Проверка на актове към КАТ по интернет

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
bayspiro
Мнения: 905
Регистриран на: Чет 12 мар 2009 17:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Проверка на актове към КАТ по интернет

Мнениеот bayspiro » Съб 07 юли 2018 8:19


Т' ва все повече заприличва на лотария... честито на пИчелившите :mhihi :mhihi . Кат нищо Пеевски да се окаже собственик на КАТ.
Глобяват те за нарушение което нито помниш кога,нито къде си извършил. И дали въобще си извършил.... Плащаш нещо което вече си платил. Абе добре организирана печеливша анархия! А изцепките по пътищата все повече... :thumb_down :thumb_down




Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1612
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Проверка на актове към КАТ по интернет

Мнениеот MMX » Пон 09 юли 2018 13:56


Може би някой е решил да направи още по-нова и по-добра система за глобите на КАТ. Само че за да му я възложат за изпълнение първо трябва да се компрометира актуалната система - да се оцени като неуспешна и ненадеждна, да се обяви конкурс и т.н.


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Проверка на актове към КАТ по интернет

Мнениеот bobocamaro » Пон 09 юли 2018 14:16


Странна работа, в момента в който изрева ммх им дължах трицифрено число за периода Март 2003 - Март 2008.
Днес...нищо. :mhihi


Потребителски аватар
tomata
Мнения: 482
Регистриран на: Нед 11 юни 2006 18:21
Автомобил: VW Passat B5 Alhambra
Двигател: AWT AWC
Местоположение: Пазарджик

Re: Проверка на актове към КАТ по интернет

Мнениеот tomata » Пон 09 юли 2018 14:40


Всички държавни програми и разни сървари ги прави "Информационно обслужване" АД, там както във всички държавни предприятия работят ниско платени специалисти и толкова са "програми". Лично мое мнение, че щом влизаш да проверяваш значи имаш съмнения, да не те "изпуснат" ти показва нещо. Аз никога не съм глобявам от нищо държавно и несмея да си вкарам номера на книжката, вкарах на жената "Невалиден "ЕГН"/ "ЛНЧ" Полето Номер на СУМПС (шофьорска книжка) трябва да отговаря на нормативно установения формат". Напълно скапан сървар.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1612
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Проверка на актове към КАТ по интернет

Мнениеот MMX » Пон 09 юли 2018 16:13


Предположението, че ти вадят глоба за да не те "изпуснат" е безкрайно примитивно. Ако вярваш в НЛО, би могло да ти се прости.

Информационно обслужване е била държавна фирма, но имам силни съмнения, че отдавна не е. А това, че всички държавни програми ги правят те е почти гарантирано невярно. Нека се изкажат по-запознати по въпроса.


Потребителски аватар
tomata
Мнения: 482
Регистриран на: Нед 11 юни 2006 18:21
Автомобил: VW Passat B5 Alhambra
Двигател: AWT AWC
Местоположение: Пазарджик

Re: Проверка на актове към КАТ по интернет

Мнениеот tomata » Пон 09 юли 2018 16:27


Информационно обсружване е 100% държавно. И е на пряко подчинение на Министерство на транспорта. Министъра на транспорта назначва борда на директорите. Това, че може "да те изпуснат" си беше черен хумор, но истината е че това нещо неработи и само рекламата му беше голяма. Също не съм 100% дали те са правили тази програма, но ако е часна фирма още по-зле.
П.с. информационно също прави програмите за изборите и унази програма на митницата с многото юзъри и едната парола. Също така и вярвам в НЛО


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1612
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Проверка на актове към КАТ по интернет

Мнениеот MMX » Вто 10 юли 2018 10:08


Преди време четох обяснения и хвалби от някакъв работил по създаването на тая система - колко било трудно и как им идвали данни откъде ли не и във всякакъв вид, но един вид се справили със задачата. Не помня точно коя беше фирмата, но сякаш не беше ИО. Фактът, че не си вкарваш номера на СУМПС за да не ти вдигнат мерника добре показва черен ли е хуморът или реално вярваш в конспирация.


Потребителски аватар
dekata87
Мнения: 5
Регистриран на: Сря 22 яну 2014 16:36
Автомобил: Vw Polo 16V
Двигател:
Местоположение: Перник

Re: Проверка на актове към КАТ по интернет

Мнениеот dekata87 » Сря 14 ное 2018 10:45


Здравейте.
Да се включа и аз във темата. :)
Преди няколко месеца останах със странното и гадно чувство че ме снимаха със новите "триножки" (за превишена скорост) на една от бензиностанциите на външната "магистрала" във Перник и реших да си проверя след седмица във този сайт дали нещо е излязло...но нямаше нищо.
След поредица проверявания през месец нищо не излизаше и нямаше...пишеше че нямам електронни задължения или нещо от този сорт.
Вчера трябваше да отида да си подновя книжката защото изтичаше.
Отивам аз на гишето за подаване на заявление за подновяване и жената в гишето ми изиска книжка,талон и медицинско...и веднага я видях че ме провери за фишове (а не да ми изкара бланките и заявленията за попълване) и ми каза "опаа имате електронен фиш от май месец"(точно от датата която се съмнявах) и аз и казах "как така...през месец влизам във сайта на мвр проверявам за ел.фишове но ми показва че съм изряден и че нямам задължения" и тя ми отвърна "не го знам този сайт но единственото място на което можете да проверите е тук при нас на гишетата за наказателни постановления" о_O и малко афектиран я попитах "значи човек трябва да си вземе един ден отпуск,неплатен или болничен за да проверява за нарушения дали има или не" а тя отвърна "или ако ви спрат за проверка"...
Та относно темата...няма никакъв смисъл да проверявате там...абсолютно НИКАКЪВ!
Внимавайте как шофирате...не бързайте не се изнервяйте колкото и да е трудно защото аз заради такова изнервяне от други водачи сгреших (да споделя при огр. 80км. съм минал със 114км. 34км над допустимото - 400лв! (в рамките на 14 дена сумата за плащане е 70% - 280лв.
Триногите имат допустимо само 10км над ограничението в населени места!
Благодаря ви за търпението и се надявам да съм помогнал! :)


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1612
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Проверка на актове към КАТ по интернет

Мнениеот MMX » Сря 14 ное 2018 12:05


Най-вероятно сега е излязло - провери ли пак дали няма нищо? А за триногите виж в темата за камерите, изглежда фишовете по пощата от тях са невалидни. Обжалвай.

viewtopic.php?f=102&t=472641&start=150


Потребителски аватар
nikolay_ss
Мнения: 1002
Регистриран на: Чет 02 яну 2014 7:02
Автомобил: [W211] [Touareg 7P6]
Двигател: [OM646 06] [CVWA 16]

Как се разбира от къде ми е фиша?

Мнениеот nikolay_ss » Сря 29 май 2019 10:52


Здравейте,

Реших да направя една проверка в сайта на КАТ за неплатени глоби и ми изскочи някакъв фиш, който нямам идея за какво е.
Как мога да разбера от къде е?

Screenshot_80.png
Screenshot_80.png (6.75 KиБ) Видяна 4185 пъти


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6148
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проверка на актове към КАТ по интернет

Мнениеот VWGT » Сря 29 май 2019 11:04


само в КАТ или ако те провери патрул

аз имам едни 20 лева, които стоят в тази система като неплатени, но реално са платени (проверено в КАТ) и сега за всеки случай си разкарвам платежното в мен, защото нямам представа какво ще покаже таблета в патрулката.


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проверка на актове към КАТ по интернет

Мнениеот silent » Съб 15 юни 2019 9:41


Имах фиш за каране без фарове през деня за 20лв. април 2017г. платих го веднага с онлалайн банкиране....Случайно проверявам 10.2017 стои им системата....април 2018 решавам че нервите ми не струват 20лв. и го плащам втори път този път през изипей....май месец 2018 получавам покана от НАП за задължение....обаждам се по телефона в НАП и разбирам че дължа 20лв на КАТ...за фиш който съм платил вече два пъти...Хубавото беше че мацката от НАП беше свястна и ми каза че ще провери и на второто обаждане ми каза че всичко е точно та ми спести разкарването до НАП....това е мойта случка с тези задници...после чакат уважение ...


Потребителски аватар
Никола.Веселинов
Мнения: 54
Регистриран на: Сря 28 сеп 2016 3:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Проверка на актове към КАТ по интернет

Мнениеот Никола.Веселинов » Пет 05 юли 2019 16:07


Някой имал ли е случка като на dekata87? :scare3

Питам, защото същото ми разказа и един колега - че минал покрай каширана патрулка, проверявал после 2 месеца и било всичко чисто в сайта и при едно следващо спиране за проверка му съобщили, че действително има глоба от тогава, когато са били съмненията му... :banghead


lyubomir minev
Мнения: 75
Регистриран на: Нед 02 мар 2014 12:47
Автомобил: VW Bora 1.9 TDI
Двигател: AGR 1998

Re: Проверка на актове към КАТ по интернет

Мнениеот lyubomir minev » Съб 06 юли 2019 22:14


Там,доколкото знам излизат задължения,които вече са връчени и не са платени(за имам такъв платен,но още излиза като неплатен).Ако не са ви спирали и да ви го връчат,той не излиза при проверка.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6148
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проверка на актове към КАТ по интернет

Мнениеот VWGT » Съб 06 юли 2019 22:51


при смяна на ЛК/Паспорт гледат ли за актове?



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта