Проверка на актове към КАТ по интернет

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12756
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Проверка на актове към КАТ по интернет

Мнениеот Zdravko Zankov » Вто 03 юли 2018 10:28


Определено!
viksanlg написа:Наистина човек е длъжен да си пази платежното, но до кога?Едва ли цял живот...На 5 май бах направил за пъри път проверка и нямах никакви глоби,а днес правя проверка и ми излиза една глоба от 2005 година 20 лева! Отивам в кат и искам справка и ми казват ,че нямам неплатени глоби...ЕЕЕ питам аз ,ако им излезе на таблетите на полицаите,че имам както на мен ми излиза и дори да искам да платя в кат как да стане, ако при тях не излиза нищо..!След като то е минал давностния срок за събиране на и глоби,данъци и такси държавата казва ,че няма да ги изисква ,за какво да си пазя документите лично аз 13 години!

Zdravko Zankov написа:Преди да платя в НАП,в таблета при две проверки съм чист.
Това ми вдигна нервите.

:death




drotomir
Мнения: 625
Регистриран на: Съб 27 окт 2012 20:30
Автомобил: Polo 9N3 2008 1.4 16V
Двигател:
Местоположение: warna

Re: Проверка на актове към КАТ по интернет

Мнениеот drotomir » Вто 03 юли 2018 10:45


При мен кат се оказаха големи археолози , вчера проверих и останах с отворена уста , тия изкараха акт за превишена скорост отпреди близо 20 години през далечната 1999 година , нямам думи.


Потребителски аватар
vwpeshov
Мнения: 10
Регистриран на: Вто 12 яну 2010 13:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Проверка на актове към КАТ по интернет

Мнениеот vwpeshov » Сря 04 юли 2018 0:56


И на мен ми излизат някви глоби :) , но ще чакам да сменя книжката 2020г ако тогава не ми искат пари ще съм доволен, ако пък ги искат ще ги нареждам през моето банкиране и така! Един полицай преди 1г ми спомена за някъв давностен срок, от 3г и след него уж нямали право да ми искат пари! Глобата е камера за скорост около Плевен на широкото с 40+ демек мисля ограничението е 50/60км! Живот и здраве ще видим след още 2/3г какво ще измислят, може да трябва да продавам колата да си платя глобата :)


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1612
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Проверка на актове към КАТ по интернет

Мнениеот MMX » Сря 04 юли 2018 11:49


Моите пра-стари фишове изчезнаха, но последния от миналата седмица се вижда в системата, ако го търся по номер, а като въведа номер на СУМПС и ЕГН - няма нищо. Извод: системата е чудесна и от най-висока класа. Готови сме за електронно правителство. Ако направят и софтуер за затворите да смята оставаща присъда ще има много с доживотна(сбъркана) и 20 годишни присъди изтичащи за 6 месеца.


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2588
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Проверка на актове към КАТ по интернет

Мнениеот zografski » Сря 04 юли 2018 12:12


как го търсиш по номер, знаеш ли му сумата или имаш излязло постановление или говориш за фиш с фиксирана сума? Аз имам 2 акта от 14ти май и все още не ми излизат и нямам постановления, като правя справката по номер на книжка и ЕГН. Хубавото в моя случай е че синия талон си е в мен и реално не трябва да си презаверявам актовете, но няма как да си ги платя като не са ми излезли постановленията и реално не знам точно колко пари са. Според мен или системата е яко бъгава или и аз не знам... но не ми се кисне в кат, за да видя дали изобщо имам излезли постановления, за да мога да премина към плащане...


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1612
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Проверка на актове към КАТ по интернет

Мнениеот MMX » Чет 05 юли 2018 9:37


Фиш с точна сума е. Щом не го намира по ЕГН-то ми, трябва да е бил непълно въведен и можеше и кат да не намират, че имам задължение. Да не го бях плащал, ама знаеш ли им недоправената система кога ще го извади.


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2588
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Проверка на актове към КАТ по интернет

Мнениеот zografski » Чет 05 юли 2018 15:40


според мен фишовете излизат само при търсене на фиш със сума, а другата опция с номер на книжката и ЕГН, май вади само като имаш постановление... поне аз достигам до тоя извод... но аз 2-ри месец почти нямам постановление на 2та акта, а със сума няма как да ги търся, защото нямам идея каква е :D мноого им е спряла системата, бавна, тромава... сега си карам на магия ако ми пуснат справка дали ще излезнат тия актове или не, но някак си си мисля, че щом не излизат в онлайн проверката, сигурно и в техните таблети няма да излизат, нооо нямам идея.... освен да хвана някой катаджия и да го помоля да ми направи справка през таблетите им


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1612
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Проверка на актове към КАТ по интернет

Мнениеот MMX » Чет 05 юли 2018 16:14


Естествено, че по ЕГН открива и фишове и актове или поне това е идеята. Според теб КАТ само от актове ли се интересува? Пише си фишовете ей така с идеята, че нито ще ги плаща някой нито ще се откриват като проверяват даден шофьор. През таблета това, което виждат е същото, което дава тая система.


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Проверка на актове към КАТ по интернет

Мнениеот Andonov » Пет 06 юли 2018 10:02


През таблета ти излизат повече неща. Цялото досие с платени, неплатени, издадени, връчени, невръчени и т.н.
И ако излезе че не е връчен по ред причини (като не е намерен наказания по адрес) веднага ти го връчват и почва да тече 14 дневния срок за погасяване, сле което следва отнемане на книжката ако те хванат че не си палатил.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1612
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Проверка на актове към КАТ по интернет

Мнениеот MMX » Пет 06 юли 2018 10:28


Това с отнемането на книжката се дискутира и така не се изясни.

1) Книжката ли вземат или талона?
2) За какъв да е фиш за 20лв могат ли да ти вземат каквото вземат или трябва да е акт или голяма сума?
3) По преценка на катаджията ли се прави (според настроението му) или винаги.


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Проверка на актове към КАТ по интернет

Мнениеот Andonov » Пет 06 юли 2018 12:25


Не по преценка, задължително ако те чукне в таблета и излезе неплатена глоба (фиш или акт) се взема книжката и талона, като се издва акт, с който можеш да се движиш до 12 часа след издаването му.
Ако си в града плащаш задълженията веднага и намираш полицайте да ти върнат САМО книжката. След което чакаш НП за да си платиш акта за неплатената глоба.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1612
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Проверка на актове към КАТ по интернет

Мнениеот MMX » Пет 06 юли 2018 14:26


Значи скапва се системата, излизат 3 неплатени фиша отпреди 15 години, спират те и ти вземат книжката - така казва таблета. Реално в неделя и понеделник можеше да ми се случи, ако ме бяха спрели.


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Проверка на актове към КАТ по интернет

Мнениеот Andonov » Пет 06 юли 2018 14:45


Тяхната с-ма не е като таз в сайта. Така че споко. Ако наистина са платени няма как да излезе в системата че не са, след като преди това са били.
Проблема по скоро е след като си платил а не е влезнало в тяхната с-ма и не носиш документ че си платил. Оставаш без книжка.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1612
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Проверка на актове към КАТ по интернет

Мнениеот MMX » Пет 06 юли 2018 15:25


Странното е едно - по данни на КАТ има едва ли не стотици хиляди шофьори с неплатени глоби. Ако се взема книжка дори за фиш за 10-20лв, би трябвало всеки ден да спират навсякъде където се вижда патрулна кола на КАТ, а не да стоят и снимат или чакат да хванат някого за неправилно изпреварване/светлини/колан. При такава бройка на всеки 4-5 спрени ще вземат по 1 книжка и за няколко месеца ще уредят въпроса.


Потребителски аватар
mk5_gti
Мнения: 179
Регистриран на: Пет 21 дек 2012 19:23
Автомобил: Golf 5 GTI DSG
Двигател: BPY 2008

Re: Проверка на актове към КАТ по интернет

Мнениеот mk5_gti » Пет 06 юли 2018 22:50


Сега проверих и аз с номер на книжка и егн. Излезна ми фиш за 20 лв. С дата 28.11.2017г. Чудно как е станало, като аз през това време съм в Италия.



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта