Ситуация

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Потребителски аватар
ivo_555
Мнения: 1913
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 11:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Ситуация

Мнениеот ivo_555 » Вто 31 окт 2017 12:46


В такива ситуации само КАТ може да вземе решение. За да сте подготвени и за други ситуации, ще ви дам пример и аз две напълно реални. Първата е, излиза някой от еднопосочна улица срещу движението, пада ни се дясно стоящ, блъскаме го, ние сме виновни, той си носи отговорност за неговото нарушение, ние за ПТПто, щото ни се пада дясно стоящ, нищо че е срещу движението.

Втората: кола спира за да прави забранен ляв завой, задния я блъска, веднага ще кажете задния е виновен, да ама не, писаха предния виновен за птпто, защото е спрял рязко и неправилно на пътя без причина. На задния не съм сигурен дали изобщо му писаха за неспазване на дистанция, но така или иначе не беше виновен за катастрофата. Така, че внимавайте и едно наум, защото не винаги нещата са така както си ги мислим.




Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 893
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Ситуация

Мнениеот viksanlg » Вто 31 окт 2017 19:37


И именно за това си има съд да осъдиш кат за некомпетентноста им...


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Ситуация

Мнениеот Iezekil » Вто 31 окт 2017 23:00


Едно е да заобиколиш кофа за боклук или дупка,друго е редица паркирани автомобили.Тоя синия как предприема маневра извъобще?


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6148
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ситуация

Мнениеот VWGT » Чет 02 ное 2017 17:11


не съм много по темата, ама скоро въвеждат бонус-малус системата, така че за каското да знаете че ИМА значение, кой е виновен :)
при следващото каско ще му надуят премията, независимо в коя компания се премести


zheliio
Мнения: 2
Регистриран на: Пет 16 мар 2012 19:44
Автомобил: Golf 4
Двигател: AJM 2000
Местоположение: Карнобат

Re: Ситуация

Мнениеот zheliio » Сря 20 дек 2017 11:24


Ситуацията с кофата е различна. Кофата е не повече от 2 метра и мисля си имал добра видимост за ситуацията в кръстовището.



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта