Смяна град местоживеене - несменени номера - помощ

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Потребителски аватар
katmai
Мнения: 315
Регистриран на: Съб 05 юни 2010 19:32
Автомобил: VW Passat B8 Alltrack
Двигател: 2000 BiTDI CUAA
Местоположение: София

Смяна град местоживеене - несменени номера - помощ

Мнениеот katmai » Пет 12 окт 2018 12:28


Здравейте колеги, един сложен казус, като ще съм благодарен на всеки който може да помогне.
Тази година април месец смених града си на местоживеене(в друга област). Понеже имах намерение да сменям колата, така и не пререгистрирах старата, а в последствие реших да я дам на баща ми. В момента проблема е такъв,че като съм сменил областта, от старата директно са ме отписали и сега няма къде да си платя данъка за да я прехвърля на баща ми. Единствения нормален път в момента е да си сменя номерата, да си платя глоба(евентуално че се забавих с прехвърлянето), да си платя данъка в новата община, и после по обратния ред - нова регистрация в старата община и т.н.
Това което ме дразни най-много е че цялото сменяне на номера ми се вижда излишно предвид това, че баща ми също е в старата област. Моля дайте акъл, има ли как да си улесня живота?




i.stojanov
Мнения: 552
Регистриран на: Пон 02 май 2011 15:46
Автомобил: Golf 5 TDI
Двигател: BXE 2007
Местоположение: София

Re: Смяна град местоживеене - несменени номера - помощ

Мнениеот i.stojanov » Пет 12 окт 2018 12:40


Не би ли следвало колата да се води, където е регистрирана? Имах познат с подобен казус и доста време нямаше никакви проблеми. Освен да са променили нещо... Пита ли общината/КАТ?


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8287
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Смяна град местоживеене - несменени номера - помощ

Мнениеот Stivi » Пет 12 окт 2018 12:58


По закон смениш ли постоянния адрес си длъжен да смениш и талона/номерата на колата, понеже адреса е написан на талона и не може да са различни. Казвам по закон,а кой как си кара е друг въпрос icon_idea


Потребителски аватар
katmai
Мнения: 315
Регистриран на: Съб 05 юни 2010 19:32
Автомобил: VW Passat B8 Alltrack
Двигател: 2000 BiTDI CUAA
Местоположение: София

Re: Смяна град местоживеене - несменени номера - помощ

Мнениеот katmai » Чет 18 окт 2018 8:39


В крайна сметка минах по нормалния път.
Ходи се в КАТ, 50 лв, канал, софийски номера,плащне данък в София,нотариус в Пазарджик, отписване от общината в София, КАТ Пазарджик, нови Пз номера.
Глоба че се забавих година и половина нямаше. При нотариуса имаше възможност колата да прехвърли чрез дарение на баща ми ама искаха кръщелно, а нямах.


i.stojanov
Мнения: 552
Регистриран на: Пон 02 май 2011 15:46
Автомобил: Golf 5 TDI
Двигател: BXE 2007
Местоположение: София

Re: Смяна град местоживеене - несменени номера - помощ

Мнениеот i.stojanov » Чет 18 окт 2018 10:16


Браво, че си се оправил.



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта