Я да ви видя в тази ситуация.... каква е последователността на това кръстовище ?

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Я да ви видя в тази ситуация.... каква е последователността на това кръстовище ?

Мнениеот gergeto » Чет 07 дек 2017 22:01


За конкретната ситуация- ако пред мен има знак стоп , а на тоя насреща -знак 1 и как аз трябва да му видя гърба на тоя знак 1 , та да спазя "предимството " особено ако тоя знак е зад едно дърво , примерно ? И в крайна сметка -що за идиот трябва да си при такава ситуация да сложиш един с/у друг 2 различни знака. :no




Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Я да ви видя в тази ситуация.... каква е последователността на това кръстовище ?

Мнениеот Andonov » Пет 08 дек 2017 7:50


Чета темата и се смея как може да има толкова незапознати хора с ЗДП и спорят. Навсякъде пише че въпросните знаци (Б1 и Б2) осигуряват предимство на движещите се по пътя с предимство, което прави двата знака равнозначни без значение как се дава предимството (с или без спиране).След като няма указателна табела, че пътя с предимство изменя своята посока значи пътя с предимство е тоз който пресичате (напречния), а от там нататък се отнасят (между мен и отсрещният) правилата за преминаване през кръстовище, т.е. дясно завиващ или движещ се направо.


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Я да ви видя в тази ситуация.... каква е последователността на това кръстовище ?

Мнениеот milmar » Пет 08 дек 2017 11:59


Покрай тази и подобни теми е добре човек да реши OnLine листовките. Аз го направих и резултатите са плачевни :smile . Най-вече заради въпросите за трамвай, регулировчик, на колко метра от пешеходна пътека е забранено паркирането и разни подобни "зубрачески". Така или иначе нямаше да изкарам :confused . Навремето, когато аз карах курса (преди 20-30г) пак беше с листовки и бях от малкото с 0 наказателни точки.


batmit
Мнения: 840
Регистриран на: Вто 14 авг 2012 22:48
Автомобил: Golf IV
Двигател: AKL 2000
Местоположение: Plovdiv

Re: Я да ви видя в тази ситуация.... каква е последователността на това кръстовище ?

Мнениеот batmit » Съб 09 дек 2017 5:42


Колеги вместо да се припирате прочетете 5-тия пост, много точно го е написал колегата. Същата ситуация я има в учебното помагало за кандидат шофьори. Първо минават движищите се по пътя с предимство. След това е ред на движищите се по пътя без предимство /има, няма знаци това е път без предимство/ - по него минават първо движищите се направо и надясно, а накрая движищите се наляво. Всичко това се отнася за нерелсови ППС.
Много сложно 9 стр. тема. Пътни полицаи и инструктори намесихте, ако са дали такъв отговор, ми те много знаещи.
Много внимавайте на Т-образно кръстовище, ако е на равнозначни пътища, нерелсовите ППС се ръководят от правилото на дясно стоящия.


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Я да ви видя в тази ситуация.... каква е последователността на това кръстовище ?

Мнениеот gergeto » Пон 11 дек 2017 14:59


Май доста хора не знаят за някои "промени" в правилника относно "предимството" на завиващия наляво , както си личи от това видео.А идиотите във видеото няма да ги коментирам.
https://nova.bg/news/view/2017/12/11/20 ... %B5%D0%BE/



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта