Трета регистрационна табела за багажник за велосипеди на теглича

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Трета регистрационна табела за багажник за велосипеди на теглича

Мнениеот DoH_KuXoT » Пет 06 апр 2018 10:16


Той е писател, не е читател. Щом не вижда смисъл и шурея му няма табела значи няма нужда от табела.




Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Трета регистрационна табела за багажник за велосипеди на теглича

Мнениеот Курт Деликуртев » Пет 06 апр 2018 22:09


Четох, и аз да запитам, що требе да се занитва задния номер за купето?

Представи си купуваш кола нова за 100 000 лева и в КАТ при регистрацията ти правят една дупка, за да ти нитоват задния номер! Място, където ръждата почва да яде от првият ден!Такава простотия няма в нито една друга държава в Европа!

Вариантът да си свалиш задния номер и да го сложиш на макината за велосипедите отпада точно поради този факт!


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Трета регистрационна табела за багажник за велосипеди на теглича

Мнениеот muns61 » Пет 06 апр 2018 22:23


Вече не се занитва.


Потребителски аватар
fichtenweg
Мнения: 702
Регистриран на: Сря 13 юни 2007 9:01
Автомобил: Passat B5
Двигател: AHH
Местоположение: София

Re: Трета регистрационна табела за багажник за велосипеди на теглича

Мнениеот fichtenweg » Съб 07 апр 2018 0:33


Като изключим дупченето на ламарините и невъзможността да се премести номера, занитването на номерата има и хубава страна. Явно не са ви изчезвали номера от колите, или пък не ви е спирал нацупен гръцки полицай :mhihi


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Трета регистрационна табела за багажник за велосипеди на теглича

Мнениеот DoH_KuXoT » Съб 07 апр 2018 9:04


Курт Деликуртев написа:Четох, и аз да запитам, що требе да се занитва задния номер за купето?

Представи си купуваш кола нова за 100 000 лева и в КАТ при регистрацията ти правят една дупка, за да ти нитоват задния номер! Място, където ръждата почва да яде от првият ден!Такава простотия няма в нито една друга държава в Европа!

Вариантът да си свалиш задния номер и да го сложиш на макината за велосипедите отпада точно поради този факт!

Нитове не се слагат отдавна. Номера не може да го местиш и слагаш на различно от предвиденото за целта място. Другите 4 отвора за монтаж на основата на номера по-малко ли създават предпоставка за корозия?


Ivo_
Мнения: 719
Регистриран на: Вто 06 дек 2005 8:48
Автомобил: MK3 + T3 + МК5 Plus + MYLR
Двигател:

Re: Трета регистрационна табела за багажник за велосипеди на теглича

Мнениеот Ivo_ » Съб 07 апр 2018 23:38


Изчетох цялата тема в МТВ форума. В началото не можех да повярвам че това се случва съвсем скоро, на няколко пъти проверявах датите на постовете. Процедурата за изваждане на трети номер за ползване със стойка за велосипеди е направо абсурдна, както много други в БГ. Въпреки че четох уж внимателно, ми убегна един важен детайл. В новите талони какво се вписва, само това че колата има издадена трета табела или конкретния модел багажник?


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Трета регистрационна табела за багажник за велосипеди на теглича

Мнениеот icoico » Нед 08 апр 2018 8:35


Курт Деликуртев написа:...Стига една табела правена с фолио, на което на бял фон с черни букви и цифри се поставя номера от задната табела на автомобила...


Еми пробвай се. И пиши после тук по кой член са те изгърбили :mhihi


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Трета регистрационна табела за багажник за велосипеди на теглича

Мнениеот DoH_KuXoT » Нед 08 апр 2018 11:22


Курт Деликуртев написа:Иво, тя е абсурдна не само за теб, ама тук има едни ентусиасти, дето са дори горди, че са се сборили с КАТ и са си взели трети номер!

Овчедушие, че чак да припаднеш!

Да, не е нормално да се скриват стопове и габарити, да, не е нормално да не се вижда номера на леката кола, ама това не значи задължение за трети номер!!!

Стига една табела правена с фолио, на което на бял фон с черни букви и цифри се поставя номера от задната табела на автомобила.

А те подават молби в деловодството, губят си времето, после плащат за номер и монтаж, цял ден си отива нахалост!

Законът е създаден, за да се спазва, а не да се тълкува на маса и по форумите. За да ти се струва логично нещо трябва да умееш да се задълбочиш и да си обясниш някои неща. Регистрационната табела трябва да отговаря на много изисквания и норми, на които твоя номер от фолио не отговаря. Именно затова ще понесеш санкция от контролните органи.
Мога да ти дам още куп примери, защото съм се интересувал в детайли, но не виждам смисъл да те убеждавам, целта ми е да улесня хора, които искат да са изрядни, не да се доказвам пред форумните балалайки...


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Трета регистрационна табела за багажник за велосипеди на теглича

Мнениеот DoH_KuXoT » Нед 08 апр 2018 11:25


Ivo_ написа:Изчетох цялата тема в МТВ форума. В началото не можех да повярвам че това се случва съвсем скоро, на няколко пъти проверявах датите на постовете. Процедурата за изваждане на трети номер за ползване със стойка за велосипеди е направо абсурдна, както много други в БГ. Въпреки че четох уж внимателно, ми убегна един важен детайл. В новите талони какво се вписва, само това че колата има издадена трета табела или конкретния модел багажник?

Не се вписва конкретен модел багажник. Модела се представя в КАТ като основание да ти бъде издадена табелата.


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Трета регистрационна табела за багажник за велосипеди на теглича

Мнениеот Курт Деликуртев » Нед 08 апр 2018 11:32


DoH_KuXoT написа: Законът е създаден, за да се спазва, а не да се тълкува на маса и по форумите.


Аз питах още в началото кой е закона за задължителна трета табела?

Мълчание!


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Трета регистрационна табела за багажник за велосипеди на теглича

Мнениеот Vlad777 » Нед 08 апр 2018 11:35


някой да не ти е длъжен да ти търси закони? Не можеш да четеш ли, Google ли нямаш? Прост ли си?

Изтрих ти едно безсмислено мнение! Великден е! БЛАГ СЪМ! Иначе да си вече с трето предупреждение и в модула! ТОВА НЕ Е ЧАТ!


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Трета регистрационна табела за багажник за велосипеди на теглича

Мнениеот vucata » Пон 09 апр 2018 20:50


Курт Деликуртев написа:
DoH_KuXoT написа: Законът е създаден, за да се спазва, а не да се тълкува на маса и по форумите.


Аз питах още в началото кой е закона за задължителна трета табела?

Мълчание!

Направи си един номер бре. Колко му е?
Чл. 345. (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., бр. 10 от 1993 г.) Който си служи с
контролни знаци, издадени за друго моторно превозно средство, или със знаци,
неиздадени от съответните органи, се наказва с лишаване от свобода до една година
или с глоба от сто до триста лева


И понеже си мързел и си неук а спориш, че няма закон:
§ 6. В чл. 10 се правят следните изменения и допълнения:
1. Алинея 4 се изменя така:
„(4) Табелите с регистрационен номер се монтират в пунктовете за регистрация от служители на отдел/сектор „Пътна полиция“ при СДВР/ОДМВР на местата, определени от производителя. Монтаж на табели с регистрационен номер извън звената „Пътна полиция“ се допуска при идентификация на ПС извън пунктовете за регистрация и идентификация по реда на чл. 6, ал. 2, както и за ПС, за които не се изисква идентификация.“
2. Създават се ал. 9 и 10:
„(9) За ПС, на които се монтират багажници за превоз на товари, закриващи задната табела с регистрационен номер и имащи място, определено от производителя за монтаж на регистрационен номер, се издава трета табела с регистрационен номер. Третата табела с регистрационен номер отговаря на БДС 15980 и се издава за конкретно МПС със съдържание на номера на регистрираното МПС и с добавена допълнителна цифра в долния десен ъгъл.
(10) Редът за издаването на табелите по ал. 9 се определя от директора на ГДНП.“
..............
Преходни и заключителни разпоредби
§ 27. Наредбата влиза в сила от деня на обнародването й в „Държавен вестник“.
§ 28. Разпоредбите на § 6, т. 2, с която се създава ал. 9 в чл. 10, и § 17 влизат в сила от 1 юни 2015 г.


Ivo_
Мнения: 719
Регистриран на: Вто 06 дек 2005 8:48
Автомобил: MK3 + T3 + МК5 Plus + MYLR
Двигател:

Re: Трета регистрационна табела за багажник за велосипеди на теглича

Мнениеот Ivo_ » Вто 05 юни 2018 22:25


И така, да споделя нашият семеен опит от сблъскъка със системата.

Четох тук, четох в МТВ, подготвих текст на заявлението и подробни инструкции за баща ми, който трябваше да заяви издаването на трета табела с цел монтиране на багажник за велосипеди. Аз си мисля че съм го подготвил много сериозно и няма за какво да го върнат, но уви в КАТ Бургас са на друго мнение. Там са му поискали фактура за придобиването на въпросния багажник. Даже са отказали да му приемат заявлението. Разбира се баща ми опитал да обясни, че няма фактура тъй като багажника е подарък от мен и не разполага с фактура, а само с техническа спецификация и инструкция за употреба на конкретния модел, но дамата зад бюрото е била неприклонна.

Та питам се аз, защо е тази бюрокращина?! Нима може човек да си постави табелата на нещо различно от багажник за велосипед?! Нали ще бъде санкциониран за това. От друга страна физическо лице закупува стока от друго физическо лице, каква фактура, какви пет лева?! Аз имам два багажника, единият от които е купуван нов от магазина (не в БГ), за което получих само една касова бележка. Втория багажник, който съм подготвил за колата на баща ми, закупих втора употреба от местния продавалник. Сега трябва да творя договор за покупко-продажба, който евентуално да се надяваме да удовлетвори бюрократичните нужди на Бургаската администрация в КАТ.


nikral
Мнения: 96
Регистриран на: Пон 07 май 2018 17:57
Автомобил:
Двигател:

Re: Трета регистрационна табела за багажник за велосипеди на теглича

Мнениеот nikral » Сря 06 юни 2018 17:32


Не го вярвам това, колегите са утъпкали пътеката.

Последна промяна от Vlad777 на Чет 07 юни 2018 10:51, променено общо 1 път.
Причина: получаваш предупреждение за безполезно и безсмислено мнение - спам.


Потребителски аватар
fly_free
Мнения: 479
Регистриран на: Пет 15 юни 2007 10:17
Автомобил: т5
Двигател: вrr
Местоположение: София
Контакти:

Re: Трета регистрационна табела за багажник за велосипеди на теглича

Мнениеот fly_free » Чет 07 юни 2018 8:25


А как стои въпросът в Гърция с този велобагажник, там се заяждат за несваляеми тегличи.



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта