Новите преносими камери радари на КАТ с триножници ARH S1

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8287
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Новите преносими камери радари на КАТ с триножници ARH S1

Мнениеот Stivi » Пет 13 апр 2018 17:54


И къде точно някой е написал,че се движи в лява лента /ако изобщо пътя е двулентов в посока/ и пречи на другите да го изпреварят !? Ако е двулентов с по една лента за посока как да пусне бързащите като отсреща има коли ?




Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11895
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Новите преносими камери радари на КАТ с триножници ARH S1

Мнениеот К.Одаджийски » Пет 13 апр 2018 20:27


Всеки ден карам по Ботевградско и по Владимир Вазов, прясно ремонтирани, 3 ленти разделени с мантинели и двата булеварда по широки от Цариградско, но с 50 км ограничение. Карам с макс 60 и съм много бавен. Всичко свирка и ме псува. Камионите ме натискат, ще ме ударят, ужасно е


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6148
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Новите преносими камери радари на КАТ с триножници ARH S1

Мнениеот VWGT » Пон 16 апр 2018 9:19


преди време имаше една акция на общината да промени максималната скорост по 5 булеварда, всички цитирани в тази тема
има ли някакво развитие по въпроса, или всичко е останало така?

ето малко по темата

http://econ.bg/%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%B8 ... _at.1.html

https://offnews.bg/ot-vas/razreshena-sk ... 44040.html

и един цитат от анализа на експртите, които са направили предложението за увеличаване на скоростта, което не знам дали е прието в крайна сметка.

Експертите подчертават, че увеличението на скоростта няма да увеличи катастрофите по тези трасета. След задълбочени изследвания специалистите установили, че шофьорите, които карат с много по-ниска скорост от действителната безопасна, имат по-голям риск да претърпят инцидент.


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18715
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Новите преносими камери радари на КАТ с триножници ARH S1

Мнениеот hooligans » Пон 16 апр 2018 14:37


i.stojanov написа:Чакайте сега. При ограничение 50, човекът кара с 60 и трябва да се отмести за тея дето много бързат. Правилно ли разбрах? Аз не мога да се съглася.


В много европейски страни след като изпревариш се прибираш в средна лента. Там го няма това да си кара в лява лента с ограничението, но явно са по-прости от нас ...


Потребителски аватар
Благовест
Мнения: 2117
Регистриран на: Нед 02 яну 2011 22:38
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Новите преносими камери радари на КАТ с триножници ARH S1

Мнениеот Благовест » Пон 16 апр 2018 14:57


i.stojanov написа:Чакайте сега. При ограничение 50, човекът кара с 60 и трябва да се отмести за тея дето много бързат. Правилно ли разбрах? Аз не мога да се съглася.

Да,при повече от една лента за движение в посока.
Дразнещо е да ровиш в багажника на двама едновременно,които карат един до друг,а не един зад друг с една и съща скорост.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6148
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Новите преносими камери радари на КАТ с триножници ARH S1

Мнениеот VWGT » Пон 16 апр 2018 15:56


hooligans написа:
i.stojanov написа:Чакайте сега. При ограничение 50, човекът кара с 60 и трябва да се отмести за тея дето много бързат. Правилно ли разбрах? Аз не мога да се съглася.


В много европейски страни след като изпревариш се прибираш в средна лента. Там го няма това да си кара в лява лента с ограничението, но явно са по-прости от нас ...

С един малък коментар от моя страна:
Независимо от скоростта, с която караш при това ... свободна ли е средната лента караш в нея, ако искаш и с 200. Но това е за магистрали.

А тук май става дума за градски улици, ленти за движение и тн, които не се делят на лява (скоростна), дясна (бавна). Въпреки това считам, че трябва да има колегиалност. Също и скоростта на ботевгрдаско не е нормално да бъде 50 км/ч.


Потребителски аватар
katmai
Мнения: 315
Регистриран на: Съб 05 юни 2010 19:32
Автомобил: VW Passat B8 Alltrack
Двигател: 2000 BiTDI CUAA
Местоположение: София

Re: Новите преносими камери радари на КАТ с триножници ARH S1

Мнениеот katmai » Пон 16 апр 2018 16:12


Благовест написа:
i.stojanov написа:Чакайте сега. При ограничение 50, човекът кара с 60 и трябва да се отмести за тея дето много бързат. Правилно ли разбрах? Аз не мога да се съглася.

Да,при повече от една лента за движение в посока.
Дразнещо е да ровиш в багажника на двама едновременно,които карат един до друг,а не един зад друг с една и съща скорост.


Аз само да кажа, че има едни такива бели знаци с черни стрелки и при такъв знак мога да си карам в която и да е лента, пък ти се пъни колкото си искаш.
Какво е колегиално е друг въпрос вече.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11895
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Новите преносими камери радари на КАТ с триножници ARH S1

Мнениеот К.Одаджийски » Пон 16 апр 2018 19:00


Ами нормално е в града да си избираш лентата, след 200 метра може да завиваш наляво, няма да караш в дясната или средната лента я!? Този дето рови по багажниците на колите пред него, може да си рови или да ги заобиколи.


i.stojanov
Мнения: 552
Регистриран на: Пон 02 май 2011 15:46
Автомобил: Golf 5 TDI
Двигател: BXE 2007
Местоположение: София

Re: Новите преносими камери радари на КАТ с триножници ARH S1

Мнениеот i.stojanov » Пон 16 апр 2018 23:03


Любимо ми е да си карам в ограничението и някой бързак да ми светка отзад. Всички ли пък имат спешна работа? Както вече се каза - знака със стрелките и закона ми дават правото да се движа, в която лента преценя и с ограничението. Съгласен съм, че на Цариградско с 50км/ч в най-лява лента е дебилно, но тук темата тръгна от друг коментар, а не дали е не е колегиално. Доста трябва да се пооспокоим по време на каране... Аз също полудявам при дебилно шофираме (а го има много), но правилата са си правила и вероятно в дадени случаи ще ни спасят.
Нито пътищата ни стават, нито манталитета.
И за да не е тотален офф: според мен тези камери намалиха доста средната скорост в и извън града.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11895
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Новите преносими камери радари на КАТ с триножници ARH S1

Мнениеот К.Одаджийски » Вто 17 апр 2018 7:06


Не са намалили нищо колега. Карам с 60 по моста на Владимир Вазов в дясната лента, покрай мен настава лудо състезание, автобуси, камиони, коли, всичко кара на кило кръв и метър кожа. Имам няколко видеа снимани, мога да ги пусна след като им вградя субтитрите за да се виждат скоростите


Потребителски аватар
IvanMan
джедай
джедай
Мнения: 10401
Регистриран на: Пон 23 май 2005 15:12
Автомобил: Golf 7 TDI Estate BlueMotion
Двигател: CRLB
Местоположение: София

Re: Новите преносими камери радари на КАТ с триножници ARH S1

Мнениеот IvanMan » Вто 17 апр 2018 8:17


Потвърждавам написаното от Ода-та.
Сутринта карам по околовръстното с 90 км/ч при ограничение 80 км/ч в средната лента, покрай мен и от ляво и от дясно се извършваха изпреварвания с доста по-висока от моята скорост.


владислав
Мнения: 668
Регистриран на: Чет 05 мар 2009 10:58
Автомобил: Seat Leon ST
Двигател: CAXC 2015 - TDI CRB
Местоположение: София

Re: Новите преносими камери радари на КАТ с триножници ARH S1

Мнениеот владислав » Вто 17 апр 2018 11:54


За новият радар (нали това е темата) да споделя лично - радар детектора е старичък whistler pro 58, не хвана нищо. Лично се върнах и постоях нарочно да видя дали ще засече нещо - Не. Другите в патрулките старите Астри ги хваща без проблем. Детектора е на стъклото, доколкото съм чел и в други автофоруми нарочно са насочени към бронята и номерата на МПС и трудно да може да се засичат от детекторите сложени на стандартните места - предно стъкло.
За видинчани стоят на бул. Панония - щъркелово гнездо, 2 пъти съм ги засичал там, без да живея постоянно във Видин явно е хранилката, естествено на 3 лентов булевард.


Потребителски аватар
fichtenweg
Мнения: 702
Регистриран на: Сря 13 юни 2007 9:01
Автомобил: Passat B5
Двигател: AHH
Местоположение: София

Re: Новите преносими камери радари на КАТ с триножници ARH S1

Мнениеот fichtenweg » Вто 17 апр 2018 12:13


Двата ми поста в темата по-долу повече касаят текущата тема, но става въпрос за цялостно решение:
(не-автоматизирания вариант е постване на локациите в тема като тази)
http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?f=102&t=474043&p=4650400


владислав
Мнения: 668
Регистриран на: Чет 05 мар 2009 10:58
Автомобил: Seat Leon ST
Двигател: CAXC 2015 - TDI CRB
Местоположение: София

Re: Новите преносими камери радари на КАТ с триножници ARH S1

Мнениеот владислав » Вто 17 апр 2018 22:33


Ок е waze, но някои да те вози и ти да ги вписваш, приятел живеещ в Лондон точно това направи докато аз го возех и ъпдеитна едни да не кажа "боклуци", щото в България точно така се държат.
Аз се возя сам на 90 % и нямам време за ъпдейт. На фона на многото загинали за 1 седмица колко ли съм актуален..... Но камерите за цитираните евро не са за протекция/ защита, а за хранилка...


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19662
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Новите преносими камери радари на КАТ с триножници ARH S1

Мнениеот Vlad777 » Сря 18 апр 2018 7:27


Вчера вечерта в тъмното, малко преди 21:00 ч камерата снимаше ето тук (бул. България в посока бул. Черни връх):
5522A40B-257C-4E5F-BDD9-6C96B1D46D09.jpeg
Бул. България



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта