Въпрос относно "пратка" чрез куриер СтарПост

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Потребителски аватар
instantaccess
Мнения: 689
Регистриран на: Сря 25 авг 2010 18:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bg

Re: Въпрос относно "пратка" чрез куриер СтарПост

Мнениеот instantaccess » Вто 27 фев 2018 11:47


Аз си платих глобата - превишение на скоростта, и то не от мен, а от един познат, на който бях дал колата миналото лято да ходи на море. Той си ми възстанови парите, затова не съм имал проблем. Ползвах и намалението, което от 30% и от 100лв падна на 70лв.
Тогава понеже питах служителката какво ще стане ако не си го потърся и тя това ми каза - отива в системата и после при една проверка излиза в таблета, и става както при колегата писал по-горе.
Така че всеки да си преценява дали да си плаща или не. Миналата година си оправях и фишове отпреди 5-6год., само че тогава писмото беше от НАП.
Не успях да гледам Господари-те, това което не ми хареса на мен е отношението на служителите в тази куриерска фирма. С това нежелание да си свършат работата, за която аз, като един данъкоплатец, им плащам.




Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1612
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Въпрос относно "пратка" чрез куриер СтарПост

Мнениеот MMX » Вто 27 фев 2018 11:54


instantaccess написа:С това нежелание да си свършат работата, за която аз, като един данъкоплатец, им плащам.

Аз си мисля, че фирмата е частна и заплатата не им я плаща никой с данъците си. А и доколкото се разбра, почти няма и заплати - работят докато им издържи търпението и после следващия оптимист.


Потребителски аватар
instantaccess
Мнения: 689
Регистриран на: Сря 25 авг 2010 18:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bg

Re: Въпрос относно "пратка" чрез куриер СтарПост

Мнениеот instantaccess » Вто 27 фев 2018 11:57


Да, предполагам, че е частна.
А пратките достигат до адрес или биват доставени, ако някой плати. В случая едно писмо, за да се достави трябва някой да плати. Аз не съм дал пари за доставка, следователно е подателя. В случая това беше ОД на РПУ Търговище, те са държавна (засега) институция.
Не вярвам писмата да ги разнасят на "добра воля".

п.п.А за това, че заплатите са ниски или не се плащат навреме си е виновен работодателя. В централния ( и единствен) офис в София две от трите служителки бяха в предпенсионна възраст....къде да ходят, кой ще ги вземе.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1612
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Въпрос относно "пратка" чрез куриер СтарПост

Мнениеот MMX » Вто 27 фев 2018 14:10


Поне теоретично това е универсален куриер, а не частна фирма, която върши работа на МВР срещу много пари. Дори да е така, данъците ни отиват за да има какво да харчи собственика и съответният министър, а не за заплати на служителите - за тях е много малък %. Да я бяха кръстили КАТ-Пост да е по-ясна работата.



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта