Отнемане на книжката за преминаване на червен светофар-питане

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
danswear
Мнения: 3
Регистриран на: Съб 24 мар 2018 22:47
Автомобил:
Двигател:

Отнемане на книжката за преминаване на червен светофар-питане

Мнениеот danswear » Съб 24 мар 2018 22:54


Здравейте,не можах да намеря информацията,която ме интересува,надявам се някой запознат да ме светне.Върпосът ми е,ако ми отнемат книжката за срок от 1 месец,за да си я взема,трябва ли да държа листовки и кормуване или просто след изтичането на 1 месец,трябва да отида да си я взема.
Давам пояснение какво точно питам:Ако мина на червен светофар,глобата е 100лв + отнемане на 10 контролни точки,при следващо преминаване 200лв глоба+ взимане на книжката за 1 месец-Трябва ли да се явявам на листовки и кормуване за да си я върна отново или само си я взимам ?.Също така отнемането на книжката за 1 месец означава,че са ми отнети всички 39 контролни точки ли ?
Благодаря предварително и се извинявам. :)

Последна промяна от danswear на Съб 24 мар 2018 23:43, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19547
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Отнемане на свидетелство за преминаване на червен светофар-питане

Мнениеот radotom » Съб 24 мар 2018 22:59


Вземат ти талона, а не книжката
И при отнемане на талон за 1 месец не преминаваш проверовъчен изпит.
НО!...
danswear написа:...при следващо преминаване 200лв глоба+ взимане на книжката за 1 месец...

Това значи ли, че редовно си минаваш на червено?
Защото ако е така, просто не трябва да ти го връщат талона.
До живот!


danswear
Мнения: 3
Регистриран на: Съб 24 мар 2018 22:47
Автомобил:
Двигател:

Re: Отнемане на свидетелство за преминаване на червен светофар-питане

Мнениеот danswear » Съб 24 мар 2018 23:10


Благодаря за включването и не,не значи,просто не съм запознат и исках някой,който е наясно да ми разясни.В закона пише,че книжката се взима за месец и въпроса ми беше(признавам,че може да не съм го задал правилно,за което се извинявам)-това отнемане на книжката за месец,означава ли,че ти взимат всички контролни точки и после за да си я върнеш дали трябва да се явяваш на изпити за да си я върнеш,защото при първо преминаване ти отнемат 10 точки,а при следващо глобата скача и ти взимат книжката


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Отнемане на книжката за преминаване на червен светофар-питане

Мнениеот Iezekil » Нед 25 мар 2018 9:12


НАРЕДБА № Із-2539 ОТ 17 ДЕКЕМВРИ 2012 Г. ЗА ОПРЕДЕЛЯНЕ МАКСИМАЛНИЯ РАЗМЕР НА КОНТРОЛНИТЕ ТОЧКИ, УСЛОВИЯТА И РЕДА ЗА ОТНЕМАНЕТО И ВЪЗСТАНОВЯВАНЕТО ИМ, СПИСЪКА НА НАРУШЕНИЯТА, ПРИ ИЗВЪРШВАНЕТО НА КОИТО ОТ НАЛИЧНИТЕ КОНТРОЛНИ ТОЧКИ НА ВОДАЧА, ИЗВЪРШИЛ НАРУШЕНИЕТО, СЕ ОТНЕМАТ ТОЧКИ СЪОБРАЗНО ДОПУСНАТОТО НАРУШЕНИЕ, КАКТО И УСЛОВИЯТА И РЕДА ЗА ИЗДАВАНЕ НА РАЗРЕШЕНИЕ ЗА ПРОВЕЖДАНЕ НА ДОПЪЛНИТЕЛНО ОБУЧЕНИЕ (ЗАГЛ. ИЗМ. - ДВ, БР. 26 ОТ 2018 Г., В СИЛА ОТ 23.03.2018 Г.)
чл.6
12. за преминаване при сигнал на светофара, който не разрешава преминаването (чл. 183, ал. 5, т. 1 ЗДвП) - 8 контролни точки;
13. когато нарушението по т. 12 е извършено повторно (чл. 183, ал. 6 ЗДвП) - 12 контролни точки;


danswear
Мнения: 3
Регистриран на: Съб 24 мар 2018 22:47
Автомобил:
Двигател:

Re: Отнемане на книжката за преминаване на червен светофар-питане

Мнениеот danswear » Нед 25 мар 2018 9:59


Въпросът ми беше,когато ти вземат книжката за 1 месец,това означава ли,че са ти взели всички контролни точки и трябва ли да ги възстановяваш с проверовъчен изпит ?


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Отнемане на книжката за преминаване на червен светофар-питане

Мнениеот Iezekil » Нед 25 мар 2018 12:03


Когато ти свршат точките да,ходиш на изпит след 6 месеца.12+8=20,едва ли ще свършат.



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта