В момента е Сря 21 ное 2018 5:53
Фолксваген България - Volkswagen Bulgaria

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Отговори  [ 22 мнения ]  Отиди на страница 1 2 Следваща
Автор Съобщение
Мнение Заглавие: Ситуация на пътя - засичане на джигит в бус лентата Публикувано: Пет 06 окт 2017 19:48 
Извън линия

Автомобил:
Двигател:
Колеги,

Чудя се от известно време за следната ситуация, проверих в търсачката, но не ми излезе подобен въпрос да е бил обсъждан, извинявам се ако вече е.

Ситуацията е следната:
1. Джигита си джитка в бус лентата, пича си кара в следващата, нормална лента за автомобили
2. Кръстовището наближава
3. Непосредствено след като бус лентата свърши, пича си дава десен мигач и предприеме маневра да влезе в дясната лента, която вече НЕ Е бус лента и засича джигита, който излиза от бус лентата , следва катастрофа

Чисто теоритично, ако приемем, че може да се докаже пред катаджиите, че точно така се е развила ситуацията, кой би следва да бъде виновен за ПТП:

1. Пича, защото не е пропуснал автомобила с предимство (движещ се в своята си лента, макар и в нарушение)
2. Джигита, защото се движи в непозволена лента, съответно губи своето предимство
3. И двамата
4. Не се знае

Поздрави :)

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Ситуация на пътя - засичане на джигит в бус лентата Публикувано: Пет 06 окт 2017 20:29 
Извън линия

Автомобил:
Двигател:
Зависи кой е джигита-поне в БГ е така.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Ситуация на пътя - засичане на джигит в бус лентата Публикувано: Пет 06 окт 2017 20:43 
Извън линия

Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Черен жИп винаги е с предимство.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Ситуация на пътя - засичане на джигит в бус лентата Публикувано: Пет 06 окт 2017 20:48 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
"Нормална" ситуация преди кръговото на "Сточна гара".
Пича е предприел маневра и е реализирал челаф - пича е виновен.
Джигита никога не е стъпвал в бус лентата.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Ситуация на пътя - засичане на джигит в бус лентата Публикувано: Пет 06 окт 2017 20:55 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: SEAT Cordoba
Двигател: TDI 1.9 ASV
Колкото и странно да звучи, аз съм попадал в такава ситуация, при това наскоро във Варна. Непосредствено след свършването на бус лентата подадох мигач и тръгнах да навлизам в сектора за десен завой и едновременно с това (някак по интуиция погледнах в огледалото) и видях връхлитащ джигит, който успя да бипне преди да стане ПТП. Точно тогава се замислих, кой ще е виновен. Отговора, макар и странно, вероятно щеше да е,че аз съм този който е виновен, понеже при промяна на движението и навлизане в друга лента е трябвало да се уверя, че лентата е свободна. Още повече, че по тази лента можеше да се движи и автобус. Или иначе казано, онзи си носи отговорността за неговото нарушение, а аз съм длъжен да не изхождам от хипотези, а да спазвам стриктно правилника, т.е. при промяна на посоката на движение и смяна на лентата, освен да подавам мигач, да се съобразявам с движещите се в нея МПС. Друг е въпроса, ако вече бях успял да навлезя в сектора и онзи ме надънеше отзад - тогава със сигурност той щеше да е виновен.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Ситуация на пътя - засичане на джигит в бус лентата Публикувано: Пет 06 окт 2017 22:36 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил:
Двигател:
Като знам един приятел полицай как се прибира за по-бързо все по бус лентите,е ясно кой ще е виновен ако стане ПТП :wink А иначе по казуса,този отпред е длъжен да се увери ,че не пречи на някой отзад с маневрата си,това че онзи отзад е в бус лента може да е за глоба по друг параграф,но за самото ПТП ще е виновен престрояващия се :exclaim

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Ситуация на пътя - засичане на джигит в бус лентата Публикувано: Пон 09 окт 2017 10:50 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил:
Двигател:
според нашите ченгета най-вероятно ще има двама виновни:
- виновен е пича, заради това, че е причинил ПТП, като е сменил лентата без да осигури предимство
- виновен е и джигита, заради това, че е карал в бус лентата

всички сме чували за ситуацията когато стоиш спрял на светофар, отзад някой те изхамалва, а ти си виновен, че отскачаш и удряш този отпред.

има и добра страна, джигита вече ще знае, че докато е в бус лентата може да му налетят :)

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Ситуация на пътя - засичане на джигит в бус лентата Публикувано: Вто 10 окт 2017 7:22 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил:
Двигател:
VWGT написа:
...всички сме чували за ситуацията когато стоиш спрял на светофар, отзад някой те изхамалва, а ти си виновен, че отскачаш и удряш този отпред...

Аз съм участвал веднъж. Акта го писаха на задния, не стана изобщо въпрос за съвина.

П.С. Относно кой каквото е чувал...тия дни в един друг форум участник се оплака, че на Витиня му забърсал преден ляв калник автобус с протестиращите работници "Емко"-вци, прибиращ се в дясната лента. Дошла полиция, поприказвали с шофьора на междувременно появилия се отнякъде неиндентифициран черен мерцедес и направо дошли при него с въпроса "кажи сега, как засече рейса?" :rolleyes

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Ситуация на пътя - засичане на джигит в бус лентата Публикувано: Вто 10 окт 2017 8:15 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: VW Jetta 1990
Двигател: PN
VWGT написа:

всички сме чували за ситуацията когато стоиш спрял на светофар, отзад някой те изхамалва, а ти си виновен, че отскачаш и удряш този отпред.

Колега, ти може да си чувал, но аз съм участвал в такова ПТП, където аз бях виновен с пострадали два автомобила. Полицаят го написа като "верижна катастрофа" и ми обясни, че след удара щом има пострадали повече от две МПС (включително и моето) го пишат така. Платих си чинно акта 100лв. и ми отнеха 4т. от талона. Това стана точно на светофар.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Ситуация на пътя - засичане на джигит в бус лентата Публикувано: Вто 10 окт 2017 8:24 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: [GolfMK4] [W211]
Двигател: [ALH++ 01] [220CDI 05]
И ти не го ли обжалва?

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Ситуация на пътя - засичане на джигит в бус лентата Публикувано: Вто 10 окт 2017 8:32 
Извън линия
Потребителски аватар

Аз си бях виновен, кое да обжалвам? Реално аз причиних ПТП-то. Ударих една кола, а тя удари предната.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Ситуация на пътя - засичане на джигит в бус лентата Публикувано: Вто 10 окт 2017 8:58 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: [GolfMK4] [W211]
Двигател: [ALH++ 01] [220CDI 05]
Извинявай, аз разбрах, че си бил първа кола на светофар зад теб е имало друга и нея са ударили, а накрая тебе са те изкарали виновен :mhihi

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Ситуация на пътя - засичане на джигит в бус лентата Публикувано: Вто 10 окт 2017 18:11 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Е да де,тя идеята беше а средната кола,задния е ясно,че е виновен.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Ситуация на пътя - засичане на джигит в бус лентата Публикувано: Вто 10 окт 2017 18:16 
Извън линия
Потребителски аватар

На средната кола не му писаха нищо на момчето ( двамата духахме на дрегера - отрицателни проби ). Само попитаха пътниците дали има някой ранен или всички са добре. Мен ме привикаха да пиша обяснения и ми взеха талона мисля, докато излезе постановлението.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Ситуация на пътя - засичане на джигит в бус лентата Публикувано: Пон 30 окт 2017 10:38 
Извън линия

Автомобил: Polo Harlequin+Sharan V6 4Motion
Двигател: AEE 1995+AYL 2004
На Джигита не му е позволено да изпреварва от дясно :screwy така че гори пред полицейските органи ако те са неподкупни :censored2 разбира се.

Нагоре

Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 22 мнения ]  Отиди на страница 1 2 Следваща

Всички времена са UTC+02:00