В момента е Вто 20 ное 2018 22:38
Фолксваген България - Volkswagen Bulgaria

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Отговори  [ 19 мнения ]  Отиди на страница Предишна 1 2
Автор Съобщение
Мнение Заглавие: Re: Въпрос относно "пратка" чрез куриер СтарПост Публикувано: Вто 27 фев 2018 11:47 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил:
Двигател:
Аз си платих глобата - превишение на скоростта, и то не от мен, а от един познат, на който бях дал колата миналото лято да ходи на море. Той си ми възстанови парите, затова не съм имал проблем. Ползвах и намалението, което от 30% и от 100лв падна на 70лв.
Тогава понеже питах служителката какво ще стане ако не си го потърся и тя това ми каза - отива в системата и после при една проверка излиза в таблета, и става както при колегата писал по-горе.
Така че всеки да си преценява дали да си плаща или не. Миналата година си оправях и фишове отпреди 5-6год., само че тогава писмото беше от НАП.
Не успях да гледам Господари-те, това което не ми хареса на мен е отношението на служителите в тази куриерска фирма. С това нежелание да си свършат работата, за която аз, като един данъкоплатец, им плащам.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Въпрос относно "пратка" чрез куриер СтарПост Публикувано: Вто 27 фев 2018 11:54 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил:
Двигател:
instantaccess написа:
С това нежелание да си свършат работата, за която аз, като един данъкоплатец, им плащам.

Аз си мисля, че фирмата е частна и заплатата не им я плаща никой с данъците си. А и доколкото се разбра, почти няма и заплати - работят докато им издържи търпението и после следващия оптимист.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Въпрос относно "пратка" чрез куриер СтарПост Публикувано: Вто 27 фев 2018 11:57 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил:
Двигател:
Да, предполагам, че е частна.
А пратките достигат до адрес или биват доставени, ако някой плати. В случая едно писмо, за да се достави трябва някой да плати. Аз не съм дал пари за доставка, следователно е подателя. В случая това беше ОД на РПУ Търговище, те са държавна (засега) институция.
Не вярвам писмата да ги разнасят на "добра воля".

п.п.А за това, че заплатите са ниски или не се плащат навреме си е виновен работодателя. В централния ( и единствен) офис в София две от трите служителки бяха в предпенсионна възраст....къде да ходят, кой ще ги вземе.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Въпрос относно "пратка" чрез куриер СтарПост Публикувано: Вто 27 фев 2018 14:10 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил:
Двигател:
Поне теоретично това е универсален куриер, а не частна фирма, която върши работа на МВР срещу много пари. Дори да е така, данъците ни отиват за да има какво да харчи собственика и съответният министър, а не за заплати на служителите - за тях е много малък %. Да я бяха кръстили КАТ-Пост да е по-ясна работата.

Нагоре

Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 19 мнения ]  Отиди на страница Предишна 1 2

Всички времена са UTC+02:00