Сваляне на номерата заради изтекла книжка

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Сваляне на номерата заради изтекла книжка

Мнениеот Водния дух1 » Съб 04 авг 2018 18:45


Колеги и аз да питам,за да не пускам нова тема- Понеже и на мен ми изтича ноември книжката.Та въпроса ми е; проблем ли е ако отида 2месеца по-рано,щото медицинското важи 1месец,а аз го изкарах вчера,понеже ми казаха ,че важело 6месеца,а пък то не било така. И другия въпрос е -във срока,в който тече процедурата по изваждането на ''новата'' книжка с какво ще карам?- в смисъл като подам документите,ще ми вземат ли сегашната книжка?




Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11895
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Сваляне на номерата заради изтекла книжка

Мнениеот К.Одаджийски » Съб 04 авг 2018 19:16


Медицинското май си важи 6 месеца. Няма да ти вземат документите при подаване на заявление. Взимат ги като си вземеш новите


Хачо Стоев
Мнения: 68
Регистриран на: Вто 20 фев 2018 10:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Сваляне на номерата заради изтекла книжка

Мнениеот Хачо Стоев » Нед 05 авг 2018 17:27


Водния дух1 написа:Колеги и аз да питам,за да не пускам нова тема- Понеже и на мен ми изтича ноември книжката.Та въпроса ми е; проблем ли е ако отида 2месеца по-рано,щото медицинското важи 1месец,а аз го изкарах вчера,понеже ми казаха ,че важело 6месеца,а пък то не било така. И другия въпрос е -във срока,в който тече процедурата по изваждането на ''новата'' книжка с какво ще карам?- в смисъл като подам документите,ще ми вземат ли сегашната книжка?


Медицинските са по 6 месеца, но и ти самия нямаш полза от по-ранно вадене на книжката! Защото новата ще е от датата на издаване, а не когато изтича старата.


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 893
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Сваляне на номерата заради изтекла книжка

Мнениеот viksanlg » Вто 07 авг 2018 20:53


Книжките са в срок от 10 г. и ако всяка година се "прецаква" с 2 месеца то за 4 смени или 40 г. са 8 месеца!За такъв период ми се вижда лично на мен много дребнаво човек да обръща внимание.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11895
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Сваляне на номерата заради изтекла книжка

Мнениеот К.Одаджийски » Сря 08 авг 2018 19:51


"С" категория са за 5 години вече



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта