бракуване на автомобил с откраднати номера ?!?

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Потребителски аватар
bat ranbo
Мнения: 41
Регистриран на: Вто 27 юли 2004 11:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

бракуване на автомобил с откраднати номера ?!?

Мнениеот bat ranbo » Сря 03 окт 2018 16:13


Здравейте,
имам много странен случай, за който не намирам никъде из нета решение, нито пък някой изобщо е имал такава ситуация.

Притежавам стар голф, който не е в движение и вече е купчина ръждясало желязо. Намира се на село. За съжаление от няколко години отлагам бракуването му и си плащам чинно пренебрежимо ниската сума на данъка. Наскоро се амбицирах да го бракувам, но съседи ми се обадиха и ми казаха, че регистрационните му табели липсват от около месец. Явно откраднати.

За щастие досега не са ми се обадили, че с номерата ми е извършено престъпление и знам, че веднага трябва да подам заявление, че са откраднати. Но се чудя, дали вместо да ми издават нови номера и да го пререгистрирам, не мога да го бракувам директно? Така или иначе няма как да го регистрирам, защото не е в движение а и едва прилича на автомобил вече. Освен всичко останало, не ми се занимава да го карам до морга - най близката е сигурно на 50 км... А от кат нали искат документ какво се е случило с автомобила, за да го бракуват?

С две думи - имам автомобил с откраднати номера, който искам да бракувам без да се пререгистрира. Дали е възможно?




Потребителски аватар
ivuchev
Мнения: 847
Регистриран на: Чет 24 дек 2009 23:58
Автомобил: Vw polo 1 4 8v + vw sharan 1 8 T
Двигател: АКК -2000 --------АWC -2004
Местоположение: Перник

Re: бракуване на автомобил с откраднати номера ?!?

Мнениеот ivuchev » Сря 03 окт 2018 16:21


Ест. Че е възможно . Отиди в кат с необходимите документи и там ще ти кажат какво да направиш.
След като я бракуваш с документите предоставени от кат я отчисляваш от данъчното .
Ако се наложи да подаваш жалба , подаваш., какво сложно има та незнам. На всеки може да му откраднат табелите, колата, жената и т.н.т
Ей какъв съм безпл. Адвокат за съвети. :Mr Green Fun


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11895
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: бракуване на автомобил с откраднати номера ?!?

Мнениеот К.Одаджийски » Сря 03 окт 2018 19:30


Просто при бракуването попълваш декларация в кат за откраднати табели и с ибракуваш колата


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19111
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: бракуване на автомобил с откраднати номера ?!?

Мнениеот stefan4o » Сря 03 окт 2018 20:06


И отбелязваш, че ще я съхраняваш в собствен имот с адрес с.Горно Надолнище, улица еди си коя.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8287
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: бракуване на автомобил с откраднати номера ?!?

Мнениеот Stivi » Сря 03 окт 2018 22:21


Ето какво пише по този въпрос в нета:
При липса на регистрационни табели
Ако табелите с регистрационен номер са откраднати или изгубени и отговарят на действащия БДС или Регламент (ЕО) № 2411/98 на Съвета от 3 ноември 1998 г., прекратяване на регистрацията се извършва след обявяването им за издирване в съответните звена на МВР.

Ако табелите с регистрационен номер са откраднати или изгубени и същите не отговарят на действащия БДС или Регламент (ЕО) № 2411/98 на Съвета от 3 ноември 1998 г., прекратяване на регистрацията се извършва след писмено деклариране на тези обстоятелства от собственика.



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта