Как се регистрира кола с катализатор в данъчното?

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Потребителски аватар
Пецата.Маринов
Мнения: 10
Регистриран на: Сря 19 юли 2017 20:08
Автомобил:
Двигател:

Re: Как се регистрира кола с катализатор в данъчното?

Мнениеот Пецата.Маринов » Чет 20 юли 2017 21:09


Има си собствена община колега цената е със едни 50-100лв по ниска от колкото в Пловдив. И благодаря за отговорите някои ми бяха доста полезни! :)




TheBlackening
Мнения: 79
Регистриран на: Вто 09 май 2017 14:08
Автомобил: Golf2
Двигател: 1990 RP

Re: Как се регистрира кола с катализатор в данъчното?

Мнениеот TheBlackening » Чет 20 юли 2017 21:17


За Пловдив данъкът за 150к.с ще е около 210лв. Може и да живееш на село, но колата се регистрира в данъчното по община.
Пецата.Маринов написа:Има си собствена община

Коя е общината?


Потребителски аватар
ivuchev
Мнения: 847
Регистриран на: Чет 24 дек 2009 23:58
Автомобил: Vw polo 1 4 8v + vw sharan 1 8 T
Двигател: АКК -2000 --------АWC -2004
Местоположение: Перник

Re: Как се регистрира кола с катализатор в данъчното?

Мнениеот ivuchev » Чет 20 юли 2017 21:25


я що са общини в област Пловдив
Община Асеновград

Бачково, Боянци, Бор, Врата, Горнослав, Добростан, Долнослав, Жълт камък, Златовръх, Избеглии, Нови извор, Изворово, Козаново, Конуш, Косово, Леново, Лясково, Мостово, Мулдава, Нареченски бани, Новаково, Орешец, Патриарх Евтимово, Стоево, Сини връх, Тополово, Три могили, Узуново, Червен
Община Брезово

Бабек, Борец, Брезово, Върбен, Дрангово, Зелениково, Златосел, Отец Кирилово, Пъдарско, Розовец, Свежен, Стрелци, Сърнегор, Тюркмен, Чехларе, Чоба
Община Калояново

Бегово, Главатар, Горна махала, Долна махала, Дуванлии, Дълго поле, Житница, Иван Вазово, Калояново, Отец Паисиево, Песнопой, Ръжево, Ръжево Конаре, Сухозем, Черноземен
Община Карлово

Баня, Бегунци, Богдан, Васил Левски, Ведраре, Войнягово, Горни Домлян, Домлян, Дъбене, Иганово, Калофер, Каравелово, Карлово, Климент, Клисура, Куртово, Кърнаре, Марино поле, Московец, Мраченик, Певците, Пролом, Розино, Слатина, Соколица, Столетово, Христо Даново
Община Кричим

Кричим
Община Куклен

Гълъбово, Добралък, Куклен, Руен, Цар Калоян, Яврово

пеца видя ли си селото некъде ? Може да се окажеш прав , но трябваше да започнеш с това Здравейте от село Войнягово съм община Карлово имам катализатор и колата ми е 150 коня колко ли ще ми е данъка ?Значи данъка ще ти е толкова колкото ти е казала жената , но отбивка заради катализатора няма да имаш , тя се е заблудила ако не съм прав ще черпя по бира айде .


Потребителски аватар
Пецата.Маринов
Мнения: 10
Регистриран на: Сря 19 юли 2017 20:08
Автомобил:
Двигател:

Re: Как се регистрира кола с катализатор в данъчното?

Мнениеот Пецата.Маринов » Пет 21 юли 2017 21:35


Брезово е общината колега и ще видим другата тая седмица ще мина да е регистрирам че срока ми е до 23 а то било неделя заблудих се че е понеделник дано не ми сложат неква глоба.Ще питам пак нали сигурна ли е че ще има некви отбивки или не и дали във времето може да се поправи пък сега да си я регистрирам.Защото ми съобщиха че трябва да ходя до КАТ да си поправят грешката ама нямам време да се занимавам с неграмотници може да се отбия и до адвокат да попитам мога ли да ги съдя нещо.Така лекичко да ги жегна току виж се събудили! ;д


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Как се регистрира кола с катализатор в данъчното?

Мнениеот icoico » Съб 22 юли 2017 10:40


Пецата.Маринов написа:...нямам време да се занимавам с неграмотници може да се отбия и до адвокат да попитам мога ли да ги съдя нещо.Така лекичко да ги жегна току виж се събудили! ;д


Щом разполагаш с излишни пари лошо няма. В смисъл за адвокатите лошо няма, и те трябва да ядат нещо :smile

п.с. От собствен опит: също не ми бяха вписали катализатора при регистрацията на кола 74 киловата. После трябваше да вадя бележка от сервиз, но междувременно проблемът се разреши по друг начин.


Потребителски аватар
Пецата.Маринов
Мнения: 10
Регистриран на: Сря 19 юли 2017 20:08
Автомобил:
Двигател:

Re: Как се регистрира кола с катализатор в данъчното?

Мнениеот Пецата.Маринов » Пет 28 юли 2017 19:50


Мина квото беше тая в данъчното се объркала и каза както по горе в темата че важи до 74 киловата само...


Потребителски аватар
ivuchev
Мнения: 847
Регистриран на: Чет 24 дек 2009 23:58
Автомобил: Vw polo 1 4 8v + vw sharan 1 8 T
Двигател: АКК -2000 --------АWC -2004
Местоположение: Перник

Re: Как се регистрира кола с катализатор в данъчното?

Мнениеот ivuchev » Съб 29 юли 2017 11:53


Пецата.Маринов написа:Мина квото беше тая в данъчното се объркала и каза както по горе в темата че важи до 74 киловата само...


И другия път слушай патило а не старило .


keymaker
Мнения: 822
Регистриран на: Съб 07 юни 2008 20:43
Автомобил: Passat+T4
Двигател: ABS+AAB
Местоположение: София /с. Мусачево -гр.Елин Пелин

Re: Как се регистрира кола с катализатор в данъчното?

Мнениеот keymaker » Съб 29 юли 2017 19:00


Братовчеда бра такива ядове, докато не си плати втори голям талон в който вече бяха отбелязани еко подобренията.


mitice
Мнения: 379
Регистриран на: Вто 04 окт 2016 19:59
Автомобил: Golf 3 Europe
Двигател: ABU

Re: Как се регистрира кола с катализатор в данъчното?

Мнениеот mitice » Нед 06 авг 2017 15:44


да питам и аз 1 въпрос.Понеже фиата нещо неще върви и катализатора май ще трябва да се махне.Ако го махна ще имам ли проблем с годишния преглед за напред?Пускат ли стари коли без катализатори който вече са регистрирани или няма да пускат само новите вносове? Без катализатор .
Колата е 1.7тд 71 коня


Потребителски аватар
ivuchev
Мнения: 847
Регистриран на: Чет 24 дек 2009 23:58
Автомобил: Vw polo 1 4 8v + vw sharan 1 8 T
Двигател: АКК -2000 --------АWC -2004
Местоположение: Перник

Re: Как се регистрира кола с катализатор в данъчното?

Мнениеот ivuchev » Нед 06 авг 2017 16:42


mitice написа:да питам и аз 1 въпрос.Понеже фиата нещо неще върви и катализатора май ще трябва да се махне.


Ти по добре си смени въздушния филтър . И го сменяй често за напред.


mitice
Мнения: 379
Регистриран на: Вто 04 окт 2016 19:59
Автомобил: Golf 3 Europe
Двигател: ABU

Re: Как се регистрира кола с катализатор в данъчното?

Мнениеот mitice » Нед 06 авг 2017 17:00


Еми тоя е на 2500км и ще го сменя ест,но така или иначе след много бързо става черен щот влиза масло в кутията за филтъра и доколкото знам проблема е в картерната вентилация.



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта