Провериха ме с алкохол в кръвта.

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Потребителски аватар
Chaosweaver
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 03 окт 2018 16:00
Автомобил: VW Golf 5
Двигател:

Провериха ме с алкохол в кръвта.

Мнениеот Chaosweaver » Сря 03 окт 2018 16:23


Здравейте колеги , не знам дали пиша в правилната категория / графа , моля да ме извините ако не.
Ситуацията е меко казано нелепа. Чак не мога да повярвам , че се случи на мен , вероятно и вие няма .... Не е истина в какви глупости се забърках от нищото.
Та нека ви разкажа ... Миналата седмица бях на рожден ден на домашно на едно приятелче. Бях отишъл с колата с идеята да я оставя пред тях и на следващия ден да си я прибера. Пийване , хапване , всичко както си му е реда.
Към 3 ч. през нощта една близка приятелка , която също беше с нас реши да си ходи. Беше се обадила на приятеля си да я прибере. Той каза , че до 20-тина минути ще е пред блока. Предложих и да слезем да го изчакаме в моята кола , защото вънка беше сигурно 8-9 градуса , а нея страшно я болеше главата и не и се стоеше на силна музика и цигарен дим повече. Та слезохме ние , влязохме в колата и я запалих , колкото да пусна климатика да се постоплим. Както си приказваме по едно време до нас мина патрулка (парко мястото , на което бях спрял беше последното от към улицата). Подминаха без проблеми , но след 2-3 минути се върнаха , спряха на тротоара до улицата и се запътиха към колата ми. Направо ми спря сърцето в този момент. Нямам си и на идея как са ме видяли , при положение , че нито осветлението в колата беше включено нито фаровете. Последва обичайната процедура - документи за проверка и т.н. , след което въпрос : май сме пили , а ? Казах му , че сме на рожден ден в отсрещния вход и сме слязли само да изчакаме въпросния човек на топло. Нито съм карал , нито нищо. Едва ли има нужда да казвам , че не ми повярваха. Единият ушев измърморми нещо от сорта на : ''Тия ще ги разправяш на някой друг''. Връчиха ми дрегера , който отчете 1,14. Настояха да отида с тях за кръвна проба. Онзи ден излезе и резултата от нея - 1, 22. Причерня ми , като разбрах , че е над 1,20 промила. На 8 октомври ще се разглежда делото по случая. Досега никога не съм си позволявал да карам кола , даже и на една бира да съм , нямам никакви нарушение през времето , в което имам книжка (близо 4 години.) нито актове , глоби и прочие.
Въпросът ми е : Какви евентуално биха могли да бъдат наказанията ? Разбрах , че вероятно ще мина с условна присъда за 3 години. За колко време обаче ще ми отнемат книжката , след като такова нещо ми се случва за първи път ? Моля някои да сподели , ако са го спирали с повече от 1,2 промила. В момента изобщо нямам желание за живот ....




Потребителски аватар
ivuchev
Мнения: 847
Регистриран на: Чет 24 дек 2009 23:58
Автомобил: Vw polo 1 4 8v + vw sharan 1 8 T
Двигател: АКК -2000 --------АWC -2004
Местоположение: Перник

Re: Провериха ме с алкохол в кръвта.

Мнениеот ivuchev » Сря 03 окт 2018 17:12


Chaosweaver написа:За колко време обаче ще ми отнемат книжката , след като такова нещо ми се случва за първи път ?



За друго трябва да се притесняваш , не за книжката.
Търси добър адвокат.


Потребителски аватар
Chaosweaver
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 03 окт 2018 16:00
Автомобил: VW Golf 5
Двигател:

Re: Провериха ме с алкохол в кръвта.

Мнениеот Chaosweaver » Сря 03 окт 2018 17:22


Адвокат съм си намерил. Доста добър познат на нашите. Прокурорът също се знае кой ще бъде. Оказа се , че не е от ''гадните''. Адвокатът ми каза , че до момента всички подобни дела , свързани с това провинение ги споразумява за минимална пръсида. Поясни ми , че вероятно ще получа условна за следващите 3 години (възможно най-краткия срок). Това не ме притеснява особено , тъй като имаме собствен бизнес и не ми пука дали ще пише ''съден'' в свидетелстово. Още по-малко , че това ще го пише само 3 години , след което ще бъде изчистено чрез реабилитация. Реално това , което не ми е ясно е само срокът , за който ще ми бъде отнета книжката.


Geshi
Мнения: 20
Регистриран на: Сря 11 юли 2018 3:47
Автомобил:
Двигател:

Re: Провериха ме с алкохол в кръвта.

Мнениеот Geshi » Сря 03 окт 2018 17:51


Защо не угаси двигателя, като си ги видял? Как е възможно да ти вземат книжката без да си карал въобще?


Потребителски аватар
ivuchev
Мнения: 847
Регистриран на: Чет 24 дек 2009 23:58
Автомобил: Vw polo 1 4 8v + vw sharan 1 8 T
Двигател: АКК -2000 --------АWC -2004
Местоположение: Перник

Re: Провериха ме с алкохол в кръвта.

Мнениеот ivuchev » Сря 03 окт 2018 17:59


Е как твоя човек е сигурен че ще бъде условно за 3 год. Пък не знае мин . Лишаване от правоуправление.
Това което знам е че точки не се отнемат при алкохол, но теб това едва ли те притеснява.
Без книжка ще останеш и не се навивай на обратното освен ако бензиностанцийте лукойл не са на баща ти поне за 3 месеца


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Провериха ме с алкохол в кръвта.

Мнениеот muns61 » Сря 03 окт 2018 18:00


Работещият двигател те вкарва вътре без изгледи за измъкване. Трябвало е да откажеш кръвна проба, не си длъжен да я дадеш.
Минаването с условна е дамоклев меч, гориш при каквото и да било в бъдеще.


Потребителски аватар
Chaosweaver
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 03 окт 2018 16:00
Автомобил: VW Golf 5
Двигател:

Re: Провериха ме с алкохол в кръвта.

Мнениеот Chaosweaver » Сря 03 окт 2018 18:46


Двигателя изобщо не съумях да го изгася. Човек като се паникьоса не знае много как да реагира ... още повече , че като е под градус. Интересното е , че не ми прибраха нито документи , нито ми свалиха номера или др. , тъй като е масова практика да го правят още в момента , в който те спрат пил. Иначе може би трябваше да откажа кръвна проба , но знам ли ... В такъв случай изобщо не си знам правата , никога не ми се е случвало преди. Пък и съм чувал , че ако откажеш кръвна проба директно подлежиш на най-строги санкции.


Потребителски аватар
Lupender
Мнения: 708
Регистриран на: Съб 29 окт 2011 18:22
Автомобил: SEAT Cordoba
Двигател: TDI 1.9 ASV
Местоположение: Благоевград

Re: Провериха ме с алкохол в кръвта.

Мнениеот Lupender » Сря 03 окт 2018 19:23


Колега, имаш свидетел/и за потвърждение. Ако не си карал, респ. не са те спрели в движение, те реално не могат да докажат, че си карал - свидетелите потвърждават версията ти. Все още НЕ СЕ ДОКАЗВА НЕВИННОСТ, А ВИНОВНОСТ. Проблема е на полицаите, на прокуратурата и пр. да представят валидни доказателства. В закона никъде няма текст, че не можеш да се топлиш в колата на две ракии. Още повече, че на делото въпросните ченгета няма да присъстват, което ще рече, че ти можеш да поукрасиш историята като им припишеш непрофесионално, грубо и невъздържано отношение. Тоя адвокат го пиши бегал, щом още от сега те готви да търпиш санкции. Пледираш невинен, имаш свидетели - не се съгласявай на никакви споразумения понеже не си виновен. Ако трябва стигни до омбудсмая. Време е този кретенизъм и произвол на ченгетата да престане.


bayspiro
Мнения: 905
Регистриран на: Чет 12 мар 2009 17:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Провериха ме с алкохол в кръвта.

Мнениеот bayspiro » Сря 03 окт 2018 19:34


Ако имаш добър адвокат, може да се отървеш, по принцип седенето в работеща кола , когато си употребил не е нарушение - не са те хванали в движение и могат само да пледират намерение, което е трудно доказуемо. Помисли за вариант камери наоколо - могат да докажат твоята теза. А за следващия път действай по -умно - запали и седнете на задната седалка - "чакаме шофьора" :mhihi


Потребителски аватар
siso_k
Мнения: 1221
Регистриран на: Вто 10 авг 2010 9:29
Автомобил: 1999 VW Golf
Двигател: AKL
Местоположение: Ветровития град
Контакти:

Re: Провериха ме с алкохол в кръвта.

Мнениеот siso_k » Сря 03 окт 2018 19:44


Практиката на съдилища при споразумение е обикновено 6 месеца ЛОС, отложено по реда на чл. 66 НК, 200 лв. глоба и 12 мес. лишаване от право за управление на МПС, от което се приспада времето от което си бил лишен по административен ред.

В свидетелството ти за съдимост обаче ще пише осъждан. Говори с адвоката си, да помисли дали да не карате по общия ред и да се опита да те оправдаят. Все пак има и свидетел... :)


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Провериха ме с алкохол в кръвта.

Мнениеот Водния дух1 » Сря 03 окт 2018 19:52


Прежде говорящите не им е ясен много закона.Щом си запалил двигателя -все едно си карал . Тоя х...й съм го изпитвал лично,но преди 20тина години,ама ченгетата бяха снизходителни... Мой колега за приблизително съшия резултат-6мес мисля остана без книжка .


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6148
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Провериха ме с алкохол в кръвта.

Мнениеот VWGT » Сря 03 окт 2018 20:23


ако размивам темата изтрийте ме, но искам да попитам неправоспособен водач или дете може ли да седи на шоферската седалка при запален двигател?


Потребителски аватар
ivuchev
Мнения: 847
Регистриран на: Чет 24 дек 2009 23:58
Автомобил: Vw polo 1 4 8v + vw sharan 1 8 T
Двигател: АКК -2000 --------АWC -2004
Местоположение: Перник

Re: Провериха ме с алкохол в кръвта.

Мнениеот ivuchev » Сря 03 окт 2018 20:53


VWGT написа:ако размивам темата изтрийте ме, но искам да попитам неправоспособен водач или дете може ли да седи на шоферската седалка при запален двигател?


Остай това дали може или не може. Дали е редно е въпросът, щото особенно ако е на градус и му тректе да подкара, кой ще го спре.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Провериха ме с алкохол в кръвта.

Мнениеот Iezekil » Сря 03 окт 2018 21:30


Колега,съветвам те да намериш адвокат,който се занимава предимно с такива случаи и е в час.Борбата ще е по две направления и първото е да се хващаш и за сламката..но да свалиш показанията на пробата малко,или изцяло.
Най- вероятно при дело,ченгетата ще присъстват,това го уточнявам за колегата Lupender.Ако не от прокуратурата,то твоя адвокат със сигурност ще ги привлече.
Запознай се с тази наредба,която опитния адвокат трябва да я знае на изуст. http://www.dsopl2016.com/files/Naredba_ ... 7.2017.pdf
Ще обсъдите детайлно/а адвоката трябва да проучи,понеже много е важно/ дали са те дезинфектирали със спирт,кръвната проба как е транспортирана или съхранена и т.н.,понеже съм виждал как си ги разнасят в ръка август месец.

Чл. 27(3) В седемдневен срок от връчване на наказателното постановление или от предявяване на
обвинението за престъпление по чл. 343б от Наказателния кодекс изследваното лице може да поиска
за своя сметка повторно извършване на химически анализ чрез органа по производството
Възползвай се и поискай втора експертиза,но в друга лаборатория.Понеже в БГ се ползват 2 метода за анализ,задължително избери лаборатория с различния метод от използвания при теб.


Потребителски аватар
vlast_vd
Мнения: 147
Регистриран на: Вто 26 фев 2008 11:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Видин
Контакти:

Re: Провериха ме с алкохол в кръвта.

Мнениеот vlast_vd » Сря 03 окт 2018 22:15


За 2.93 промила - 400лв глоба, 7 месеца бе книжка и 7 месеца затвор, с отложено изпълнение.
За 1.22 може и по-снизходителни да са.



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 55 госта