Проблеми с КАТ

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Greyfare
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 14 мар 2018 20:07
Автомобил:
Двигател:

Проблеми с КАТ

Мнениеот Greyfare » Сря 14 мар 2018 20:14


Здравейте колеги,
Купих си кола нов внос Golf mkV. Това е първата кола нов внос, която купувам. Много ми хареса и с кеф като я взех отидох да я регистрирам. Знам че трябва да се плаща някаква еко такса и по пътя за кат видях някакъв офис да има табела плащане на екотакси, влязах дадах парите и уж вс е ок, ама в кат ми се заяждат казват че това била фалшива бележка и кво ли не. После в тоя съшия офис ни лук яли ни лук мирисали МЪРШИТЕ ГАДНИ,.... и не ми връшат парите и сега явно съм ги подарил на тия гадини.. Та, бележката която ми дадоха беше 1 такова като касова бележка. Може ли някой да публикува тук скорошна бележка за еко такса, нещо като образец или някоя със задраскани имена и данни, разбира се, за да не ме измамят пак. Сега колата ми стои и аз не смея да отида на друго място да не ме минат пак..
Благодаря ви предварително




Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1892
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Проблеми с КАТ

Мнениеот stefarata » Сря 14 мар 2018 23:08


Публикувай тук бележката която са ти издали , като прикриеш лични данни и данни за автомобила. Тези от тоя офис не трябва да ги оставяш така да си мамят хората... Обърни се и към КЗП щом имаш документ. Мисля, че много бързо от офиса ще оправят нещата като разберат че не си се отказал да си търсиш правата. Измекяри.....


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Проблеми с КАТ

Мнениеот Курт Деликуртев » Сря 14 мар 2018 23:26


Доколкото разбирам нямаш проблем с КАТ, а с фалшивата според тях бележка за платена еко такса? :screwy

Аз съм плащал няколко пъти подобни такси и никога не съм имал проблем. Поне напиши кой те е излъгал с адрес и име, за да не попадат и други от форума на тези измамници!


Greyfare
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 14 мар 2018 20:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблеми с КАТ

Мнениеот Greyfare » Чет 15 мар 2018 18:42


Адрес не мога да кажа,защото колата я взех от 1 от Пловдивските автокъщи в с.Труд . На път за КАТ просто видях шибания им офис..


Потребителски аватар
tomata
Мнения: 482
Регистриран на: Нед 11 юни 2006 18:21
Автомобил: VW Passat B5 Alhambra
Двигател: AWT AWC
Местоположение: Пазарджик

Re: Проблеми с КАТ

Мнениеот tomata » Чет 15 мар 2018 19:42


Как така фалшива? Ти като се върна в тоя офис и обясни ситуацията, те какво обясниха? КАТ като те казват, че бележката е фалшива не те ли питат от къде е? Ако бях на твое место бих отишъл в рпу-то ще пусна жалба за измама и изготвяне на фалшиви документи, или в нап щом е касова бележка. Преди време пак имаше тема за кат пловдив. Явно там нещо куца или има някакви пътечки за далавери


teodorpc
Мнения: 231
Регистриран на: Сря 14 фев 2018 21:35
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблеми с КАТ

Мнениеот teodorpc » Чет 15 мар 2018 23:23


Веднъж съм ходил за транзитки в кат Пловдив и все едно се върнах в 90- те години (това преди 2 г.) или поне такова усещане ми е останало. Мизерия, нацвъкани незнайни бутчици отпред с мургави господа/жи вътре, ред никакъв, опашки, "връзкари" дето все най отпред се бутат и си говорят на ти с лелките на гишетата. И в столицата беше така ама се очовечиха нещата. За еко таксата ми дадоха освен касовата и два листа А4 с някви данни на рециклиращата фирма. Те май са само 2-3 лицензирани фирми за цялата страна ( далеч съм от мисълта, че са случайни) .Ето как изглеждат документите от преди месец и нещо
IMG_20180315_231742.jpg

IMG_20180315_231758.jpg



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта