Проверка на актове към КАТ по интернет

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проверка на актове към КАТ по интернет

Мнениеот VWGT » Пон 02 юли 2018 14:47


за 13 години, би трябвало всякакви давности да са минали ...
ще търся познат катаджия с таблет, да видим какво излиза при него ... според мен тая база е бъгава

т.е. това отпадане по давност в НАП или в КАТ трябва да стане?




Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Проверка на актове към КАТ по интернет

Мнениеот bobocamaro » Пон 02 юли 2018 14:53


Бакъо, Петров казва, че в НАП му е чисто, ти казваш в НАП си седи мръсното? :screwy
Как са ти взели парите за 2014-та, като давността по тези глоби стана 2 години?
Ето тук по възможно най-сложният начин е обяснено за давността. И аз мисля, че на таблетите им излиза по-пресно инфо, не отпреди христа. :screwy


Потребителски аватар
Barboukov
Мнения: 6090
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Проверка на актове към КАТ по интернет

Мнениеот Barboukov » Пон 02 юли 2018 15:26


VWGT написа:
т.е. това отпадане по давност в НАП или в КАТ трябва да стане?

Като вадих нова книжка миналата година, в КАТ ми казаха, че нямам да давам нищо, но ми искаха бележка от НАП. Там излязоха 5 фиша: 3 от 2013 за скорост на обща стойност 200 лв и 2 по 10 лв от 2014. При разговора стана ясно, че в КАТ след втората година отпадат по давност, но в НАП стоят 5 години. Поех въздух, кихнах 220 лв и си взех книжката.

КАТ автоматично ги отписват. За НАП така и не разбрах.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1614
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Проверка на актове към КАТ по интернет

Мнениеот MMX » Пон 02 юли 2018 15:39


Spas написа:Отиди и подай молба, да ти се изчистят тези неща по давност, за да не излизат в системата и да нямаш проблеми после.

В момента не знам как е, но миналата есен не ставаше тоя номер. В КАТ служителката ми каза, че един фиш ще отпадне по давност след месец и нещо, но щял да си стои в системата им безкрайно.

Zdravko Zankov написа:КАТ не ви търсят за 2+1 години назад.
Но в НАП си стои,и ако ви трябва бележка по чл.87 трябва да подадете заявление за отпадане по давност. Срока е един месец.

В моя случай в задължения към НАП няма нищо (през ПИК на http://www.nap.bg). Излизат само в справката на КАТ и по-важното, че съм я отварял 50 пъти откак са я пуснали и тия два фиша никога не са излизали. В събота системата им даваше, че имало профилактика и не вадеше данни - след това се появиха. Затова предполагам, че профилактиката е била импорт на нова стока или нещо са променяли по алгоритъма и са го "оправили".

PS: А в НАП ми бяха казали "те в КАТ не пазят фишове по-стари от 3 години". Явно пазят откак ги имат въведени, но не пазят информация за плащания.


Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Проверка на актове към КАТ по интернет

Мнениеот Spas » Пон 02 юли 2018 15:57


За последното си много прав. Пазете си документите за плащане, че някои платиха по два пъти!


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Проверка на актове към КАТ по интернет

Мнениеот Zdravko Zankov » Пон 02 юли 2018 15:57


Преди да платя в НАП,в таблета при две проверки съм чист.
Това ми вдигна нервите.


Потребителски аватар
ssssl
Мнения: 923
Регистриран на: Вто 12 май 2009 17:47
Автомобил:
Двигател: CJXC
Местоположение: Sofia

Re: Проверка на актове към КАТ по интернет

Мнениеот ssssl » Пон 02 юли 2018 16:16


Най-тъпото е, че както и да си платя акта, после пак - висене в КАТ да си взема безценното синьо талонче. :mhihi
Какъв документ трябва да покажа на гишето в КАТ, след като съм платил по банков път? Платежно?


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1614
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Проверка на актове към КАТ по интернет

Мнениеот MMX » Пон 02 юли 2018 16:23


Платежно подпечатано от банката. Плащаш през интернет, печаташ един файл, отиваш в банката, сверяват и ти бият печат. Другия вариант да им кажеш дата и да ти отпечатат там листа пак с печат. Ходенето до банката остава, но евентуално си спестяваш писането на платежно на ръка.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проверка на актове към КАТ по интернет

Мнениеот VWGT » Пон 02 юли 2018 16:29


в КАТ не се пише платежно на ръка, плащаш 3-4-5 лева комисион и лелката от СиБанк го пише, само че проблемът е че нямаш история за плащането освен летящото платежно, което аз сега не мога да намеря за тия 20 лева ... всичко си плащам през банкирането точно заради историята на плащанията, ама тоя път за 20 лева реших да спестя обикаляне и гледай какво става ... само да ме върнат от границата заради такава простотия и ще ги псувам на висок глас по всички форуми


Svetlix
Мнения: 1192
Регистриран на: Вто 08 авг 2006 19:30
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Re: Проверка на актове към КАТ по интернет

Мнениеот Svetlix » Пон 02 юли 2018 22:22


История можеш да имаш ако ги наредиш от твоята сметка. Иначе само платежното ти остава като доказателство. И ест си длъжен, да си го пазиш. В противен случай си плащаш за дубликат на документ.

Очаквайте скоро сметката по която се плащар фишовете и актовете (BG41BUIB....), да бъде променена. Ще има момент в който и новата и старата сметка ще са активни.

ПС: Вече няма СИБАНК ...


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 893
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Проверка на актове към КАТ по интернет

Мнениеот viksanlg » Пон 02 юли 2018 22:56


Наистина човек е длъжен да си пази платежното, но до кога?Едва ли цял живот...На 5 май бах направил за пъри път проверка и нямах никакви глоби,а днес правя проверка и ми излиза една глоба от 2005 година 20 лева! Отивам в кат и искам справка и ми казват ,че нямам неплатени глоби...ЕЕЕ питам аз ,ако им излезе на таблетите на полицаите,че имам както на мен ми излиза и дори да искам да платя в кат как да стане, ако при тях не излиза нищо..!След като то е минал давностния срок за събиране на и глоби,данъци и такси държавата казва ,че няма да ги изисква ,за какво да си пазя документите лично аз 13 години!
П.П.Поине в КАТ Варна на гишето където е баката пише СИБАНК ,незнам иначе как би трябвали да се казва...


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проверка на актове към КАТ по интернет

Мнениеот VWGT » Пон 02 юли 2018 23:39


по документи вече няма сибанк, но лелката, гишето, схемата ... всичко си е едно и също.

намерих си платежното, прибирам си го в колата да си го возя.


helikamov
Мнения: 286
Регистриран на: Сря 10 дек 2008 10:18
Автомобил: TOYOTA AVENSIS
Двигател: 2WW 2017
Местоположение: Велико Търново

Re: Проверка на актове към КАТ по интернет

Мнениеот helikamov » Вто 03 юли 2018 7:25


Тия са ненормални.............
Вчера ми излезе НП от 2003г. за 30 лв. Преди половин час системата им не работеше.
Щях да тръгвам да плащам.
Сега проверявам и нямам задължения. Е гаси и системите и КАТ и НАП и чудесиите............


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4412
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Проверка на актове към КАТ по интернет

Мнениеот Pet_rov » Вто 03 юли 2018 7:45


И аз току-що проверих, вчерашните задължения от 2003 и 2006 ги няма - смешници...


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проверка на актове към КАТ по интернет

Мнениеот VWGT » Вто 03 юли 2018 7:49


моите всичките изчезнаха ...
но сега къде е грешката, вчера ли имаше проблем или днес имат проблем?
тази "услуга" е несериозна, като нищо можеш да платиш несъществуващо задължение ... и съм много сигурен, че КАТ пари не връща



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта