Трета регистрационна табела за багажник за велосипеди на теглича

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6044
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Трета регистрационна табела за багажник за велосипеди на теглича

Мнениеот DoH_KuXoT » Пон 21 авг 2017 11:44


Зачестиха случаите с глобени водачи на автомобили превозващи велосипедите си на стойка за монтаж на теглича. Проблема е закриването на регистрационната табела на автомобила и задните светлини. Тук накратко ще Ви разясня процедурата да сте изрядни и безопасни за останалите водачи и за себе си.

Стъпките са лесни и пътечката вече е отъпкана от колегите многократно , така че и в КАТ вече не Ви гледат с недоумение какво се опитвате да им кажете.

Днес отидох в КАТ Дървеница, гише 15-16 Деловодство, искате заявление за издаване на трета рег.табела, попълвате в свободен текст, прикачвате предварително направено копие на големия талон на автомобила , документ за стойката за номера или теглича, може фактура, касов бон, книжка с упътване, снимана корица или дори снимка от интернет, за да се онагледи на какво ще се монтира. Това е всичко, дават Ви входящо номерче и след 10 дни отивате с автомобила, на който сте монтирали стойката и Lightboard-a с място за номера. Монтират Ви номера , плащате си таксата, която ще споделя каква след като мина и през това.

Аз лично ще го ползвам с багажник thule 970
Изображение


със закачена бленда (lighy board) thule 976
Изображение

като имам и молба за съдействие от Вас, искам да закупя и стойките за тази светлинна бленда, но навсякъде са изчерпани като количество, ако не ги намеря ще си ги направя, не са някаква философия, но не бих се занимавал ако ги има готови , та някой ако удари едно рамо с инфо от къде мога да ги взема ще съм благодарен

това са стойките thule 9761
Изображение
Изображение


Ето и видео на потребител на байкърския форум, който е заснел как го глобяват.




Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6044
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Трета регистрационна табела за багажник за велосипеди на теглича

Мнениеот DoH_KuXoT » Вто 12 сеп 2017 16:18


минах през цялата процедура - 30.18лв , вече съм с нови талони, малкия е двустранен, процедурата е както колегата е обяснил, за което много благодаря. Чакане 1 час точно. Монтирах си го сам въ преки, че имам платени 2 лв за монтаж, нитове няма, 6 лв ми взеха за да ми прочетат рамата и номер на двигателя на каналите, 2лв ми взеха за попъване на заявлението което си предават вътрешно от един отдел в друг, 6,18лв за самата табела, при мен си ми ги взеха на касата, 5 лв комисионни за банката, свидетелство регистрация ремаркета са ми взели още 9лв и на всяка от отделните суми по левче комисионна общо 5лв...

Като цяло вече пътеката е отъпкана въпреки, че отделни индивиди се почесват тъпо по главите :D

ето и кратък гид, по който се водех, благодарности на колегата от байкърския форум vlekov направо го цитирам, безупречно го е обяснил!!!
"- Отделяте си може би два часа от работния ден;
- Товарите багажника, палите колата и газ към КАТ;
- Паркирате вътре покрай сградата с каналите и се нареждате на опашката пред аквариума на входа. Когато ви дойде реда, подавате на гишето "етикета от солети", на който е написан входящия номер на вашата молба, обяснявате, че сте за трета табела за вело-багажник, подавате също голям+малък талон, лична карта и полица за застраховка ГО. Девойката им тегли по един телбод, въвежда данните в системата и ви подава заявлението, което е попълнила на компютъра вместо вас. Към него са прикрепени с въпросния телбод двата ви талона и етикета от солети. Плащате си таксата за табелата и отивате до бялата будка в двора с каналите, в която стои полицай, който ви взима талоните с етикета от солети и заявлението, и ви посочва канал, пред който да се наредите. Да уточня, че не е лошо периодично да обяснявате, че става дума за трета табела за вело-багажник, тъй като ще срещнете не един озадачен поглед.
- Нареждате се на канала. Когато ви дойде реда влизате, гасите двигателя, вдигате капака, проверяват ви VIN и сериен номер на мотора, показвате багажника, обяснявате, че вече сте дали необходимия документ за багажника (тъй като мен ме попитаха тоя багажник няма ли някакъв документ, аз обясних, че вече съм дал необходимото в деловодството заедно с молбата отпреди две седмици, а в себе си друго не нося в момента), следва кратко кумене от страна на персонала и ви пращат в секция "Регистрация", откъдето ще ви дадат табелата и новите талони;
- Изкарвате колата от канала, паркирате някъде и се нареждате на опашката пред секция "Регистрация", където чакате с трепет да чуете името си. В един момент ви извикват, връчват ви табелката с червен шрифт и двата нови талона и това е, всичко приключва, свободни сте да монтирате табелата както намерите за добре на багажника, няма нитове, няма чудеса. В моят случай багажника имаше предвидени три отчупващи се щипки, които са отляти заедно с пластмасовия панел, върху който се монтира табелата. Отчупвате ги, защипвате си табелата и си заминавате по живо, по здраво. Пак повтарям, НЯМА НИТОВЕ.
В новия малък талон, който вече е двоен, сгъваем, е записано, че имате издадена трета регистрационна табела с еди-кой си номер.
При мен всичко приключи за около 40 минути с чакането."
Прикачени файлове
viber image.png


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6148
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Трета регистрационна табела за багажник за велосипеди на теглича

Мнениеот VWGT » Сря 13 сеп 2017 13:41


Евала, ако смениш номерата на колата (само тях, не цялата кола) пердполагам се сменя и третата табела?


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6044
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Трета регистрационна табела за багажник за велосипеди на теглича

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 13 сеп 2017 14:56


VWGT написа:Евала, ако смениш номерата на колата (само тях, не цялата кола) пердполагам се сменя и третата табела?

би следвало да е така, тъй като третия номер е същия като другите два, само дето е червен и с една малка единичка между CA и цифрите


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18715
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Трета регистрационна табела за багажник за велосипеди на теглича

Мнениеот hooligans » Сря 13 сеп 2017 15:55


Какво ще рече "етикета от солети"?


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Трета регистрационна табела за багажник за велосипеди на теглича

Мнениеот polovera_9n3 » Сря 13 сеп 2017 16:05


Баркода от биляжката :beer


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6044
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Трета регистрационна табела за багажник за велосипеди на теглича

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 13 сеп 2017 20:22


hooligans написа:Какво ще рече "етикета от солети"?

Бележката с входящия номер , едно време солетите имаха хартиена бележка с дата и смяна която ги е произвела :smile


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6044
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Трета регистрационна табела за багажник за велосипеди на теглича

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет 05 апр 2018 14:06


Организирах издаване на трета регистрационна табела и за този пасат :love.vwclub

Изображение
Изображение


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Трета регистрационна табела за багажник за велосипеди на теглича

Мнениеот Курт Деликуртев » Чет 05 апр 2018 19:30


A с трети номер, направен от притежателя на автомобила на бяло фолио с черни букви и цифри няма ли да стане?


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Трета регистрационна табела за багажник за велосипеди на теглича

Мнениеот vucata » Чет 05 апр 2018 19:56


Не.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6044
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Трета регистрационна табела за багажник за велосипеди на теглича

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет 05 апр 2018 22:15


Курт Деликуртев написа:A с трети номер, направен от притежателя на автомобила на бяло фолио с черни букви и цифри няма ли да стане?

Ще стане, но няма да е законно и подлежиш на санкция.


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Трета регистрационна табела за багажник за велосипеди на теглича

Мнениеот Курт Деликуртев » Чет 05 апр 2018 22:33


По ваши думи едва ли не в КАТ не знаели за продедурата, вие сте били утъпкали пътеката.

А някакъв закон с параграф или наредба да цитирате?

В Германия си поръчваш трета табелка без никакви формалности, правят ти я на минутата! На нея няма никаква информация ( регистрационен печат или печат за технически преглед), както е на основната задна регистрационна табела. Затова не виждам смисъл от някаква процедура, контролният орган, ако те спрат, просто сравняват основната и допълнително сложената, ако няма разминавания си пътуваш нататък!

Добавка> във видеото полицията показа чл. 127 алинея (1) точка 4. Сигурно от Закона за движение по пътищата.

Последна промяна от Курт Деликуртев на Пет 06 апр 2018 1:32, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Трета регистрационна табела за багажник за велосипеди на теглича

Мнениеот vucata » Чет 05 апр 2018 23:11


Курт Деликуртев написа:По ваши думи едва ли не в КАТ не знаели за продедурата, вие сте били утъпкали пътеката.

А някакъв закон с параграф или наредба да цитирате?

В Германия си поръчваш трета табелка без никакви формалности, правят ти я на минутата! На нея няма никаква информация ( регистрационен печат или печат за технически преглед), както е на основната задна регистрационна табела. Затова не виждам смисъл от някаква процедура, контролният орган, ако те спрат, просто сравняват основната и допълнително сложената, ако няма разминавания си пътуваш нататък!

В Германия не е нужно и колата да е там. Но тук си има друг начин. Няма как да си слагаш ти каквито искаш номера. Същото е все едно в Германия да си сложиш на теб каквото ти изнася! Както там, така и тук има процедура.


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Трета регистрационна табела за багажник за велосипеди на теглича

Мнениеот Курт Деликуртев » Пет 06 апр 2018 1:20


Преди 3 години купих за шурея подобна макина за велосипеди, хваща се на теглича. Ще го питам той дали има подобен трети номер!


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6148
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Трета регистрационна табела за багажник за велосипеди на теглича

Мнениеот VWGT » Пет 06 апр 2018 8:15


http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.p ... faf59604cd
почни от първа страница



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 27 госта