Провериха ме с алкохол в кръвта.

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Провериха ме с алкохол в кръвта.

Мнениеот Курт Деликуртев » Сря 03 окт 2018 23:56


Дори ако пиян шофьор седи в изгасена кола с топъл мотор го отнася кат куцо пиле домат. Законът в подобни случай не може да е снизходителен, подобни истории съчиняват дори убийци.




batVenci
Мнения: 919
Регистриран на: Пет 09 дек 2011 19:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Провериха ме с алкохол в кръвта.

Мнениеот batVenci » Чет 04 окт 2018 0:45


На паркиран автомобил, не би трябвало да има нарушение.
Възниква въпроса, ако се остави на паркинг трудно подвижен човек, без книжка, на климатик, лятото в голямата жега в колата, седнал на шофьорското място за да управлява само силата на климатика, закона ще бъде ли нарушен? Или ще трябва човека да умре в жегата, за да няма нарушение?
Така е възможно, колегата да е пуснал парното, защото момичето да е било настинало или болно, или да му е прилошало, докато са чакали техния познат...


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Провериха ме с алкохол в кръвта.

Мнениеот Andonov » Чет 04 окт 2018 7:23


Курт Деликуртев написа:Дори ако пиян шофьор седи в изгасена кола с топъл мотор го отнася кат куцо пиле домат. Законът в подобни случай не може да е снизходителен, подобни истории съчиняват дори убийци.

Тия приказки по бай Тошово време, когато вземаха книжка саМо по донос. За да си в нарушение ТРЯБВА да си УЧАСТНИК в ДВИЖЕНИЕТО.

В нарушение си само ако си карал. Смени адвоката за да докажете че не си карал. В акта ти трябва задължително да са описани условията при спиране....лек автомобил ХХХХ движещ се по ул. ХХХХ и т.н.
Дай снимка на акта. Адвоката ти да поиска клип от камерите на патрула ако е снабден с такива за да се види че не си карал.
Няма как да бъдеш съден за това че НЕ си УПРАВЛЯВАЛ автомобила след употреба на алкохол.


Потребителски аватар
ivuchev
Мнения: 847
Регистриран на: Чет 24 дек 2009 23:58
Автомобил: Vw polo 1 4 8v + vw sharan 1 8 T
Двигател: АКК -2000 --------АWC -2004
Местоположение: Перник

Re: Провериха ме с алкохол в кръвта.

Мнениеот ivuchev » Чет 04 окт 2018 9:38


Пичове стига сте се хабили. Историята е много красива за да е истина.


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Провериха ме с алкохол в кръвта.

Мнениеот Andonov » Чет 04 окт 2018 9:43


Ако даде снимка от акта ще се разбере дали е истина


Потребителски аватар
ivuchev
Мнения: 847
Регистриран на: Чет 24 дек 2009 23:58
Автомобил: Vw polo 1 4 8v + vw sharan 1 8 T
Двигател: АКК -2000 --------АWC -2004
Местоположение: Перник

Re: Провериха ме с алкохол в кръвта.

Мнениеот ivuchev » Чет 04 окт 2018 9:57


Егати късметлията, да чакате в колата 20 мин. Приятеля на приятелката му на топличко и тъмно, защото я боляло главата от пушека. Баце тия тинейджърите като се надръват с високо октаново гориво в кръвта пушака им е най малкио проблем.
Най вероятно като са се постоплили пича е решил да не кара дамата да чака а да я пооткара малко до вкъщи , обаче куките който са минали веднъж пред тях са се усъмнили и са ги чакали само да тръгнат.
А имам и друга версия . Ревнивия му приятел го е яд че имено той я изпраща и е набрал лекинко 166. Май не съм добре.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1612
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Провериха ме с алкохол в кръвта.

Мнениеот MMX » Чет 04 окт 2018 10:24


batVenci написа:На паркиран автомобил, не би трябвало да има нарушение.
Възниква въпроса, ако се остави на паркинг трудно подвижен човек, без книжка, на климатик, лятото в голямата жега в колата, седнал на шофьорското място за да управлява само силата на климатика, закона ще бъде ли нарушен? Или ще трябва човека да умре в жегата, за да няма нарушение?
Така е възможно, колегата да е пуснал парното, защото момичето да е било настинало или болно, или да му е прилошало, докато са чакали техния познат...

Щом бръмчи, това че е паркиран е почти същото като спрял на стоп. Частните случаи с трудно подвижен човек случайно седнал на шофьорското място са от типа на собствен риск.

Евентуално може да се включат като свидетели и другите от РД, да потвърдят историята, защото само 1 свидетел не е убедително. Също и очакваният с колата - той м/у другото не пристигна ли докато са там полицаите?


Потребителски аватар
lubo007
Мнения: 1231
Регистриран на: Вто 31 окт 2006 18:56
Автомобил: GOLF 5 TDI
Двигател: BKC
Местоположение: Пловдив

Re: Провериха ме с алкохол в кръвта.

Мнениеот lubo007 » Чет 04 окт 2018 11:05


Може да е "късметлия" просто и да казва истината. И аз мисля че ако е така както описва, не е нарушение! Той не е управлявал автомобила. Имаше преди време един пиян заспал на светофара, но понеже никой не го е видял да кара нито да го спре, не му направиха нищо!
Тъпа ситуация така си е, обаче погледнете от неговата страна.
Качи снимка на акта да видим, и дали се чете най вече


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2111
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Провериха ме с алкохол в кръвта.

Мнениеот Petrolhead » Чет 04 окт 2018 11:07


полицаите не са ти повярвали на историята, и аз не и вярвам.
да не говорим 3 мнения, регистрация от днес....... съвсвем съмнителна работа.


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6175
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Провериха ме с алкохол в кръвта.

Мнениеот vanesto » Чет 04 окт 2018 11:11


Тая тема май е от ония, за лапнишаранковците :mhihi


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6148
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Провериха ме с алкохол в кръвта.

Мнениеот VWGT » Чет 04 окт 2018 11:43


какво значение има дали е вярно или не, аз съм имал доста подобен случай, само че "шофера" не беше консумирал
за това питах, ако за алкохол те хващат, трябва ли да има и книжка?

преди имаше дискусия, че в частен двор не могат да ти съставят акт, което също може да има отношение ... зависи дали тази улица е частна собственост или не


Потребителски аватар
ivuchev
Мнения: 847
Регистриран на: Чет 24 дек 2009 23:58
Автомобил: Vw polo 1 4 8v + vw sharan 1 8 T
Двигател: АКК -2000 --------АWC -2004
Местоположение: Перник

Re: Провериха ме с алкохол в кръвта.

Мнениеот ivuchev » Чет 04 окт 2018 11:56


VWGT написа: ако за алкохол те хващат, трябва ли да има и книжка


А не бе. Ти си пиян закво ти е книжка. :mrgreen
Оно ракия нема на масата ти леб си купила.


batVenci
Мнения: 919
Регистриран на: Пет 09 дек 2011 19:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Провериха ме с алкохол в кръвта.

Мнениеот batVenci » Чет 04 окт 2018 13:06


Вероятно патрулката се е явила по сигнал от недоброжелатели. Както се казва, ако ти окрадат жилището, никой нищо няма да е чул, ни видял. Но ако тайно заведеш мацка вкъщи, после целия квартал ще говори за това...


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6175
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Провериха ме с алкохол в кръвта.

Мнениеот vanesto » Чет 04 окт 2018 13:21


VWGT написа:какво значение има дали е вярно или не, аз съм имал доста подобен случай, само че "шофера" не беше консумирал
за това питах, ако за алкохол те хващат, трябва ли да има и книжка?

преди имаше дискусия, че в частен двор не могат да ти съставят акт, което също може да има отношение ... зависи дали тази улица е частна собственост или не

Ама то случаи много, и мен са ме глобявали заради жената, щото спря на Полиграфията и се разменихме, и след 2 мин цъфнаха от общинска полиция и ми писаха на мен акт за 20лв. Ама майната му, пратих жената да ги плати после, дет се вика не сме за 20лв.
А братчеда на времето, като го спряха със симсона на вълнолома, пишлеме, без книжка. Да видиш чичо ми колко бързо дотърча да се разправя с милиционерите - това аджеба път ли е, или не. Ама тва са нормални неща, случват се на всеки :mhihi


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Провериха ме с алкохол в кръвта.

Мнениеот polovera_9n3 » Чет 04 окт 2018 14:29


Миналата зима пред блока с още 3ма комшии се запихме в магазина пред блока с бирички.... та изпихме по 5 6 бири, ама лафа тръгна мноого добре. Магазинера- вика- затварям- аз викам - ае да вземем по още една 2 бири и се качваме в колата на паркинга да пуснем парното. Беше към -5 и сняг вали. Седим в колата и се наливаме, мотора работи. По едно време стана спор за кое на колко км било. Слизам да взема навигацията от багажника и гледам една патрулка спряла зад мене. Слиза единия- вика кво става тука? Аз му казвам така и така- парното, щото студено е... Оня вика- в момента си за акт и то доста голям...Викам- аз не карам колата и няма и да я карам- само седим вътре на топло. Той вика- това е наказуемо. Ама вика- сега вали сняг, 23:00 е. След час 2 пак ще мина оттук, и ако има следи по снега от тая кола- ще те спирам нон стоп като те видя... Пожела ни лека вечер и наздраве, и чертоса... На следваща вечер един друг комшия ми казва- идва патрулка на КАТ в 5 сутринта- гледаха твоята кола и тръгнаха.....



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта