Въпрос относно "пратка" чрез куриер СтарПост

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Потребителски аватар
instantaccess
Мнения: 689
Регистриран на: Сря 25 авг 2010 18:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bg

Въпрос относно "пратка" чрез куриер СтарПост

Мнениеот instantaccess » Вто 13 фев 2018 12:11


Здравейте колеги, не успях да намеря подобна тема в този подфорум, затова пускам нова. Ако се повтаря, моля дайте линк към темата.
От вчера имам стикерче на входа на блока, че куриер на СтарПост ме е посетил на адрес. Днес звъннах на националния им телефон и ми казаха единствено, че имам писмо от МВР - предполагам снимка, едва ли е нещо друго.
Служителя ми поиска телефон за връзка и аз го попитах защо му е такъв и той каза, в такъв случай да се обадя в петък следобяд. Не пожела да ми даде адрес на офис, където да си взема писмото. Не пожела и да ми отговори на въпросите, които ще задам и тук, ако някой се е сблъсквал:
- От кога започва да тече давността - от датата на клеймото или от датата на връчване? Знаете, че много събирачи на задължения работят по този начин - считат дадено писмо за връчено от датата, в който е потърсен потърпевшия.
- Дали мога да си променя мястото на получаване на писмото - през деня съм на работа и съответно не съм на домашния ми адрес.

Всяко инфо е добре дошло, за да знам какво да очаквам.
Благодаря предварително!




Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1612
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Въпрос относно "пратка" чрез куриер СтарПост

Мнениеот MMX » Вто 13 фев 2018 12:26


От датата на връчване е уж, макар че ме съмнява как връщат обратна информация. Имах подобно занимание със СтарПост, големи аматьори са. В "офиса" им отварят една таблица с всички пратки за цялата страна и ровят вътре. Разносвачът беше излязъл отпуска 4-5 дни покрай някакви празници и не оставил недоставените писма в клона им, а си ги оставил вкъщи. Отивам да си търся писмото и ми казват да чакам почти 1 седмица. Писах до централата им в София да си инструктират тъпаците - явно сами не могат да се сетят какво точно работят и как трябва да стават нещата. Явно някой големец от МВР си е направил частен куриер и си "пуска" поръчки покрай снимките на КАТ, но това е отделна тема. Мисля, че няма място за разсъждение, че държавна организация би трябвало да изпраща кореспонденцията си с държавната поща. А не да се измислят оправдания с конкурси и ниски цени.


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1931
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: Въпрос относно "пратка" чрез куриер СтарПост

Мнениеот beuchat » Сря 14 фев 2018 12:45


Може и да не е снимка.При мен беше същото.Писмо на вратата,че са ме посетили.Когато се обадих по телефона казаха,че имам пратка.Когато ги попитах каква пратка,понеже не очаквам нищо ми казаха писмо.Питах кой е подател и ми отговориха,че е държавна институция,т.е може да е МВР,НАП,но не казаха конкретно,защото знаят,че ако кажат кой е подател никой няма да отиде да си вземе пратката :mhihi .В крайна сметка се оказа,че са НАП,които ме приканват да си платя един фиш от преди няколко месеца,иначе им влизал в системата.
А за връчено наказателно постановление се смята,когато е връчено лично,т.е като си говорил по телефона нищо не могат да ти кажат,докато не го получиш лично.
А че са пълни аматьори съм доста съгласен,но както каза колегата над мен,някой пак си е въртял далавери и ги е избрал по обществена поръчка за връчване на НП.


Потребителски аватар
instantaccess
Мнения: 689
Регистриран на: Сря 25 авг 2010 18:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bg

Re: Въпрос относно "пратка" чрез куриер СтарПост

Мнениеот instantaccess » Чет 15 фев 2018 14:28


Значи, работил съм с доста куриери, ама тия наистина ме извадиха от обувките. 40мин им звъня на "националния" телефон, докато някой благоволи да вдигне. После отивам там в офиса и влизам за получаване. За мое нещастие си бях забравил листчето с номера на пратката и една служителка каза, че не може да ми я даде. :censored2 :censored2 :censored2 :censored2 Не можело по име да се търси :censored2 :censored2 :censored2 :censored2
Пълни смешници са тия.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1612
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Въпрос относно "пратка" чрез куриер СтарПост

Мнениеот MMX » Чет 15 фев 2018 14:53


Може да те търси по име, но е идиотка. Като търсих моята оная рови в една дълга таблица. Сигурно сега е още по-дълга, а тя няма понятие как да сортира или филтрира твоето име и затова за по-лесно казва "не може". Реално си мисли как ли ще прегледа 1000 реда да намери твоето име. А на "националния" телефон сигурно отговаря един човек, който освен това работи в някой софийски клон (ако са повече от 1 за София).

http://korespondentbg.com/bg/skandalen- ... te-na-kat/
http://epicenter.bg/article/MVR-si-izbr ... 43219/2/48
http://media-partner.info/%D0%BF%D1%80% ... %BA%D1%83/
https://bgrabotodatel.com/company/7553

Смърди на много мръсна корупция в МВР - който е дал държавните пари на някакъв напълно измислен куриер.


Потребителски аватар
Lupender
Мнения: 708
Регистриран на: Съб 29 окт 2011 18:22
Автомобил: SEAT Cordoba
Двигател: TDI 1.9 ASV
Местоположение: Благоевград

Re: Въпрос относно "пратка" чрез куриер СтарПост

Мнениеот Lupender » Чет 15 фев 2018 15:08


След пускането на коментираните във форума електронни услуги на МВР, неполучаването и неразписването на връчване на наказателно постановление, не предотвратява отнемането на свидетелството за управление. Пример - аз. Спират ме за непуснати фарове и почват да ровят из таблета - има ли качени там глоби, вземат свидетелството. Ако на другия ден платиш и отидеш в съответното РПУ където са отнели свидетелството, връщат свидетелството, но оставят талона за да ти пишат акт за това, че караш с неплатени актове. Та така, аз вече втори месец си чакам талона. Полицаите ми обясниха, че ако не се плати бързо (най-много до три дни) свидетелството може да отпътува заедно с талона и тогава дори да се плати ще се чака пристигането му с талона по каналния ред. Общо взето това е.
И друго - в момента глобите са супер солени! Приятел за 41 км над допустимото му дойде постановление от 600 лева.


Потребителски аватар
Xaxy
Мнения: 1568
Регистриран на: Вто 03 мар 2015 16:57
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: AFN 1.9 TDI 110

Re: Въпрос относно "пратка" чрез куриер СтарПост

Мнениеот Xaxy » Чет 15 фев 2018 19:15


Lupender написа:Приятел за 41 км над допустимото му дойде постановление от 600 лева.


Ако беше точно с 40 км,ще ше плати 400 лв и 6 точки,сега ще му отнемат 12 точки.

Имах си работа с въпросната куриерска фирма,ако не те намерят на адреа можеш си вземеш пратката само в петък след 11 часа поне за моя град е така,или търсиш куриера около блока няколко пъти, така сме се разминавали с куриера и после обикалям го намеря да си взема писмото


Потребителски аватар
Lupender
Мнения: 708
Регистриран на: Съб 29 окт 2011 18:22
Автомобил: SEAT Cordoba
Двигател: TDI 1.9 ASV
Местоположение: Благоевград

Re: Въпрос относно "пратка" чрез куриер СтарПост

Мнениеот Lupender » Чет 22 фев 2018 11:19


Днес ми пристигна талона. Глобата за каране с неплатени глоби е 20 лева, освен отнемането на книжката до заплащането им.


Потребителски аватар
vinixxx
Мнения: 1813
Регистриран на: Пет 31 юли 2009 11:52
Автомобил: Seat Altea
Двигател: BJB
Местоположение: Смолян

Re: Въпрос относно "пратка" чрез куриер СтарПост

Мнениеот vinixxx » Чет 22 фев 2018 16:57


чакам да ми излезне едно наказателно постановление.по пощата ли ще го пращат или аз трябва да отида до кат с акта да си го търся или идват шапкарите да го носят у нас,защото веднъж ми го донесоха вкъщи?


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1612
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Въпрос относно "пратка" чрез куриер СтарПост

Мнениеот MMX » Чет 22 фев 2018 17:15


Чак на крака да го носят... трябва да е за 300-500лв или да не си отговорил като са ти писали писмо.


Потребителски аватар
ivan_pop
Мнения: 806
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 17:51
Автомобил: OVB
Двигател: X18XE1
Местоположение: Плевен

Re: Въпрос относно "пратка" чрез куриер СтарПост

Мнениеот ivan_pop » Чет 22 фев 2018 21:28


Мен ме бяха снимали Декември 2016г. с превишена скорост.Някъде Март,Април 2017г. ми залепиха бележка на входа от СтарПост,че имам пратка и да отида в офиса им да си я получа.Аз по разни разни знайни и незнайни начини разбрах за какво иде реч.Не отидох да си взема пратката/писмо.И така 2-3 пъти.След това намирам бележка на входа,от кварталния полицай,че трябва да се явя в районното.На втория-третия път отидох и си получих акта.Заедно с акта имаше и бележка кога съм го получил.Запазих си тази бележка за получаване на писмото.След това обжалвах акта в законоустановения срок и спечелих.Акта беше за 150лв.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1612
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Въпрос относно "пратка" чрез куриер СтарПост

Мнениеот MMX » Пет 23 фев 2018 10:47


И защо не отиде още първия път, да обжалваш и да не създаваш занимания на себе си и на останалите? Това да знаеш какво ще има в писмото и да се скатаваш ми звучи като някой 21 годишен, който е готов на всичко да спести 50лв, но иначе трябва да има кола за да се показва.


Потребителски аватар
ivan_pop
Мнения: 806
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 17:51
Автомобил: OVB
Двигател: X18XE1
Местоположение: Плевен

Re: Въпрос относно "пратка" чрез куриер СтарПост

Мнениеот ivan_pop » Пет 23 фев 2018 20:38


MMX написа:И защо не отиде още първия път, да обжалваш и да не създаваш занимания на себе си и на останалите? Това да знаеш какво ще има в писмото и да се скатаваш ми звучи като някой 21 годишен, който е готов на всичко да спести 50лв, но иначе трябва да има кола за да се показва.

Ами защото аз може да съм виновен,ама полицаите и държавната администрация са поне 5 пъти по-виновни и безотговорни от мен!
Скоро гледах по новините,че една полицейска кола е ударила отзад кола(май Ауди 80 беше) някъде около София.
Пътните ченгета дето са дошли на мястото на инцидента са написали акт на човека с Ауди-то,че се движел с несъобразено низка скорост! :banghead
Някакъв коментар за това безочие на ченгетата?!
В случая ченгетата са се изплюли на законите,държавата и всички данъкоплатци!!!


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1931
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: Въпрос относно "пратка" чрез куриер СтарПост

Мнениеот beuchat » Пет 23 фев 2018 22:42


След малко ще дават репортаж по Господарите именно за въпросната фирма СтарПост.


Потребителски аватар
geleznia1
Мнения: 304
Регистриран на: Съб 15 ное 2014 16:42
Автомобил: golf 4
Двигател: 1.6 SR 98
Местоположение: Плевен

Re: Въпрос относно "пратка" чрез куриер СтарПост

Мнениеот geleznia1 » Пет 23 фев 2018 22:45


Точно и аз това щях да напиша-господарите да гледат.



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта