка.

Мнениеот ktamen » Вто 20 юни 2017 12:17


Някой ми разправя, че се опитал да се оправдае с линейка, дето минал на червено. Пуснали му записа да търсят линейка, търсили я 20 минути преди и след нарушението, ама линейка нямало. Значи проявяват разбиране и ако наистина си правил път на линейка ще ти се размине, ако изобщо някой те потърси за нещо.


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: На червено заради линейка.

Мнениеот polovera_9n3 » Вто 20 юни 2017 15:12


Случи ми се такова, само че с патрулка. Варна. Карам от общината по Мария Луиза и на чевения площад ще завивам надясно- само аз бях в дясната лента, в другата имаше 5 6 коли. седя си на червеното и отзаде- фиуууу буркани, светлини... и ми мига с фаровете. Всички други спряха, дето им светеше зелено, аз завих надясно на червено, а патрулката чертоса нагоре към кв.Левски. И никой нищо.



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 66 госта