Знак B-28 и отибвка/кръстовище

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
goforit
Мнения: 89
Регистриран на: Чет 19 юли 2012 10:47
Автомобил:
Двигател:

Знак B-28 и отибвка/кръстовище

Мнениеот goforit » Пон 15 яну 2018 0:05


Здравейте,

Интересно ми е да чуя мнения относно знак "Забранено паркирането" B-28 и до къде важи и какво вие смятате за отбивка, кръстовище, разклонение или нещо друго :)

Ситуацията е следната: излизам от паркинг на търговски център и завивам на ляво. След 20тина метра спирам колата най в дясно на платното. Като си свърших работата и тръгнах към колата видях как един паяк вече ме беше изпреварил и заминаваше на някъде с колата ми ( бях в друг град и нямах идея на къде я води :D ). Огледах се на място, по принцип търсих телефон на наказателен паркинг или нещо такова, за да знам къде да си търся колата, но забелязах, че нямаше никакви знаци от изхода на паркинга до мястото където бях спрял, както и по-рано не видях да има проблем да спра там. 30-40 метра по-нагоре ( пада се преди кръстовището за паркинга на търговския център) имаше знак B-28 както и такъв за автобусна спирка.

Интересно ми е да чуя други мнения? В подобна ситуация как можех да знам че там не може да се спира? По принцип като паркирам на непознато място и имам някакви съмнения се връщам пеш малко назад да видя дали няма някой знак, но тоя път дали от бързане или разсейване не го направих. Не искам да се оправдавам или да се правя на невинен. Не съм бил достатъчно внимателен, платил съм си каквото трябва. На същото място имаше спрени още поне 10 автомобила, като и пред и зад мен имаше други коли, но явно този с "чужда" регистрация печели :D




Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Знак B-28 и отибвка/кръстовище

Мнениеот icoico » Пон 15 яну 2018 6:58


В 28 важи до следващото кръстовище, за разстояние, указано на допълнителна табела или до отменящ знак. В нашенския правилник обаче със симпатично мастило е дописан още един член,"у чуждо село и керемидите бият" :mhihi Ако ти се занимава, можеш да се съдиш с тези пичУе, понеже нямат право да вдигат паркирани автомобили, не представляващи опасност за движението. Да не говорим, че по малките градове обикновено с паяка няма катаджия...


goforit
Мнения: 89
Регистриран на: Чет 19 юли 2012 10:47
Автомобил:
Двигател:

Re: Знак B-28 и отибвка/кръстовище

Мнениеот goforit » Пон 15 яну 2018 11:39


И аз така мисля, но от бързане да си взема колата и да се прибера не се замислих за някои неща. Не мисля да се занимавам да ги съдя, въпреки че сигурно си го заслужават :D Нервите и времето, които ще изхабя са повече отколкото ще получа накрая.



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 12 госта