Трета регистрационна табела за багажник за велосипеди на теглича

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Потребителски аватар
VWGT
Автомобил:
Двигател:

Re: Трета регистрационна табела за багажник за велосипеди на теглича

Мнениеот VWGT » Пет 22 май 2020 19:09

това с представянето на документа е още едно от безумните неща по тази наредба, за да си легален на пътя трябва да фалшифицираш данъчен документ

mhi406vt
Автомобил: VW Touareg 3.0 TDI 240hp
Двигател:

Мнениеот mhi406vt » Пет 22 май 2020 19:36

Отивам Вторник за номера и аз, подготвил съм се вече.
CF472945-32F4-4653-BFD9-F608ECEF367C.jpeg

Пичове, ако сложа теглич на Кю-то, дали може със същата фактура да изкарам номера и за него. Огромна олигофрения ще е ако не мога, защо не мога да имам един багажник с два номера за двете коли, нали се сменят номерата

Потребителски аватар
DoH_KuXoT
VW експерт
VW експерт
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот DoH_KuXoT » Пет 22 май 2020 19:56

Ще можеш разбира се, дай им копие на фактурата

Потребителски аватар
samo_pechka
VW експерт
VW експерт
Автомобил: yamaha drag star 1100
Двигател: V-twin 2002

Мнениеот samo_pechka » Пет 22 май 2020 20:21

Големи драми това с регистрацията и третия номер. Недоумявам пред какво трябва да се изправиш за да получиш такава.....
Тази инструкция за монтаж: какъв е проблема да се направи по "образец" ? Питам за един приятел нали... И това с покупката от частно лице : ами накрая с кауффертграг :biggrin щом коли мотори и ремаркета може с такъв , що да не може един тъп багажник ?! Баси ако не може...
Аз навремето бях питал за такъв номер, но явно бях "изпреварил" много времето , не се предлагаше въобще такава услуга, дори си мислех един номер от немско с моите букви и числа. Бях ангажирал и юрист , да "измисли" нещо по въпроса ми. Но така и останаха нещата, недовършени...

Потребителски аватар
VWGT
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот VWGT » Пет 22 май 2020 21:28

немските номера са с различен шрифт и много ще бие на очи, иначе няма проблеми с поръчката :)

Потребителски аватар
Кайзен
VW експерт
VW експерт
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот Кайзен » Съб 23 май 2020 7:51

samo_pechka написа:И това с покупката от частно лице : ами накрая с кауффертграг :biggrin щом коли мотори и ремаркета може с такъв , що да не може един тъп багажник ?! Баси ако не може...

Последната ми играчка (Suzuki Swift 1998) я купих за 200€ без "кауффертграг". Даваш парите, вземаш талоните, ремонтираш, TÜV, регистрираш и продаваш с нов TÜV, също без "кауффертграг". В Kfz-Zulassungsstelle-то никой не търси договор ("кауффертграг") за нищо.

Потребителски аватар
samo_pechka
VW експерт
VW експерт
Автомобил: yamaha drag star 1100
Двигател: V-twin 2002

Мнениеот samo_pechka » Съб 23 май 2020 10:41

За Германия е друго, щом си стиснал големия бриф-край , ти си собственика , нищо, че пише друго име в него. Не съм сигурен обаче дали няма значение и самият автомобил, дали ако е някакъв скъп , по-нов примерно, може пак без кауффертраг.
Тук ( в България) зорлем те карат да "изфабрикуваш" дикименти. Пред немците си чист, пред българите-не. Върви разбери логиката. Уж ЕУ, уж еднакви правила , да ама не.
VWGT написа:немските номера са с различен шрифт и много ще бие на очи, иначе няма проблеми с поръчката :)

Да, така е.
П.п. отклонихме се от темата :redface

Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”