Сваляне на номерата заради изтекла книжка

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Сваление номера заради изтекла книжка

Мнениеот $100 » Нед 03 сеп 2017 18:59


muns61 написа:Няма разлика в технологичното време за обикновена и бърза поръчка. Питайте някой от кухнята за колко време се вади лична карта и шофьорска книжка.

Явно говорим на различни езици или някой не може да проумее подробностите. Ако отделът, който изготвя новите документи може да обработи 100 книжки или ЛК за 1 ден, а заявките варират между 20 и 1000 - изпълнението им може да стане между 1 и 10 дни. Днес имаш 100 заявки - изпълняваш ги за 1 ден, утре имаш 300 - трябват ти 3 дни, после имаш 500 - 5 дни. Средно обаче за месец идват 1500 и до 15 дни са готови. Обикновените поръчки си чакат реда на опашката, експресните минават с предимство. Ако дойдат 1000 експресни поръчки в тая хипотетична схема, няма да могат да бъдат изпълнени в 3-дневен срок, но реално никога не се случва. Ако имаш статистика за 2-3г за броя заявени документи за ден, месец и тримесечие може да си направиш прогноза колко средно и максимално заявки могат да се очакват. Оттам смяташ колко човека трябва да работят и работата върви. И тук някой пита "ама защо 30 дневен срок, като СУМПС се отпечатва за 5 минути?". Защото не си само ти, нито сте 10 заявки общо, а много повече. Сметката може да покаже, че до 15 дни може да бъде изпълнена почти всяка обикновена поръчка, но си слагат запас до 30 дни. В повечето случаи са готови доста по-рано и ти ги дават, ако отидеш.




Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Сваление номера заради изтекла книжка

Мнениеот инжектопляктор » Нед 03 сеп 2017 19:11


$100 написа:.- Караш на късмет без книжка.

Грешка. Не е БЕЗ книжка. Аз не съм някой циганин с 4-ти клас, а съм човек с висше образование, който си е изкарал курса преди повече от 7 години. Аз съм квалифициран водач и знам къде е е газта, къде е спирачката и познавам пътните знаци.
Това че е ми е изтекла СУМПС не означава, че внезапно съм си загубил познанията и разбирам от шофиране толкова, колкото неграмотен циганин, който не е изкарал и 4-ти клас и не прави разлика между пътните знаци. Взел съм си изпитите от първия път, а не съм някой който въобще не се е явявал на такива.
Ако подам точно 30 дни, държавата има ангажимент до 30 дни да е готово. Ако не бъде, кой е виновен? КАТ ще ме глоби, че КАТ не си е свършил работата, така ли се получава?
Ако не ми е отнета книжката, заради груби нарушения и не съм внезапно изгубил всеки спомен за това как се върти геврека, как така ще ме приравняват на неграмотен циганин, който не е карал изпит и кара пиян?
$100 написа:Явно говорим на различни езици или някой не може да проумее подробностите. Ако отделът, който изготвя новите документи може да обработи 100 книжки или ЛК за 1 ден, а заявките варират между 20 и 1000 - изпълнението им може да стане между 1 и 10 дни.

Като свършат книжките, могат да се заемат с друга работа. Малко ли има за оборка по градовете? Да си уплътнят работното време с друга полезна дейност, за какво им се плаща? Да бавят нарочно документите? Защото дори да пише, че е станала, може пак да не ти я дадат до 30-тия ден, защото не си си платил бърза поръчка.
В частния сектор като нямаш работа, бързо ти намират друга. Ще метеш, ще чистиш, само и само да си на крака, а не да почиваш и да цъкаш на фейсбука.
АМОН от бюрократични търтеи.


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Сваление номера заради изтекла книжка

Мнениеот $100 » Нед 03 сеп 2017 19:24


инжектопляктор написа:В частния сектор като нямаш работа, бързо ти намират друга. Ще метеш, ще чистиш, само и само да си на крака, а не да почиваш и да цъкаш на фейсбука.

Не знам марсианец ли си или работиш като общ работник в частния сектор. В частния сектор поне като администрация нещата стават по абсолютно същия начин като в държавния сектор както и по целия свят. Говорим за що-годе голяма фирма, а не фирмичка с трима служители. Като си счетоводител си счетоводител - може да скучаеш 2/3 от времето. Като си касиер си касиер - може да има по 2 часа работа на ден. Ти като направиш голяма фирма може да обикаляш постоянно и да гледаш като бездейства някой веднага да го пращаш да мете площада.


Потребителски аватар
lokva
Мнения: 832
Регистриран на: Сря 07 яну 2009 20:34
Автомобил: Passat 3c
Двигател: CBAB 2008
Местоположение: Гоце Делчев Hamburg

Re: Сваление номера заради изтекла книжка

Мнениеот lokva » Нед 03 сеп 2017 19:30


защо в нормална държава.
1, записвате си термин
2, отивате в уреченият ден и час на гише 1
3, за 5 - 10 минути попълваме формуляр
4, отивате да пиете едно кафе
5, вземате си документа

а при нас трябват 30 дни


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Сваление номера заради изтекла книжка

Мнениеот инжектопляктор » Нед 03 сеп 2017 19:33


$100 написа:...

Имам предвид друго. Когато ти изтече СУМПС забравяш какво си учил и не си карал изпит, а когато ти изтече личната карта да не би да преставаш да си гражданин на тази страна и да си губиш името, фамилията и ЕГН?
Истината е, че документи се подменят само заради промяна на данните като снимката и заради промяна на вида/формата на документа. На тези над 60 години ли беше, не помня точно документи не се подменят и са безсрочни.
Значи..ако до 60 години книжката ти е важала 5 или 10 години и след това си приравнен на неграмотен циганин, след 60 години можеш да караш и още 50 години с тая книжка и няма проблеми? :screwy
А имаше предложения да ги направят безрочни за всички..ама на... http://dnes.dir.bg/news/Рosen-Жelyazkov ... i-25940799


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Сваление номера заради изтекла книжка

Мнениеот $100 » Нед 03 сеп 2017 19:47


Защо ли си мисля, че безсрочни са ЛК и паспорта, но книжката си има срок, ако ще и на 80г да си. Но като си се развихрил пак не мога да те удържа.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Сваление номера заради изтекла книжка

Мнениеот Iezekil » Нед 03 сеп 2017 20:16


$100 написа: В частния сектор поне като администрация нещата стават по абсолютно същия начин като в държавния сектор както и по целия свят.

Да бе,да.Аз в частния сектор бях МОЛ в склад с милиони оборот,получавах/разтоварвах стока,продавах/товарех стока,пишех фактури,складови разписки,подържах компютр и касов апарат,лепях отчети,попълвах дневници,правех ревизии....Когато нямаше работа се преподреждаше склада за място за нова стока,миеха се служебните и шефски коли,чистеше се основно...В частния сектор клиентът винаги има право.Та ясно,че си някакъв седящ работник,ама не се излагай с такива твърдения.
Прочетете пак изказването на lokvaи се замислете.Точно държавната администрация е наследство от Татовото време и нещата са много трудни.
Няма такава държава.


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Сваление номера заради изтекла книжка

Мнениеот $100 » Нед 03 сеп 2017 20:25


Iezekil написа:Та ясно,че си някакъв седящ работник,ама не се излагай с такива твърдения.

Някакъв седящ работник съм, но за 17 години в частния сектор имам представа кое как става. Това, че си бил момче за всичко и не си си сменил работата е твой проблем.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Сваление номера заради изтекла книжка

Мнениеот Iezekil » Нед 03 сеп 2017 20:28


Нямаш никаква представа,вярвай ми.Аз съм 25 години в частния сектор.Работа се сменя с по-платена,не с по-айляшка/за мен де/.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6115
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Сваление номера заради изтекла книжка

Мнениеот ktamen » Нед 03 сеп 2017 22:04


$100 написа:Явно по твоята логика 3-ма души могат да подновяват документите на цяла България до 2-3 дни. Независимо 1000 заявки ли има, 10 хиляди или 100 хиляди. Винаги 3-ма души правят всичко за 2 дни. Нали така? Ако бройката 3 ти се вижда малка, може да предложиш свое число и да обобщим, че това е истината. Колко предлагаш - 5, 10.


Не ми приписвай разни логики, дето са си лично твоя измишльотина :exclaim
В момента технологиите са:
За експресна поръчка, взема се заявката и се обработва без много бързане и гражданинът си я получава за 1 ден.
За обикновена поръчка се взема заявката, бута се в някоя папка да втасва един месец и после се обработва.
Кое не ти е ясно от тази картинка?
lokva написа:защо в нормална държава.
1, записвате си термин
2, отивате в уреченият ден и час на гише 1
3, за 5 - 10 минути попълваме формуляр
4, отивате да пиете едно кафе
5, вземате си документа

а при нас трябват 30 дни

Защото в нормалните държави тези неща са мислени да са прости и логични и да са в услуга на гражданите. Подобни тривиални неща са на светлинни години от бгбюрократите.


Потребителски аватар
lubo007
Мнения: 1231
Регистриран на: Вто 31 окт 2006 18:56
Автомобил: GOLF 5 TDI
Двигател: BKC
Местоположение: Пловдив

Re: Сваление номера заради изтекла книжка

Мнениеот lubo007 » Пон 04 сеп 2017 0:19


Има ли развитие със автора на темата? Аз си мисля и друго, ако ти свалят номерата за 6 месеца, колата ти е спряна от движение следователно данък не трябва да платиш за този период


Потребителски аватар
hristodj
Мнения: 711
Регистриран на: Съб 19 фев 2011 18:24
Автомобил: golf 3 kombi
Двигател: AHU 97
Местоположение: Кърджали
Контакти:

Re: Сваление номера заради изтекла книжка

Мнениеот hristodj » Пон 04 сеп 2017 6:47


Нищо не се бута в някаква папка. Има ли бърза поръчка всички заявки за деня (до деня) заминават с нея. Но не се връщат с бързата. След два дена пак бърза. Всичко пак заминава с нея. Тука вече се връщат и вчерашните и всички който са готови.
Когато вадих червен паспорт на малката . Човек от системата ми каза на осмия ден да отида да взема паспорта. На гишето подавам листчето и една кака ми вика много рано. Казвам че паспорта от вчера е при нея. Погледна ме подсмихна се и ми вика добре . Бръкна в един кашон с паспорти и ми го подаде.
Капацитета на печат бил много голям. 25-30 000 на ден.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1612
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Сваление номера заради изтекла книжка

Мнениеот MMX » Пон 04 сеп 2017 9:51


hristodj написа:Капацитета на печат бил много голям. 25-30 000 на ден.

Предполагам капацитетът на печат се отнася за машината, която печата документите. Само че данните се обработват ръчно, би трябвало да им се хвърля един поглед и накрая се печата. Ако пуснеш един и същи документи да се печата постоянно, тогава може да ги докара до 25000 за ден.


Потребителски аватар
hristodj
Мнения: 711
Регистриран на: Съб 19 фев 2011 18:24
Автомобил: golf 3 kombi
Двигател: AHU 97
Местоположение: Кърджали
Контакти:

Re: Сваление номера заради изтекла книжка

Мнениеот hristodj » Пон 04 сеп 2017 11:46


Предполагам.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Сваление номера заради изтекла книжка

Мнениеот muns61 » Пон 04 сеп 2017 18:04


Преди няколко години трябваше да пътуваме с мой познат до Чехия и паспортът му се оказа изтекъл. Обади се на подходящ човек, той се обади на когото трябва. Отидохме при когото трябва и за 40 минути работата беше свършена.
Та така с бързи, бавни и експресни. Платихме обикновена...



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта